Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Lesliová cinkala jako rytíř, když nesla čtyři zlata

Americká basketbalistka Lisa Lesliová (vlevo) v souboji s Češkou Petrou Kulichovou. | foto: Reuters

25 2008
Peking (Od zvláštní zpravodajky MF DNES) - Jak to zní, když o sebe cinkají čtyři zlaté medaile? Jako kdyby se k vám blížil rytíř v brnění. Křach, křach, křach... Americká basketbalistka Lisa Lesliová byla k nepřeslechnutí. "Jsou velmi těžké," říkala 36letá hráčka po finále, když přerovnávala čtyři kruhy na spletených barevných stuhách.

Co vás první napadlo, když jste je měla všechny čtyři na krku?
Je to za mnou, jsem nadšená. Můj nejdivočejší sen byl hrát na jedné olympiádě. Myslela jsem, že po Atlantě 1996 skončím. Začala jsem s modelingem, hrála v Evropě. A teď tu ještě jsem a hraju. Říkám holkám, aby si napsaly své cíle, protože mohou dosáhnout čehokoli.

Motivovala jste spoluhráčky tím, že chcete získat čtvrté zlato v řadě?
Ne. Spousta hráček je pověrčivá, takže jsme nechávaly některé věci nevyslovené.

Jak vám bylo během finálového dne?
Byla jsem klidná, věděla jsem, že musím hrát fyzicky, nastartovat náš tým, být agresivní. Aby spoluhráčky věděly, že tam jsem a jsem připravená bojovat za všechny.

Mají vás za vzor?
Už toho začínám mít plné zuby. Všechny říkají, jak byly malé, dívaly se na mě, chtěly být jako já, pak mě potkaly v přípravném kempu, žádaly o podpis. Nevypadám staře, ale cítím se tak víc a víc, čím častěji tyhle příběhy slyším.

Je nějaká naděje, že byste bojovala o pátou zlatou?
Určitě ne.

Kde jste měla uschované předchozí zlaté medaile, které jste si vzala s sebou do Pekingu, abyste mohla mít na krku všechny čtyři najednou?
Na pokoji zabalené v čínském saténovém sáčku. Nikdy jsem o ně neměla obavy. Ale sáček už bude na čtyři medaile malý, musím najít jiný. Doma je dám do bezpečnostní schránky. Moc je neukazuju.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze