Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Létající Holanďanka má třetí zlato

30 2000
S y d n e y, P r a h a - Mezi nejzářivější jména XXIV. Olympijských her se bezesporu zařadila nizozemská cyklistka Valentina Zijlaardová. V sobotní časovce opět ukázala svou naprostou převahu v ženském cyklistickém pelotonu a do své sydneyské sbírky přidala třetí zlatou a celkově pak čtvrtou medaili. Třetí dojela dvaačtyřicetiletá legenda ženské cyklistiky Francouzka Longová.výsledek časovky

Nizozemský fenomén olympijských cyklistických soutěží opět nedal svým soupeřkám šanci. Trať dlouhou 37,2 kilometru proletěla "Létající Holanďanka" za 42:00 minut a druhé Američance Holdenové nadělila 37 vteřin. Bronzový stupínek obsadila obdivuhodná veteránka, Francouzka Ciprelliová-Longová.

Zijlaardová nenechala nikoho po celý průběh závodu na pochybách, kdo je na trati pánem. Jednu z favoritek na medaile, Němku Kupfernagelovou, na trati dojela a v polovině závodu se jako jediná dostala pod 21 minut. Výborně rozvržené takřka strojové tempo ji dovedlo do cíle a ke čtvrté medaili.

Nizozemská cyklistka dosud triumfovala v klasickém silničním závodě a dráhařském závodě na 3000 metrů. Jediné její zaváhání přišlo v bodovacím závodě, který protaktizovala a skončila "až" na druhé příčce.

Autor:


Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz