Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!

Střely na branku: 29 – 28

Je konec! Kanada i bez největších hvězd zvládla vstup do olympijského turnaje na jedničku a Švýcarsko poráží vysoko 5:1. Za vítězstvím vykročili Kanaďané hned v úvodu utkání, kdy se prosadil René Bourque!V osmé minutě navíc využil přesilovku Maxim Noreau a se Švýcarskem to vypadalo bledě. Ve druhé části Kanada nadále pokračovala v aktivní hře. René Bourque v další přesilovce přidal svou druhou branku. Švýcarské obraně navíc ujel Wojtek Wolski a bylo to už 4:0! Leonardo Genoni tento příděl nevydržel a pustil do branky Hillera. Ve třetí třetině už se zápas pouze dohrával. Simon Moser sice snížil, jenže poslední slovo měli opět Kanaďané. Švýcaři pět minut před koncem odvolali brankáře a Wojtek Wolski střelou do prázdné branky napsal gólovou tečku.

59:35

Rob Klinkhammer vypomohl obraně Kanady v přetahované v rohu kluziště. Klinkhammer vybojoval puk, vyvezl jej do středního pásma a odjel střídat.

59:10

Švýcarsko se ani v závěru dnešního střetnutí nemůže dostat do útoku. Zadáci Kanady dnes pracují na jedničku s hvězdičkou a nepouštějí soupeře do šancí.

58:35

Kanaďané bez problémů vybojovali puk v obranném puk a bez jakéhokoliv váhání jej vyhodili obloučkem do středního pásma.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:20

Cody Goloubef si řekl o přihrávku do jízdy, jenže spoluhráč jeho prosbu nevyslyšel. Švýcaři znovu vybojovali puk pro sebe a čekají na vystřídání.

56:45

Hiller musel zasahovat po střele zápěstím od modré čáry. Švýcarský brankář měl tentokrát čistý výhled a prudkou střelu vykopl betonem mimo tři tyče.

56:20

Chris Kelly rozjel kanadskou akci zpoza vlastní branky. Kelly projel s pukem až na modrou čáru, odkud nahodil puk do rohu útočného pásma.

55:45

René Bourque vybojoval puk v rohu obranného pásma, projel s ním až před švýcarskou branku, nicméně okatou kličkou se do střelecké pozice nedostal.

55:06

Švýcarský trenér je hodně rozladěný. Švýcarsko před dnešním duelem určitě pomýšlelo na lepší výsledek než je pětigólový příděl.

54:53
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Kanada přidává pátý gól a definitivně rozhoduje o svém triumfu! Švýcaři už pět minut před koncem utkání zkusili štěstí bez brankáře. WOJTEK WOLSKI dostal přihrávku do středního pásma a přesnou střelou trefil prázdnou branku! Asistence: Chris Kelly, Andrew Ebbett.

54:36

Raphael Diaz uklidnil švýcarskou hru za vlastní brankou. Kapitán Švýcarska poté poslal prudkou přihrávku na pravé křídlo, ale Kanaďané vybojovali puk pro sebe.

54:08

Dennis Hollenstein si ve středním pásmu nabruslil na přihrávku obloučkem, prosmýkl se za modrou čáru, ale Scrivens neměl s jeho zakončením problém.

53:46

Hiller měl další práci. Po rychlém průniku po pravém křídle se do střelecké pozice uvolnil Eric O'Dell, jenže s jeho nahozením neměl brankář problém.

53:20

Mason Raymond zastavil nepřesnou rozehrávku soupeře, otočil se s pukem ve středním pásmu, ale nedokázal přesně rozehrát.

52:30

Chris Lee poslal přihrávku o mantinel do útočného pásma. Nikdo v bílém dresu za jeho pobídkou nespěchal a Švýcarsko se zadarmo dostalo ke kotouči.

52:03

Gaëtan Haas vymyslel bekhendovou přihrávku na modrou čáru, kde stál osamocený Thomas Rüfenacht, jehož nahození zadunělo o zadní mantinel.

51:25

Ani Švýcarsko už se nikam nežene. Pius Suter udělal v obranném pásmu velký oblouk a pomohl si přihrávkou na Praplana. Zápas se pouze dohrává.

51:08

Dennis Hollenstein spěchal za nahozením do útočného pásma, jenže Scrivens vyjel ven z branky a prudké nahození po mantinelu zastavil hokejkou.

50:25

Chris Lee se vydal na výlet do útočného pásma, jenže hned na modré čáře proti němu vystoupil Andres Ambühl, který jej zahnal zpátky do obranného pásma.

50:00

Kanada deset minut před koncem dnešního utkání uklidňuje hru kombinací ve vlastním obranném pásmu. Nikdo v červeném jejich rozehrávku neatakuje.

49:13

Wolski tentokrát projel s pukem do útočného pásma, jenže z těžké pozice se už nedostal do zakončení. Švýcarská obrana je ve třetí třetině hodně důrazná.

48:56

Kanaďané se dostali pod obrovský tlak. Kotouč sice vybojoval Wojtek Wolski, jenže v tísni si pomohl jen vyhozením přes všechny čáry. Hra se vrátí před Scrivense.

48:15

Švýcarům se vstřelenou brankou narostla křídla. Gaëtan Haas se nyní dostal do střelecké pozice, jenže Scrivens se proti jeho zakončení stačil přesunout.

47:33
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcarsko se v přesilové hře přeci jen dočkalo branky! Ben Scrivens po obrovském závaru před svou brankou neudržel kotouč ve výstroji. Puku si nejrychleji všiml SIMON MOSER a doklepl jej do sítě! Asistence: Thomas Rüfenacht, Andres Ambühl.

47:10

Karl Stollery vybojoval puk ve středním pásmu a vyhodil jej do bezpečí. Nikdo v bílém dresu Švýcarskou rozehrávku tentokrát neatakoval.

46:32
Šance

Dennis Hollenstein dostal krásnou přihrávku před prázdnou branku, jenže v rozkleku poslal svou střelu pouze do brankové konstrukce!

46:07
Trest

Švýcarsko už hraje v plném počtu a navíc si chvíli zahraje dvojnásobnou přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Derek Roy.

45:36
Šance

René Bourque se po přihrávce do jízdy dostal sám před brankáře, jenže místo útoku na hattrick trefil jen rameno gólmana Hillera!

45:06

Patrick Geering dostal prudkou přihrávku na modrou čáru a bez váhání vypálil. Při zakončení však zlomil hokejku. Kanada může podniknout útočný výpad.

44:40
Trest

Počet hráčů na ledě se vyrovná! Mason Raymond totiž obdržel dvě minuty za podražení.

44:35

Kanaďané se zatím nemohou usadit v útočném pásmu. Hokejisté Švýcarska nyní rozehrávku soupeře skvěle napadají.

44:07
Trest

Bude se vylučovat! Kanada si zahraje další přesilovou hru! Tristan Scherwey dostává dvě minuty za sekání.

43:40

Chris Lee nahodil puk do rohu útočného pásma, kde se o něj pobil Quinton Howden. Právě Howden přihrál na modrou čáru, ale Kanada zatím nestřílí.

43:10

Karl Stollery zadovkou vybídl ke střele Raymonda, jenže druhý jmenovaný dlouho otálel se zakončením a obránce Švýcarska mu vypíchl puk.

42:35

Rob Klinkhammer dostal krásnou přihrávku do jízdy, vletěl s kotoučem do útočného pásma, jenže se nedokázal uvolnit a obrana Švýcarska jej o puk obrala.

42:06

Mat Robinson si nabruslil na prudkou přihrávku do útočného pásma, nicméně střelou na vzdálenější tyč daroval Hillerovi snadný zákrok.

41:26

Rob Klinkhammer projel s pukem do útočného pásma a z těžké pozice jej nahodil na švýcarskou branku. Pozorný brankář Hiller s jeho pokusem neměl problém.

41:15

Hiller vyjel ven z branky a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Andres Ambühl si poté vzal kotouč, jenže hned ve středním pásmu o něj přišel.

40:30

Kanada se v úvodu třetí třetiny nikam nežene. Javorové listy mají dostatečný náskok a v závěrečné dvacetiminutovce budou chtít pošetřit síly.

40:01

Střely na branku: 17 – 21

Druhá třetina končí! Kanada v ní navýšila své vedení už na 4:0 a i bez největších hvězd kráčí v úvodním vystoupení na olympijském turnaji za snadnou výhrou! Pět minut po přestávce využil další přesilovou hru René Bourque, který vstřelil svou druhou branku v utkání. O dvaapadesát sekund později navíc Švýcarům ujel Wojtek Wolski a střelou pod břevno vyhnal Genoniho z branky. Do klece nastoupil Hiller, který od té doby nelovil puk ze sítě!

