Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lidé rušili dovolené, aby medaile stihli udělat

Kanadský krasobruslařský pár David Pelletier a Jamie Saleová zodpovídají otázky novinářů na tiskové konferenci | foto: Gary HershornReuters

16 2002
Salt Lake City - Dodatečné udělení druhé zlaté medaile v olympijské soutěži sportovních dvojic v krasobruslení způsobilo komplikace organizátorům her v Salt Lake City. Pořadatelé museli narychlo sehnat další dva nejcennější kovy pro Kanaďany Jamie Saleovou a Davida Pelletiera, kteří se díky verdiktu Mezinárodního olympijského výboru stali vítězi společně s Jelenou Běrežnou a Antonem Sicharulidzem z Ruska. Další informace o této kauze

"Máme duplikáty medailí pro soutěže, v nichž se sportovci mohou umístit na stejné pozici. Ale v krasobruslení s tím nikdo nepočítal," uvedl Adrian Gostick z firmy O. C. Tanner, která olympijské medaile razila.

Každé sportovní odvětví v Salt Lake City má své plakety s originálním motivem. Proto museli v mincovně svolat patnáctičlenný tým lidí, kteří se na výrobě 567 gramů těžké medaile podílejí.

Někteří z pracovníků byli dokonce nuceni přerušit dovolenou a zapojit se do výrobního procesu, jenž trvá zhruba dvacet hodin.

Saleová s Pelletierem dostanou medaile ve čtvrtek při malém ceremoniálu po volných jízdách žen.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze