Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Letošní sezona je asi mou poslední, říká kanoista Doktor

Martin Doktor | foto: Michal RůžičkaMF DNES

29 2008
Přestože ještě nemá účast na letošních olympijských hrách zajištěnou, o jednom má kanoista Martin Doktor jasno. "Pokud se do Číny probojuji, bude Peking mou poslední olympiádou," prohlásil v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Na dvojnásobného olympijského vítěze z Atlanty čeká v polovině května rozhodující boj o Peking. V deblkanoi se spolu s Jiřím Hellerem pokusí na evropské kvalifikaci v Miláně probojovat na své čtvrté hry. Pokud uspějí, bude to podle Doktorových slov poslední olympiáda.

A pokud ne? I v tom má čtyřiatřicetiletý rodák ze Sezemic jasno. Skončí. " Když se tam nedostanu, tak to přijde bohužel o něco dříve," sdělil v on-line rozhovoru. Jasno o tom, čemu se bude věnovat, má, ale svěřovat se ještě nechce. "Co budu dělat přesně, to ale nepovím."

. ODPOVĚDI MARTINa DOKTORa ČTĚTE ZDE

Martin Doktor si momentálně užívá volna doma v Račicích. Týden po domácí kvalifikaci sbírá síly na trénink před rozhodujícími kvalifikačními závody na 1 000 a 500 metrů, které se zároveň pojedou jako mistrovství Evropy. "Kvalifikace je náročná a lodí hodně," vyhnul se diplomaticky odpovědi na šance své lodi.

. Předolympijské on-line rozhovory

"Ale naší výhodou je, že pokud se kvalifikujeme na jedné z tratí, pak pojedem v Pekingu i tu druhou," říká Doktor. Do Pekingu se podívají první tři lodě z každého závodu.

S nápadem prodloužit si kariéru přišel jeho parťák

S Jiřím Hellerem jezdí na deblu druhý rok. "Nedá se říci, že by mě to na singlu už vyloženě nebavilo, ale už mi trochu chyběla motivace, a tak díky deblu můžu pokračovat ještě o něco déle ve své sportovní kariéře. Navíc je to pro mě výzva, po těch dlouhých letech na singlu," vysvětlil důvod změny kanoistickké disciplíny.

S nápadem jezdit spolu přišel jeho o šest let mladší parťák. "Už jsme spolu před lety jednou chvíli jezdili, ale bylo to jen tak na zkoušku, protože jsem se tenkrát soustředil na singla. Navíc jsme jezdili obráceně než teď," dodal Doktor.

I přes občasné výkyvy si spolupráci pochvalují. "Už je to určitě lepší než loni. Cítíme, že by to letos mohlo jet," podotkl olympijský vítěz z Atlanty.

Přestože v domácí kvalifikaci minulý týden zvítězili na obou tratích, silnější se posádka cítí na pětistovce.

V ní se měli možnost probít do Pekingu už loni na MS v Duisburgu. V semifinále byli nejrychlejší, ale ve finále skončili až devátí - přitom postupovalo šest lodí. "Moc jsem toho tehdy nenatrénoval, měl jsem zdravotní problémy," dodal Doktor.

V letošní sezoně se zatím cítí zdravotně zcela v pořádku. "Musím to zaklepat. Je to v mezích možností, hlavně že jsme přečkali ten minulý týden. To bylo fakt nepříjemné," vzpomenul ještě jednou domácí kvalifikaci.

V ní je na kilometru prohnala dvojice Dvořák a Koudelka (Heller s Doktorem vyhráli o 49 setin). Na poloviční trati pak už favorité zvítězili s odstupem sekundy a půl před Hrůzou s Radoněm.Najdete na iDNES.czmobilní verze