Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Finsko se v tabulce přesouvá na první místo díky lepšímu skóre( Švédsko totiž vyhrálo nad Německem pouze 1:0). Norové zůstávají na posledním místě.

Statistiky utkání:

Střely na branku: 30:22
Vyloučení: 4:6
Góly v početní výhodě: 2:1
Branky v oslabení: 0:0

Tak a je konec. I přes pomalejší začátek Finsko dokázal naplnit předzápasové předpoklady a připisuje si jasné vítězství. První třetina se odehrávala v hodně bojovném tempu a Norové dokázali se svým soupeřem držet krok, dokonce se dostali do vedení díky bance Patricka Thoresena. Za deset minut bylo vyrovnáno a od této chvíle přišla jasná nadvláda hráčů v modrých dresech. Dva góly si přisal Eeli Tolvanen, který byl v dnešním zápase hodně aktivní a nebyl daleko hattricku. Rozhodující se stala závěrečná třetina, v ní Finsko vstřelilo tři branky a dominovalo na každém kousku ledu. To je z dnešního přenosu ve, přeji příjemné odpoledne.

Roest

Rozhodčí: Hribik (CZE), Iverson (CAN) – Dahmen (SWE), McIntyre (USA)

Konec zápasu.

59:00

Závěrečná minuta se odehraje před Haugenem.

58:20

Petri Kontiola ztratil kotouč a nabídl tak protiútok Norsku.

57:30

Finsko ještě stále utočí a vůbec nepolevuje ve své aktivitě.

56:48
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
Vítězství je třikrát podtržené! SAKARI MANNINEN se dostal do ideální pozice ke střele a svou ránou vymetl pravou šibenici branky. Lars Haugen neměl nejmenší šanci reagovat. O výhře Finska už asi nikdo nemůže pochybovat. Petri Kontiola přidává svou druhou asistenci v utkání. Asistence: Petri Kontiola.

55:53

Norové přežili čtyřminutovou přesilovou hru a vyráží do útoku.

55:25

Další vyhození Norska.

55:09

Hosté v plném počtu.

54:25

Juuso Hietanen se svou rozehrávkou vůbec nikam nespěchá a čeká až si jeden z jeho spoluhráčů dostane do ideální střelecké pozice.

53:30

Finko si tedy přesilovou hru ještě o pár minut prodlouží. Opět se ke se střele dostal Eeli Tolvanen, který dnes útočí na hattrick. Jeho rána letěla pouze do betonu brankáře.

53:09
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Henrik Ödegaard – 2 min., faul loktem).

53:05

52:50

Petri Kontiola se zbavil hned dvou obránců, ale jeho následná střela letěla pouze nad branku, Finsko si ale útočnou třetinu udrží.

52:20

Norům se povedlo vyhodit, obránci mohou vystřídat.

51:35

Finsko se opět dostává k propracované kombinaci v útočném pásmu. Jako poslední střílel autor dvou branek Eeli Tolvanen, Haugen dokázal zasáhnout, bude se vhazovat.

51:05
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Mats Rosseli Olsen – 2 min., držení).

50:45

Nahození od Steffna Thoresena, brankář Mikko Koskinen dokázal zasáhnout a přerušil hru poté, co schoval kotouč do lapačky.

49:27

Ken André Olimb se už málem dostal ke střele, jeho rána ale byla zblokovaná prvním obráncem.

48:55

Norům se moc v početní výhodě nedaří dostat do nějakého zakončení a Finsko v poklidu kombinuje u své vlastní branky.

48:28
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Lasse Kukkonen – 2 min., hrubost).

47:54
Gól

Další využitá přesilovka Finska! Tříbrankové vedení už je hodně solidní. Hráči se dostali do pohledné kombinace a od modré čáry poslal čistou ránu SAMI LEPISTÖ jeho dorážku neměl brankář šanci reagovat. Asistence: Petri Kontiola.

47:33
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Mats Rosseli Olsen – 2 min., sekání).

46:50

Eeli Tolvanen bojuje o kotouč, ale při svém snažení podklouzl a stal se tak poraženým v souboji.

46:00

Norové se sice dostali do útočného pásma, ale žádná střela z toho nebyla.

44:22

Vhazování v útočném pásmu Finska. Jani Lajunen se poté dostal ke střele z dobré vzdálenosti, ale nemířil přesně.

44:10

Několik hráčů bojuje o kotouč za brankou Haugena.

42:59
Gól

To bylo rychlé, Finsko se snad po první zajímavé akci dostává do dvoubrankového vedení. Lars Haugen rozehrál přímo na hokejku VELI-MATTIHO SAVINAINEHO, který poslal puk zápěstím pod horní tyčku branky.

42:32

Jonas Holös viděl, že ho atakuje jeden z protihráčů a celou akci zbrzdil.

42:10

Norsko vyhazuje, ale zakázané uvolnění to nebude.

41:29

Sami Lepistö a jeho samostatný únik, vypadalo to hodně zajímavě, ale koncovka se nepovedla, útočníkovi selhalo zpracování.

41:00

Kotouče se zmocnil Juuso Hietanen a trpělivé si vyměňuje přihrávky se svým spoluhráčem.

40:15

Ken André Olimb se snažil obehrát svého soupeře, ale jeho pokus o kličku se mu vůbec nevydařil a Finsko přehází do útoku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:47.

Druhá třetina je za námi. Finsko dokázalo urvat vedení a zatím si ho stále drží. Norové ale vůbec nehrají špatně a budeme svědky hodně zajímavé závěrečné dvacetiminutovky. Jediný gól padl po pěti minutách hry, do samostatného úniku se z čistajasna dostal Eeli Tolvanen, který tak vstřeli druhý gól v dnešním duelu. Svůj únik zakončil střelou mezi betony brankáře. Norové si poté dokázali vytvořit tlak, ale Kosninen zatím všechny pokusy vychytal. Uvidíme, zda se Norům povede ještě utkání zdramatizovat, nejsou tomu moc daleko.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:40

Jukka Peltola a jeho nahození, to ale bylo hodně nepřesné a druhá třetina každou chvíli skončí.

38:15

Rána Bonsaksena letěla pouze u obránci.

37:30

V závěru třetiny se ještě Norvé snaží dostat do nějakého slibného zakončení.

35:55

Finsko sice vyhodilo kotouč, ale ten letěl až k brankáři, tudíž se nemohlo odpískat zakázané uvolnění. Norové si v posledních minutách vytváří tlak a chtějí vstřelit vyrovnávací branku.

35:15

Jani Lajunen napřáhl k hodně prudké ráně, která letěla těsně kolem levé lapačky brankáře.

34:28

Jonas Enlund se za brankou Haugena dostal ke kotouči a poté ho vracel před brankáře, jeho přihrávka ale nenašla žádného ze spoluhráčů.

33:58

Hráči v modrých dresech ale o kotouč velice rychle přišli a poté se ještě provinili zakázaným uvolněním. Hra se tedy vrátí před Koskinena.

33:15

Finsko se vrhá do útočného snažení.

32:39

Bude se vhazovat před Koskinenem, ten ale následně vůbec nemusel zasahovat, protože se k puku dostali Fini.

32:09

Domácí v plném počtu.

31:48
Šance

Mikko Koskinen měl teď hodně velké štěstí!! Těsně před ním dorážel Anders Bastiansen a málem to skončilo gólem, teč naprosto změnila trajektorii kotouč a puk letěl pár milimetrů od levé tyčky.

31:13

Norové mají v posledních chvílích více ze hry, ale zatím to nepřineslo žádnou šanci, která by stála za zmínku.

30:37

Ken André Olimb si přebral kotouč u své vlastní branky a rovnou si to namířil ke Koskinenovi, jeho střela ale letěla těsně kolem levé tyčky.

30:09
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Jani Lajunen – 2 min., hákování).

29:45

Jonas Holös se sice dostal do útočného pásma, ale byl naprosto osamocen a neměl tak nejmenší šanci na úspěch. Posléze se píská a bude se vylučovat.

28:55

Finsko se poměrně snadno dostal do útočného pásma, ale žádnou střeleckou příležitost si hráči nepřipravili.

28:32

Norsko se dostalo do rychlého protiútoku a někteří hráči se už radovali z vyrovnávací branky, rozhodčí ale celou situaci přerušil, neboť byl jeden z útočících hráčů v brankovišti.

27:20

Mathis Olimb podstoupil hned tři souboje o kotouč a následně také vybojoval puk.

26:30

Fini stále nemají dost a opět útočí. Tentokrát je ale obrana donutila vyvést kotouč z útočného pásma.

25:32
Gól

Favorit dnešního zápasu se dostává do jednobrankového vedení! EELI TOLVANEN obdržel skvostnou přihrávku do spoluhráče a dostal se do samostatného úniku. Mohl si vybrat, jak zakončí a zvolil střelu mezi betony, vypadalo to, že Haugen dokázal reagovat, ale nakonec mu kotouč propadl mezi nohama. Asistence: Jukka Peltola.

25:10

Joonas Kemppainen nevěděl, co dělat s kotoučem a jen ho naslepo poslal do útočné třetiny.

24:47

Zakázané uvolnění i na druhé straně.

24:05

Ihned po rozehrávce napřáhl ke střele Heiskanen, ale jeho rána od modré čáry neletěla ani mezi tři tyče, Norové tak v pohodě přechází do útoku.

23:50

Zakázané uvolnění Norska. Hra se tedy opět přesune před Haugena.

23:10

Mats Rosseli Olsen atakuje rozehrávku Finska, ale nepovedlo se získat kotouč pro svůj celek.

22:35

Mattias Nörstebö prodloužil přihrávku až na Thoresena, který se snažil jakkoliv procpat puk až za záda Haugena, brankář si ale poradil.

21:55

Norsku se daří kombinovat v početní převaze, ale zatím z toho nebyla žádná nebezpečná střela, která by stála za zmínku.

21:33
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Petri Kontiola – 2 min., podražení).

21:10

Hned v zapěti se Jarno Koskiranta procpal až před brankáře, ale nepovedlo se mu kotouč dostatečně tečovat a následně minul branku.

20:50

Joonas Kemppainen se dostal ke střele od pravé strany, ta ale byla nejednou zblokovaná.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:57.

Tak je a konec úvodního dějství, v něm byli fanoušci svědky dvou branek. Do vedení se překvapivě dostali Norové, prosadili se v první přesilové hře zápasu. Po necelých čtrnácti minutách dokázal zmatků před brankářem využít Patrik Thoresen, který se prosadil do odkryté svatyně. Finsko od té chvíli bylo jednoznačně lepší a také následně přišlo zcela zasloužené vyrovnán, branka podla rovněž v početní výhodě, prosadil se obránce Eeli Tolvanen, když prostřelil kotouč mezi betony Haugena. Víc se už v úvodním dějství nestalo a uvidíme, zda se favorit naplní očekávaní, nebo budeme svědky dalšího překvapení.

20:00

První třetina skončila.

19:10

Další útočné snažení Finska. Tentokrát ale Tolvanen špatně zpracoval přihrávku a přišel o puk.

18:12

Niklas Roest dokázal vyvést kotouč ze třetiny a obránci Norska si zatím mohou na chvíli odpočinout.

17:20

Finsko se dostává ke své hře a vytváří si tlak na svého soupeře. Sami Lepistö vyslal střelu na branku, ta ale byla hned nadvakrát zblokovaná.

16:36
Gól

Finsku se povedlo vyrovnat pár minut před koncem úvodní třetiny a rovněž je z toho gól z přesilové hry. Lars Haugen měl hodně špatný výhled a toho dokonale využil EELI TOLVANEN, který napřáhl k ráně a povedlo se mu puk dostat mezi betony brankáře. Skóre je nerozhodné. Asistence: Sami Lepistö.

16:15

Bude se vhazovat před Haugenem. Finsko bude mít v závěru úvodního dějství výhodu přesilové hry.

16:15
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Mattias Nörstebö – 2 min., podražení).

15:50

Alexander Reichenberg odkop kotouč ze svého obranného pásma a poté odjel okamžitě vystřídat. Finsku se zatím úvodní třetina moc nepovedla.

15:00

Julius Junttila hodně zbytečně ztratil kotouč v útočném pásmu a suomi se budou muset bránit. Martin Röymark se dostal ke střeleckému pokusu, ten ale letěl nad branku.

14:18

Norové vyhodili, ale zakázané uvolnění z toho nebude, puk byl tečován. Finsko tak bude zakládat další útočnou akci.

13:48

Hráči podstupují souboje o kotouč za brankou Haugena.

13:18

Mikko Koskinen musel zasahovat proti ráně Thoresena, ten se snažil trefit mezi betony, ale nepovedlo se mu to, bude se vhazovat.

13:10

Miika Koivisto postoupil důležitý souboj o kotouč a nakonec se i povedlo získat puk pod kontrolu, poté ho poslal daleko od své branky.

12:44

Tentokrát se snažil prosadit obránce Tommi Kivistö, ale i jeho rána od modré čáry letěla pouze mezi betony braknkáře, bude se vhazovat.

12:23

12:13

Sami Lepistö a jeho rána z většího úhlu, na tuto střelu ale dokázal Haugen reagovat a schoval kotouč do lapačky.

11:35

Norové se zatím pyšní hodně kvalitní obranou a opět se jim podařilo vyhodit.

10:45

Sami Lepistö a jeho průniková přihrávka, ta ale neměla ty ideální parametry a skončila pouze u obránce, kterému se ale nepovedlo vyhodit.