40:00

Druhá třetina skončila.

39:34

Švýcarsko se usadilo před kanadskou brankou, jenže Karl Stollery puk vyhodil do středního pásma a Švýcaři musí vyklidit útočnou třetinu.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

38:41

Mat Robinson střílel od modré čáry, jenže puk se mu svezl po čepeli a prosvištěl kolem švýcarské branky. Kanada ale drží útočné pásmo.

38:10

Mason Raymond dotíral na švýcarskou rozehrávku za soupeřovou brankou. Raymond vybojoval pro Kanadu puk, jenže nestačil přesně přihrát.

37:35

Scrivens vyjel za vlastní branku a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Charles Genoway po jeho přiklepnutí vyvezl puk do středního pásma.

37:14
Šance

Philippe Furrer střílel bez přípravy od modré čáry a Ben Scrivens měl dobře zakrytý výhled! Kanadský brankář se ale skvěle přesunul k pravé tyčce a schoval puk do lapačky!

36:35

Charles Genoway upadl v souboji před vlastní brankou. Simon Bodenmann se snažil přihrát před volnou polovinu branky, jenže Derek Roy předvedl skvělý obranný zákrok.

36:03

Charles Genoway pálil bez přípravy od modré čáry, nicméně zakončení mu vůbec nesedlo a jeho dělovka skončila na chráničích prvního hráče v červeném.

35:32

Thomas Rüfenacht si ještě prodloužil pobyt na ledové ploše. Tentokrát si nabruslil na přihrávku na pravé křídlo, ale puk mu od hokejky odskočil k mantinelu.

35:08

Thomas Rüfenacht dohrál jednoho z kanadských obránců v rohu útočného pásma, jenže rozhodčí se rozhodli nevylučovat. Švýcaři zůstávají u puku.

34:26

René Bourque se tentokrát vrátil do obranného pásma a vypomohl svým spoluhráčům v defenzívě. Dvougólový hráč sám vyvezl kotouč do bezpečí.

34:10

Chris Kelly se přihlásil o přihrávku na modrou čáru, jenže puk pouze protečoval do útočného pásma a podobně jako jeho spoluhráči odjel na střídačku.

33:25

Maxim Lapierre zastavil prudké vyhození Švýcarů do středního pásma. Hokejisté v červeném se v posledních minutách jen velmi těžce probíjejí ven z obranného pásma.

32:52

Kanada se nadále tlačí do útoku. Maxim Noreau tentokrát přihrával před branku z rohu útočného pásma, ale dobře postavený Raphael Diaz jeho pobídku zastavil.

32:20

Cody Goloubef spěchal za vyhozeným pukem do středního pásma. Kanadský hokejista na kotouč ale nedosáhl. Švýcarsko může uklidnit hru.

31:40

Linden Vey nahodil puk od modré čáry. Před Hillerem clonili hned hokejisté v bílém dresu, ale kotouč se na švýcarskou branku neodrazil.

31:09

Reto Schäppi střílel po přihrávce do útočného pásma z levého kruhu, jenže střela zápěstím mu moc nesedla a Ben Scrivens schoval jeho pokus do lapačky.

30:54
Šance

Mason Raymond jel sám na Hillera, jenže dva obránci Švýcarska se k němu bleskově stačili vrátit a na poslední chvíli mu zabránili v zakončení!

30:25

Dominik Schlumpf protečoval do útočného pásma prudkou přihrávku po levém křídle, jenže nikdo v červeném jeho pobídku nedostihl.

29:31

Švýcarsko se dralo do útočného pásma, jenže jeden z hráčů v červeném dresu byl příliš rychlý a projel do útočného pásma ještě před kotoučem. Ofsajd.

28:19

Gilbert Brulé táhl kanadskou akci po pravém křídle. Kanadský útočník se rychlou brzdou zbavil obránce, jenže v pádu už nestačil přihrát mezi kruhy.

28:02

Kanaďané se usadili v útočném pásmu, jenže nikdo v bílém dresu se zatím nedostal do střelecké pozice. Švýcarsko přeci jen zlepšuje svou hru.

27:10

Mason Raymond napadal rozehrávku Švýcarska, jenže nikdo v bílém dresu jeho snahu nepodpořil a Švýcarsko se bez problémů ubránilo.

26:50

Christian Thomas střílel od modré čáry, jenže před Hillerem se do jeho rány položil obětavý obránce, který puk srazil k mantinelu.

26:25

Švýcarsko zatím působí hodně ospalým dojmem. Kanaďané jsou všude o dva kroky rychleji. Švýcarům se dnes prostě nedaří.

25:52

Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Leonardo Genoni, přichází Jonas Hiller.

25:52
Gól

A další kanadská branka! Švýcaři na turnaji začínají opravdu hodně špatně! WOJTEK WOLSKI se dostal do úniku a svůj postup zakončil přesnou střelou pod břevno švýcarské branky! Asistence: Maxim Noreau.

25:00
Gól

Kanada využívá další přesilovku a vede už 3:0! DEREK ROY dostal přihrávku na pravé křídlo, měl kolem sebe moře volného prostoru a prudkou přihrávkou nastřelil puk před branku. RENÉ BOURQUE byl dobře postaven a doklepl puk do sítě! Asistence: Derek Roy.

24:46
Trest

Kanada si zahraje další přesilovou hru! Švýcaři dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

24:45

Další akci Kanady zastavuje nepřesná rozehrávka. Na příliš prudkou přihrávku nedosáhl nikdo v bílém dresu a kotouč propadl na zakázané uvolnění.

24:25

Philippe Furrer se při návratu před vlastní branku obětavým zákrokem položil do přihrávky z levé strany a hokejkou vypíchl puk před dojíždějícím soupeřem.

23:26

Simon Moser se před kanadskou brankou natahoval po prudké přihrávce od mantinelu, jenže si najel špatně a na kotouč už nedosáhl.

23:05

Reto Schäppi střílel od modré čáry. Švýcarský obránce měl kolem sebe moře prostoru, ale přesto nedokázal přesně zamířit a příklepem minul branku.

22:22

Zasahovat musel také Genoni. Švýcarský brankář si poradil s dělovkou od modré čáry, ale před dotírajícím Chrisem Kellym raději schoval puk do lapačky.

22:10

Ben Scrivens musel poprvé po změně stran zasahovat. Kanadský brankář ale nahození od modré čáry dobře viděl a střelu vykopl pravým betonem.

21:25

Mat Robinson rozjel kanadskou akci z obranného pásma, Christian Thomas jeho pobídku dostihl, jenže z ostrého úhlu už nedokázal přesně přihrát.

20:55

Quinton Howden dotíral na obranu Švýcarska za jeho brankou, ale dobře postavený obránce v červeném dresu jej ke kotouči nepustil.

20:10

Kanada uspěla na úvodním vhazování druhé třetiny. Javorové listy se ihned vydaly do útoku, ale Philippe Furrer dojel nepřesné nahození.

20:01

Střely na branku: 8 – 7

První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce mohou být spokojenější hokejisté Kanady! Ti se zásluhou aktivní hry dostali do vedení už po třech minutách, když se trefil René Bourque! Kanada poté hrála přesilovou hru, kterou střelou od modré čáry využil Maxim Noreau! Švýcarsko brzdila nepřesná rozehrávka a Ben Scrivens si zatím nepřipsal nějaký těžký zákrok!

20:00

První třetina skončila.

19:25

Fabrice Herzog střílel od modré čáry, jenže střela mu zrovna nesedla a jeho pokus prosvištěl nad břevnem kanadské branky. Javorové listy už první třetinu chtějí dohrát bez inkasované branky!

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:25

Andres Ambühl si řekl o další přihrávku, jenže tentokrát si kotouč vůbec nedokázal zpracovat. Švýcarsku se v první třetině dnešního klání vůbec nedaří.

17:55

Andres Ambühl spěchal za dlouhou přihrávkou, jenže puk mu přeskočil přes hokejku a utekl mu ke kanadským obráncům.

17:30

Wolski se před brankou soupeře natahoval na prudkou přihrávku z rohu útočného pásma, jenže důrazný Raphael Diaz jej zákrokem na hraně pravidel odstavil.

16:25

Mat Robinson projel s pukem do útočného pásma, jenže z ostrého úhlu trefil jen připraveného Genoniho. Švýcarští obránci se postarali o odražený puk.

16:02

Ben Scrivens si připsal snadný zákrok. Kanadský brankář si počkal na prudké nahození ze středního pásma a schoval kotouč do lapačky.

15:35

Chris Lee projel s pukem podél levého mantinelu do středního pásma, jenže před branku Švýcarska se už neprodral.

15:07

Kanadský brankář musel po delší době zasahovat. Tentokrát vytáhl povedený zásah proti střele zápěstím od levého mantinelu. Vhazuje se po jeho pravici.

14:26

Wojtek Wolski vymyslel prudkou přihrávku do útočného pásma, jenže obránce Švýcarska Raphael Diaz jeho pobídku zastavil a založil novou akci.

14:06

Eric Blum chtěl překvapit kanadskou obranu dlouhou přihrávku na rozjetého Praplana, jenže druhý jmenovaný na kotouč nedosáhl. Zakázané uvolnění.

13:10

Dennis Hollenstein projel s pukem do útočného pásma, jenže důrazný Karl Stollery jej přitlačil k mantinelu a nedal mu prostor k zakončení.

12:34

Další ofsajd na straně Kanady! Maxim Lapierre se puk snažil udržet v útočném pásmu, jenže podle rozhodčích už byl ve středním pásmu.

12:10

Gilbert Brulé vybojoval puk na modré čáře, projel s ním do útočného pásma, jenže důrazná obrana Švýcarska jej natlačila na mantinel.

11:40

Eric Blum v rohu útočného pásma bojoval o odražený kotouč, jenže bekhendem nenašel nikoho ze spoluhráčů. Kanaďané mohou uklidnit hru.

10:40

Chris Kelly tentokrát obdržel skvělou přihrávku do jízdy a z ostrého úhlu nahodil puk na soupeřovu branku. Gólman Genoni s jeho nahozením neměl problém.

10:15

Mason Raymond jel sám proti trojici soupeřových obránců, jenže na modré čáře si kotouč nedokázal přehodit na forhend a puk mu utekl.

09:28

Další přechod Kanady do útoku zastavuje postavení mimo hru. Bourque nebyl trpělivý a přejel do útočného pásma ještě před kotoučem.

09:03

Wojtek Wolski udržel puk za švýcarskou brankou, předal jej Raymondovi, který chtěl přihrát na modrou čáru, ale nikdo v bílém jeho pobídku nezachytil.

08:38

Kanaďané zatím švýcarský celek prakticky nepouštějí do útoku a sami se nadále tlačí před Genoniho. Kanadský výběr vstoupil do turnaje opravdu skvěle.

07:30
Gól

Kanada využívá přesilovou hru a přidává druhou branku dnešního utkání! MAXIM NOREAU obdržel krásnou přihrávku na modrou čáru a vypáli. Před Genonim clonil Bourque, díky němuž gólman nic neviděl a puk skončil v síti! Asistence: Chris Lee, Derek Roy.

06:45
Trest

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Thomas Rüfenacht – 2 min., nedovolené bránění).

06:40

Kanada se tlačí do útoku. Javorové listy jsou zatím jasně aktivnějším celkem a svého soupeře prakticky k ničemu nepouštějí!

05:47

Kanada hraje v plném počtu.

05:06

Eric Blum nahodil puk od modré čáry, jenže nikdo v červeném dresu jeho pobídku nedokázal tečovat. Kanada se znovu osvobozuje.

04:25

Kanaďané se v oslabení zmocnili odraženého kotouče a vyvezli jej až za branku švýcarského výběru. Švýcaři musí začít od své klece.

03:47
Trest

Švýcarsko si zahraje první přesilovku! Dvě minuty za sekání vyfasoval Goloubef.

03:35
Šance

Kanaďané pokračují v dobrém výkonu! Genoni se po dalším prudkém nahození musel roztáhnout v brankovišti a betonem vykopl puk do bezpečí.

02:57
Gól

Kanada se hned v úvodu dostává do vedení! Mason Raymond poslal přihrávku na modrou čáru, odkud střílel Charles Genoway a RENÉ BOURQUE jeho pokus těsně nad ledem tečoval za záda švýcarského brankáře! Asistence: Charles Genoway, Mason Raymond.

02:24

Tristan Scherwey bojoval o puk ve středním pásmu, jenže právě od jeho hokejky se kotouč odrazil na střídačku Kanady. Vhazuje se ve středním pásmu.

02:15

Cody Almond rozjel akci Švýcarska po levém křídle, jenže nikdo ze spoluhráčů mu nepřijel pomoci a kanadská obrana těžkou situaci ustála.

01:35

Mason Raymond dotíral na rozehrávku Švýcarska za jeho brankou. Hostující útočník se k němu nedostal. Švýcaři mohou přejít do útoku.

01:06

Philippe Furrer vystřelil od modré čáry, jenže střela mu zrovna nesedla a jeho zakončení prolétlo kolem vzdálenější tyče kanadské branky.

