Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Lidé z Božího Daru chtějí Bauera vykrmit, zdá se jim hubený

Lukáš Bauer po olympijském závodě na 15 km volnou technikou, kde skončil třetí | foto:  Michal Sváček, MAFRA

16 2010
Lidé v Božím Daru dávají hlavy dohromady, jak doma co nejlépe přivítají bronzového medailistu z Vancouveru Lukáše Bauera. "Nejlepší bude zase něco na zub, Lukáš je moc hubený, musíme si ho dovykrmit ," plánuje za lyžníky ze Slovanu Karlovy Vary bývalá reprezentantka Jitka Peřinová.

Po nedávném návratu z Tour de Ski dostal Lukáš Bauer obrovskou hořkou čokoládu s mandlemi přes půl stolu. Byl na ní nápis, že mu ke sportovnímu úspěchu blahopřeje město Boží Dar a lyžníci.

Radnice chce přivítat olympionika slavnostním ohňostrojem. Záleží jen na tom, jestli jej schválí obecní zastupitelé. Už dnes je ale jisté, že na náměstí vyroste tribuna a bude hrát hudební kapela. Boží Dar se tak snaží poděkovat svému nejznámějšímu rodákovi za propagaci krušnohorského města.

"Když okopávám před domem kytičky, tak se každou chvíli někdo ptá, jestli nevím, kde má domeček Lukáš Bauer. Každý chce vidět kde vlastně žije a trénuje. Jeho jméno je úžasným lákadlem," pochvaluje si Jitka Peřinová.

Hlavně si myslí, že Bauerův příklad je důležitý pro mládež, která je od malinka vidí. jak je Lukáš na sebe tvrdých trénincích a jakou úžasnou technikou jezdí.

V krušnohorském Božím Daru bylo dnes dopoledne v peřinách nejvíce spáčů. Vyspávali po sledování olympijského závodu na 15 kilometrů ve volném stylu.

"Díval jsem se sousedy i s ubytovanými hosty našeho penzionu na televizi až do páté ráno a zapíjeli bronzovou medaili. Cizí i místní všichni jsme byli velká rodina. Někteří hosté jsou ještě v postelích," řekl včera dopoledne spolumajitel penzionu Barborka Adolf Pažďora.

Penzion leží jen 150 metrů od domu, kde žije Lukáš Bauer. Místní majitelé hotelů i penzionu vidí v Bauerově olympijském triumfu především propagaci největšího krušnohorského zimoviska a finanční pomoc při úpravě běžeckých tratí.

"Ve středu si při snídani slavnostně všichni koupili běžkařské placky s podpisem Lukáš Bauera," pochvaloval si Adolf Pažďora.

Ve společenské místnosti chaty má nástěnku, kam si turisté po návratu ze stopy odznáčky zapichují. Koupí odznáčky hodnotě sto a pět set korun, které vyrobila obec, přispívají návštěvníci dobrovolně na údržbu běžeckých tratí Kovové pokladničky, které před časem na magistrále instalovala radnice, se totiž neosvědčily. Zloději je často kradli s penězi.

V Božím Daru na konzumu U Čády vlaje v těchto dnech česká vlajka. Konzum provozoval až do své smrti bývalý předseda TJ Slovan Karlovy Vary Jiří Čáslavský. V podnikání nyní pokračuje jeho syn, který v mládí trénoval s Lukášem Bauerem.

"Pokaždé, když Lukáš jede závod ,tak konzum vyvěsí vlajku a všichni jsou ze závodu hotoví." popsala chování sportovních patriotů obyvatelka Božího Daru Štěpánka Moudrá. Těší ji, že se Němci ze sousedního Oberwiesenthalu ptají, kde bydlí Lukáš Bauer.Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze