To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek odpoledne!

Střely na branku – 19:22 (4:8, 8:9, 7:5)

To je začátek olympijského turnaje jako hrom! Dnes jsme se dočkali hned dvou překvapivých výsledků. Slovinci totiž přehráli 3:2 v prodloužení USA a Slováci již po normální hrací době stejným výsledkem favorita turnaje z Ruska. Ruský tým přitom vedl už v 5. minutě 0:2, ovšem svěřenci kouče Ramseyho se nevzdali a v závěru úvodní části zásahy Petera Ölveckého a Martina Bakoše srovnali stav. Další gól pak přišel až ve 49. minutě, kdy se v přesilovce trefil Peter Čerešňák. Nervózní sportovci z Ruska pak nevyužili ani dvě přesilové hry a v závěru jim navíc zmařil snahu o vyrovnání vyloučením Marčenko.

Tělegin

Rozhodčí: Iverson (CAN), Rantala (FIN) – Lederer (CZE), Vanoosten (CAN)
Počet diváků: 4025

Konec zápasu.

59:56

Rána Nikity Guseva minula branku, Slováci dnes zvítězí!

59:31

Slovákům je pískána přihrávka rukou. Vhazovat se bude v útočném pásmu ruského výběru.

59:14
Šance

Košečkin je zpět na střídačce!

59:01

Poslední minuta, vhazuje se ve středním pásmu.

58:48
Šance

Rusové riskují. Odvolávají Košečkina a srovnávají tak počet hráčů v poli.

58:35

Oddechový čas ruské střídačky.

58:35
Trest

Ruské plány dostávají povážlivé trhliny! Alexej Marčenko je vyloučen za podražení a Slováci budou dohrávat utkání v početní výhodě!

58:03

Rusové v postavení mimo hru.

57:49

Kiselevič na útočné modré chyboval a Slováky osvobodil vyvezením puku Peter Ölvecký.

57:32

Oddechový čas, který si vyžádal slovenský kouč Craig Ramsey.

57:20
Šance

Ránu Guseva vyrazil Konrád, ten se pak přemístil i proti zakončení Vadima Šipačova, který už to měl do poloodkryté branky!

56:59

Slováci jsou tři minuty před koncem kompletní!

56:26

Volej Kovalčuka z levého kruhu vyráží dnes výtečný Branislav Konrád!

55:57

Tohle je ruská křeč, favorit zápasu má problémy s jednoduchými přihrávkami.

55:39
Šance

Patrik Lamper mohl navýšit slovenské vedení. V oslabení jel sám na Košečkina, mířil mezi betony, ale ten je dal k sobě včas!

54:57
Trest

Michal Čajkovský poslal k zemi Tělegina. Slováci protestují, myslí si, že ruský hráč pád přifilmoval. Každopádně se budou opět bránit ve čtyřech.

54:40

Po pravé straně zaútočil Tomáš Marcinko, branku přestřelil.

54:26

Slováci jsou v plném počtu a zase blíže vítězství!

54:08

Další slovenské vyhození.

53:51

Rusové jsou stále více nervózní. Slováci vyhodili.

53:14
Šance

Slováci se dostali do šance ve vlastním oslabení! Rusům udržel naděje na body Košečkin, který se stačil přemístit proti Patrikovi Lamperovi!

52:31

Tlak Rusů. Nikita Gusev z levého kruhu neprostřelil Konráda.

52:25
Trest

Nikita Gusev byl podražen Tomášem Marcinkem. Slováci jdou do oslabení.

51:55

Martin Bakoš vypálil ze středního pásma, branku netrefil.

51:29

Nahození Nestěrova bylo tečované, ale Konrád puk dokázal vyrazit.

50:15

Utkání se zlomilo do své závěrečné desetiminutovky. Rusové budou mít co dělat, aby odvrátili blamáž.

49:48

Slovenská obrana pracuje velmi dobře. Nyní byla zablokována střela Kovalčuka.

48:30
Gól

Slovensko právě vstřelilo branku!
Tady se rodí senzace! Martin Bakoš zavezl puk do útočného pásma a Marcel Haščák ho předal za kruhy PETERU ČEREŠŇÁKOVI. Ten mohutně napřáhl a trefil se k pravé tyčce z pohledu Košečkina. Slováci vedou 3:2, byť v 5. minutě prohrávali 0:2. Asistence: Marcel Haščák a Martin Bakoš.

48:03

Od modré čáry střílel Dominik Graňák. Košečkin má puk v lapačce.

47:48
Trest

Rusové dostávají další trest za vyhození kotouče! Tentokrát se provinil Ivan Tělegin.

47:36

Vojnov se po naskočení z trestné lavice dostával do šance. Jeho zakončení však zablokoval Bubela.

47:29

Rusové v plném počtu.

47:08

Rusové vyhazují.

46:24
Šance

Do přihrávky Ďalogy se na pravém kruhu opřel Michal Krištof. Ten z dobré pozice minul branku!

45:58

Puk vypadl z zrací plochy. Vhazuje se v obranném pásmu Rusů.

45:28
Trest

Za vyhození kotouče do hlediště je vyloučen Vjačeslav Vojnov. Šance pro Slovensko.

45:09

Dopředu vyrazili Slováci, ale byl z toho jen ofsajd.

44:54

Rusové by potřebovali více střílet, krouží u mantinelu a po rozích.

43:58

Slováci přežili toto oslabení a jsou v plném počtu.

43:35

Gusev našel zpoza branky obránce Nikitu Nestěrova, ten z levého kruhu minul branku.

42:57

Slováci vyhazují a mohou vystřídat.

42:39

Od modré prudce vypálil Vjačeslav Vojnov, který netrefil branku.

42:18

Slováci se osvobodili.

41:57
Trest

Lukáš Cingel při buly blokoval protihráče a rozhodčí to vyhodnotili jako nedovolené bránění! Rusové budou hrát přesilovku.

41:54

Další přerušení hry, tentokrát je pískán ruský icing.

41:35

Jeden ze Slováků vypálil ze středního pásma. Puk je v lapačce Vasilije Košečkina.

41:27

Rusům bylo odpískáno postavení mimo hru.

40:58

Zakázané uvolnění ruského týmu.

40:42

I ruští sportovci už jsou ale kompletní.

40:30

Ta začala právě teď.

40:02

Třetí třetinu začínají oba týmy se čtyřmi hráči. Pak ještě bude následovat krátká přesilovka Slovenska.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 14:53.

Střely na branku – 12:17 (4:8, 8:9)

Ve druhé třetině gól nepadl a Slováci tak drží proti sportovcům z Ruska velmi lichotivý stav 2:2. Rusové měli pasáže, kdy soupeře dostali pod velký tlak, ale k velmi dobrému výkonu se rozchytal olomoucký gólman Branislav Konrád. Slováci zase na konci prostřední části nevyužili přesilovku 4 na 3, kterou přitom nesehráli zle. Uvidíme, co nám přinese závěrečná dvacetiminutovka.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:53

Další střela Bakoše, opět z bekhendu. Košečkin vyráží. Už se hraje ve čtyřech na obou stranách.

39:25

Opět před brankou operoval Bakoš. Bekhendové zakončení mu překazil obránce.

39:02

Martin Bakoš si vyjel před Košečkina, ale puk poslal až do ochranné sítě!

38:41
Trest

Další vyloučení! Trest za podražení vyfasoval Sergej Širokov, takže Slovensko bude mít k dispozici přesilovku 4 na 3!

38:34
Šance

Marek Ďaloga ve velké šanci! Po jeho úniku puk přizvedl nad břevno ramenem Košečkin!

38:26
Trest

Síly na ledě se však vyrovnají. Marcel Haščák je potrestán za sekání.

37:50
Trest

Trest za hákování vyfasoval Alexandr Barabanov. Slováci si vyzkouší přesilovku!

37:37

Slováci zase trochu otupili ten nápor Rusů. Miloš Bubela střílel mimo.

36:23

Po nahození Baranky zůstal puk na chvíli ležet před Košečkinem. Tomu nakonec pomohli obránci.

35:57

Nahození Arťoma Zuba bylo sraženo do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu Sborné.

35:23

Slovenští hráči dokáží spoustu střel soupeře zblokovat. Nyní na Konráda neproletěl pokus Kiseleviče.

34:31

Marek Ďaloga se prezentoval zajímavým bekhendovým pokusem z mezikruží. Košečkin musel zasahovat vyrážečkou, kterou puk vytěsnil za branku.

34:20

Střelu Michala Čajkovského ukryl v lapačce Košečkin. Slováci získali buly v útočném pásmu.