00:25

Také Švýcarsko se poprvé hnalo do útoku. Díaz nahodil puk na modrou čáru, jenže nikdo v bílém neprošel kolem pozorného obránce.

00:10

Kanada uspěla na úvodním vhazování dnešního utkání. René Bourque se ihned tlačil do útoku, jenže obrana Švýcarů byla na úvod pozorná.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Švýcaři budou hrát v červeném, zatímco Kanada nastupuje v bílých dresech.

Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Genoni (Hiller) – Diaz (C), Furrer (A), E. Blum, Untersander, Geering, Du Bois, Schlumpf, Rüfenacht – Ambühl, Suter, S. Moser (A) – Praplan, Hollenstein, Haas – Bodenmann, Scherwey, Corvi – Schäppi, Herzog, Almond.

Kanada: Scrivens (Poulin) – Lee (A), M. Robinson, Ch. Genoway, Noreau, Gragnani, Goloubef, Stollery – Brulé, Roy (A), R. Bourque – Kelly (C), Raymond, Thomas – Wolski, Ebbett, Vey – Q. Howden, O'Dell, Lapierre – Klinkhammer..

Švýcarsko

Švýcaři už v minulých letech ukázali, že na velkých turnajích umějí vystrčit růžky. V roce 2013 dokonce skončili druzí na světovém šampionátu. Na poslední olympiádě navíc dokázali ve skupině porazit český výběr, s kterým se setkají také letos. V nominaci na letošní olympiádu nechybí ani sedm vicemistrů světa z roku 2013. V generálce se Švýcaři střetli s Norskem, které porazili 4:2.

Nominace

Brankáři: Leonardo Genoni (Bern), Jonas Hiller (Biel), Tobias Stephan (Zug)
Obránci: Eric Blum, Ramon Untersander (oba Bern), Raphael Diaz, Dominik Schlumpf (oba Zug), Félicien Du Bois (Davos), Philippe Furrer (Lugano), Patrick Geering (Curych), Romain Loeffel (Ženeva)
Útočníci: Simon Bodenmann, Gaëtan Haas, Simon Moser, Thomas Rüfenacht, Tristan Scherwey (všichni Bern), Fabrice Herzog, Reto Schäppi, Pius Suter (všichni Curych), Andres Ambühl, Enzo Corvi (oba Davos), Denis Hollenstein, Vincent Praplan (oba Kloten), Cody Almond (Ženeva), Joël Vermin (Lausanne).

Kanada

Javorové listy na olympijském turnaji obhajují zlaté medaile z olympiád ve Vancouveru a Soči. Na letošním turnaji ale nestartují hráči z kanadskoamerické NHL. Hokejová veřejnost proti Kanadu nepasuje do role největšího favorita. Do Koreje tak většina hráčů přicestovala z ruské KHL. V dnešním duelu budou Kanaďané přesto favoritem a i přes neúčast největších hvězd budou pomýšlet na zisk cenného kovu.

Nominace

Brankáři: Justin Peters (Kolín nad Rýnem/Něm.), Kevin Poulin (Medveščak Záhřeb/EBEL), Ben Scrivens (Ufa/KHL).
Obránci: Stefan Elliott (HV 71/Švéd.), Chay Genoway (Togliatti/KHL), Cody Goloubef (Stockton/AHL), Marc-André Gragnani (Dinamo Minsk/KHL), Chris Lee (Magnitogorsk/KHL), Maxim Noreau (Bern/Švýc.), Mat Robinson (CSKA Moskva/KHL), Karl Stollery (Dinamo Riga/KHL).
Útočníci: Gilbert Brulé, Wojtek Wolski (oba Kunlun/KHL), René Bourque (Djurgaarden), Andrew Ebbett (Bern/Švýc.), Quinton Howden (Dinamo Minsk/KHL), Chris Kelly (Belleville/AHL), Rob Klinkhammer (Kazaň/KHL), Brandon Kozun (Jaroslavl/KHL), Maxim Lapierre (Lugano/Švýc.), Eric O'Dell (Soči/KHL), Mason Raymond (Bern/Švýc.), Derek Roy (Linköping/Švéd.), Christian Thomas (Wilkes-Barre/Scranton/AHL), Linden Vey (Astana/KHL).

Dobré odpoledne všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání hokejového turnaje mužů mezi Švýcarskem a Kanadou!Utkání startuje v 13:10.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.