33:55

Od modré nahazoval puk Bogdan Kiselevič, ten trefil jen bránícího hráče soupeře.

Střely na branku ve 2. třetině – 2:9.

33:34

Košečkin byl teď donucen podržet puk po střele z větší vzdálenosti.

33:12

Slovensko se teď snaží trochu otupit nápor soupeře z posledních minut. Zatím se to docela daří.

32:22

Čerešňák hledal na levém křídle rozjetého Patrika Lampera, ale přihrávku srazil jeden z ruských obránců.

31:35

Další nebezpečná střela, kterou vyslal Sergej Mozjakin. Konrád opět drží puk.

31:20
Šance

Ruští sportovci zvyšují tlak. Z mezikruží pálil Ilja Kovalčuk a Slováky opět podržel Konrád, jenž má puk v lapačce!

30:26

Nyní pálil z voleje Nikita Gusev a Konrád se musel rychle přemístit.

30:05
Šance

To jsem málem zakřikl! Nahození Nikity Nestěrova nadělalo před slovenskou brankou pořádný zmatek. Ani dva Rusové puk za Konráda nedorazili!

29:24

Sledujeme platonický tlak Rusů. Do větších šancí se favorit turnaje moc nedostává.

28:22

Kovalčuk si vyměnil puk s Dacjukem a střílel z pravého kruhu. Kotouč mu však sjel z hokejky.

28:06

První ruská formace v postavení mimo hru.

27:27
Šance

Nepříjemná střela Nikity Guseva z pravého kruhu. Konrád stačil vytěsnit kotouč hranou pravého betonu!

26:32

Košečkina otestoval Peter Čerešňák. Ruský brankář si poradil.

26:17

Slováci dobře brání. Nyní zablokovali střelu Vojnova od modré čáry.

25:48

Sergej Andronov byl u slovenské střídačky natlačen na mantinel Cingelem a hodně těžko se sbíral z ledu. Odnesla to zřejmě levá noha.

25:19
Šance

Mozjakin v pádu posunul puk na Pavla Dacjuka, který najížděl sám na Konráda. Zkusil rychlou kličku do bekhendu, ale Konrád byl připraven!

24:16

Po vhazování nebezpečně vypálil Vojnov, Konrád vyráží.

24:08

Zakázané uvolnění Slovenska.

23:32

Kličkovanou Barabanova včas zastavila obrana Slovenska. Puk vyváží dopředu Tomáš Surový.

23:02

Od levého mantinelu střílel Ivan Tělegin. Puk byl tečován vedle slovenské branky.

22:14

Marek Ďaloga nahodil puk za branku soupeře a Slováci odešli střídat.

21:51

Slovensko je kompletní.

21:39

Slováci vyhazují.

21:30
Šance

Po ráně Pavla Dacjuka z vrcholu levého kruhu zvonilo břevno!

20:56

Kousek za pravým kruhem napřáhl Ilja Kovalčuk. Ten pálil vedle vzdálenější tyčky.

20:03

Rusové pokračují v přesilové hře.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 14:04.

Střely na branku – 4:8.

Po první třetině hrají Slováci se sportovci z Ruska nerozhodně 2:2. Naši východní sousedé přitom prožili doslova hororový start do zápasu, když už v čase 4:08 prohrávali po pohotových tečích Nikolaje Prochorkina a Kirilla Kaprizova o dva góly. I poté měli mnohem více ze hry hokejisté Sborné, ovšem v 17. minutě snížil střelou mezi betony Peter Ölvecký a o necelé dvě minuty později se z podobné pozice trefil nad rameno brankáře Martin Bakoš. Slovensko tedy zatím trápí favorita.

20:00

První třetina skončila.

19:50
Trest

Michal Čajkovský je vyloučen za nedovolené bránění. Tahle ruská přesilovka bude asi rozdělena přestávkou.

19:17

Slováci teď hrají s chutí. Rusům zatopila formace s Tomášem Marcinkem.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny.

18:30

Slováci jsou najednou zpět ve hře. Tohle by mohlo Rusy znejistit.

17:55
Gól

Je vyrovnáno! Skvělou práci odvedl Marek Hovorka, který obětavě klekl do střely Nestěrova a odražený puk získal MARTIN BAKOŠ. Ten vyrazil po pravé straně dopředu a zamířil nad levé rameno Vasilije Košečkina – 2:2. Bez asistence.

17:07

Uvidíme, jak moc Slovákům snížení pomůže. Dosud se především bránili.

16:05
Gól

Slováci se dostávají do hry! Dominik Graňák našel hezkou přihrávkou rozjetého PETERA ÖLVECKÉHO, který vypálil z pravého kruhu a našel mezírku mezi betony brankáře Košečkina. Asistence: Dominik Graňák.

15:39

Nakonec přišla i střela od modré čáry, po níž přerušil hru brankář Košečkin.

15:25

Sledujeme dobré střídání Slovenska. Modří operují v útočném pásmu.

14:49

Obránce Zubarev dohrál u mantinelu Bakoše, který skončil na ruské střídačce!

13:56

Nepřesně střílel také Vjačeslav Vojnov. Slováci se jen brání.

13:34

Zahrozila také čtvrtá formace Rusů. Ivan Tělegin z levého kruhu netrefil branku.

13:10

Rusové vedou na střely 8:1. To zatím vypovídá o tom, co se na ledě děje.

12:31

Slováci jsou v plném počtu.

12:24
Šance

Nabídku Šipačova tečoval Nikita Gusev a Konrád reagoval na poslední chvíli!

11:27

Do přihrávky Dacjuka se z první opřel Sergej Mozjakin. Zkušenému útočníkovi však střela nesedla.

10:53

Ruský tým musí začínat přesilovku ze svého obranného pásma.

10:30
Trest

Za podražení je vyloučen Peter Čerešňák. První přesilovka pro Rusy.

10:11

Zajímavý protiútok Slovenska. Peter Ölvecký ale před brankou nedosáhl na kotouč.

09:46

Pavel Dacjuk zavezl puk do útočného pásma a předal ho Sergeji Mozjakinovi. Jeho střela byla sražena právě k Dacjukovi, jenž zkusil Konráda překvapit z úhlu. Brankář Slovenska byl pozorný.

09:19

Před brankou se nyní snažil prosadit Ilja Kovalčuk, kterého našel Dacjuk. Puk drží Konrád pod lapačkou.

09:07

Rusové v pohodě kontrolují zápas. Z mezikruží střílel Ivan Tělegin, jenž trefil bránícího hráče. Slováci následně vyhodili na icing.

08:38

Od modré čáry pálil Arťom Zub. Tečovaný kotouč skončil ve výstroji Konráda, byť ten si svým zákrokem nebyl moc jist.

07:42

Formace s Guseven a Šipačovem zatlačila soupeře. Slovensko zahrálo na icing.

07:14

Slováci se snaží dostat do zápasu. Nyní nahodili puk za branku soupeře.

06:21

Před ruskou brankou minul puk v nadějné pozici Patrik Lamper.

05:53

Mozjakin byl v útočném pásmu s koučem o trošku později, než najíždějící spoluhráč. Je z toho ofsajd.

05:18

Ivan Tělegin se natlačil až před Konráda. Ten jeho bekhendové zakončení pokryl.

04:54

Obránce Michal Čajkovský vyvezl puk do útočného pásma a prověřil brankáře Košečkina. Ten jeho pokus vyrazil.

04:08
Gól

Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
Vše bylo v pořádku, gól tedy platí! KIRILL KAPRIZOV tečoval puk z regulérní výšky. Tohle je pro Slováky hodně nešťastný start do utkání. Asistence: Nikita Gusev.

04:08
Šance

Nahození Nikity Guseva ze vzduchu krásně sklepl za záda bezmocného Konráda Kirill Kaprizov. Ještě se ale bude telefonovat, možná se jednalo i vysokou hůl ruského hráče!

02:54
Gól

Ruští sportovci jdou rychle do vedení! Slováci se nechali zatlačit a za to pykají. Vojnovova přihrávka zpoza branky prošla až na modrou čáru, odkud puk nahodil na branku VLADISLAV GAVRIKOV a bránícím hráčem tečovaný kotouč skončil až za zády brankáře Konráda. Asistence: Vladislav Gavrikov a Vjačeslav Vojnov a Sergej Širokov.

01:24

00:12

Slováci vyhráli úvodní buly a jako první tak navštívili útočné pásmo.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Slovensko: Konrád (J. Laco) – Čajkovský, Starosta, Čerešňák, Graňák (A), Valach, Ďaloga, Baranka – Kudrna, Surový (C), Nagy (A) – Bakoš, Bubela, Haščák – Paulovič, Krištof, Ölvecký – Marcinko, Lamper, Cingel – Hovorka.

Olympijští sportovci z Ruska: Košečkin (I. Sorokin) – Gavrikov, Vojnov, Marčenko, Nestěrov, Zub, Zubarev, Kiselevič – Mozjakin, Dacjuk (A), Kovalčuk (C) – Kaprizov, Šipačov, N. Gusev – Širokov, Barabanov, Prochorkin – Andronov (A), Grigorenko, Kalinin – Tělegin.

Rozhodčí: Iverson (CAN), Rantala (FIN) – Lederer (CZE), Vanoosten (CAN).

Slovensko:
Slovenští hokejisté rozhodně nepatří k favoritům Her, spíše mohou jen překvapit. Už samotná nominace, kterou sestavili trenér Craig Ramsay a generální manažer Miroslav Šatan, vyvolala na Slovensku rozpaky a kontroverze. Kritizoval ji například opomenutý brankář Julius Hudáček. V týmu totiž figurují jen dva hráči z KHL, naopak se do něj vešlo hned 14 hokejistů z české Extraligy včetně kompletní brankářské trojice. Neschází ani 8 hráčů ze slovenské ligy v čele s veteránem Ladislavem Nagyem z Košic.

Brankáři: Laco (Sparta), Konrád (Olomouc), Rybár (Mountfield HK).

Obránci: Baranka (Vítkovice), Čajkovský (Jekatěrinburg), Graňák (Mountfield HK), Ďaloga (Sparta), Starosta (Trenčín), Valach (Chomutov), Čerešňák (Plzeň), Mikuš (Sparta).

Útočníci: Bakoš (Liberec), Bubela (Bánská Bystrica), Haščák (Kometa), Cingeľ (Mountfield HK), Marcinko (Třinec), Lamper (Slovan Bratislava), Nagy (Košice), Surový (Bánská Bystrica), Kudrna (Sparta), Ölvecký (Trenčín), Krištof, Paulovič (oba Nitra), Sukeľ (Liptovský Mikuláš), Hovorka (Košice).

Olympijští sportovci z Ruska:
Také ruský hokejový tým musí vzhledem k dopingovému skandálu v zemi startovat pod hlavičkou Olympijských sportovců z Ruska a bez státních symbolů na dresech. Bez ohledu na to patří výběr, který složil kouč Oleg Znarok k největším aspirantům na zlato. Kádr je složen výhradně z hráčů Petrohradu a CSKA Moskva. Doplňují ho ještě dva hokejisté z Magnitogorsku, kterými jsou brankář Vasilij Košečkin a útočník Sergej Mozjakin. Sborná tak bude sázet na sehranost a klubové vazby. Největšími hvězdami mužstva jsou zkušení forvardi s mnoha starty v NHL Pavel Dacjuk a Ilja Kovalčuk.

Nominace Ruska na OH:

Brankáři: Vasilij Košečkin (Magnitogorsk), Ilja Sorokin (CSKA Moskva), Igor Šesťorkin (Petrohrad),

Obránci: Vladislav Gavrikov, Dinar Chafizullin, Vjačeslav Vojnov, Arťom Zub, Andrej Zubarev (všichni Petrohrad), Bogdan Kiselevič, Alexej Marčenko, Nikita Nestěrov (všichni CSKA Moskva),

Útočníci: Alexandr Barabanov, Nikita Gusev, Pavel Dacjuk, Ilja Kablukov, Sergej Kalinin, Ilja Kovalčuk, Nikolaj Prochorkin, Vadim Šipačov, Sergej Širokov (všichni Petrohrad), Sergej Andronov, Michail Grigorenko, Kirill Kaprizov, Ivan Tělegin (všichni CSKA Moskva), Sergej Mozjakin (Magnitogorsk).

Vítám tu všechny milovníky kvalitního hokeje! Ve středu startuje olympijský turnaj mužů. Na programu jsou zápasy skupiny B a já Vás provedu duelem, v němž se Slováci utkají s největším favoritem Her, Olympijskými sportovci z Ruska. Uvidíme, zda naši východní sousedé dokáží Rusy potrápit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.