10:23

Bude se vhazovat před Haugenem. Vhazování ale vyhráli Norové a v poklidu vyhazují.

10:23
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Mathis Olimb – 2 min., hákování).

09:45

Finsko bylo pod mírným tlakem a Sakari Manninen se rozhodl vyhodit kotouč ze své třetiny.

09:15

08:50

Juuso Hietanen měl ideální střeleckou pozici, ale nakonec si to rozmyslel a přihrával lépe postavenému útočníkovi. Ten se odhodlal ke střele, ale Haugen byl připravený.

08:10

Hráčům v modrých dresech se pořád nedaří vytvořit si tlak a ještě neohrozili branku.

07:15

První přesilová hra i na druhé straně. Finsko se ale zatím celkem trápí a nedokázalo se dostat do útočného pásma.

07:15
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Steffen Thoresen – 2 min., držení).

06:55

Suomi se snaží reagovat na úvodní branku utkání a hráči se nastěhovali do útočného pásma.

06:29
Gól

Norsko právě vstřelilo branku!
První branka utkání! A překvapivě od Norska! hráči v bílých dresech využívají hned první přesilovou hru dnešního utkání. Před Koskinenem došlo k velkým zmatkům a ten nakonec nedokázal reagovat na dorážku PATRICKA THORESENA, ten se dokázal trefit do odkryté branky.

05:50

Finsku se povedlo vyhodit kotouč z obranného pásma.

05:08

Norové jsou v početní výhodě hodně aktivní a už několik zaměstnali brankáře, poslední rána Matse Rosseliho Olsena letěla těsně nad horní tyčku.

04:50
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Petri Kontiola – 2 min., nedovolené bránění).

03:50
Šance

Zajímavá šance pro Norsko! Mikko Koskinen pustil kotouč ze své lapačky a málem toho využil Alexander Bonsaksen, ale jeho teč letěla těsně kolem pravé tyče.

03:16

Jonas Enlund obral svého soupeře o kotouč a namířil si to rovnou na brankáře, jeho následná rána ale neletěla mezi tři tyče.

01:40

Finsko je hned v úvodu aktivnější a vytváří si tlak.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Finsko: Koskinen (Metsola) – Kivistö, Lepistö (A), Hietanen, Koivisto, Heiskanen, Ohtamaa, Kukkonen (C) – Hartikainen, Kemppainen, Junttila – J. Peltola, Kontiola (A), Tolvanen – J. Lajunen, Pyörälä, Manninen – Enlund, Koskiranta, Osala – Savinainen.

Norsko: Haugen (Haukeland (C)) – Holös (C), Nörstebö, Bonsaksen, Sörvik, Johannesen, Ödegaard, Espeland – P. Thoresen (A), M. Olimb (A), K. A. Olimb – Reichenberg, Bastiansen, Rosseli Olsen – Salsten, K. Forsberg, S. Thoresen – Trettenes, Kristiansen, Röymark – Roest..

Vzájemné zápasy:

Norsko 2:3 Finsko
Norsko 1:5 Finsko
Norsko 0:3 Finsko
Norsko 0:5 Finsko

Norsko
Norsko na úvod čekal hned jeden z největších favoritů na vítězství, a to Švédsko. I přes hrozivý výsledek hráči nehráli vůbec špatně a vyprodukovali sedmnáct střel, nutno poznamenat, že většina z nich byla hodně nebezpečná. Útočníni ale ztoskotali na skvěle chytajícím Fasthovi, ten pochytal vše, co na něj letělo a je tam první brankářem, který si připsal čisté konto. Dalším kámenem úrazu byla velká nedisciplinovanost. Nory tedy čeká další velká zkouška a bude opět v roli týmu, který může jen překvapit.

Finsko
Finsko jako jeden z mála favoritů dokázalo vyhrát bez sebemenších problémů svůj úvodní zápas na turnaji. Hráči se utkali s Německem. Hodně dominovala první lajna, která byla hned u tří gólů z pěti. Skóre otevřel hned ve třetí minutě Sami Lepisto, do konce třetiny se hráči v modrobílých dresech prosadili ještě jednou. Ve tdruhém dějství přidali další dva přesné zásahy a naprosto ovládli průběh zápasu, Neměcko dokázalo reagovat až v úvodu závěrečné třetiny a to bylo hodně málo. Finsko je v tabulce na druhém místě díky horšímu skóre, konkurentní Švédsko si totiž připsali výhru 4:0. Nejproduktivnějším hráčem je po úvodním utkání Eeli Tolvanen se čtyřmi body (jeden gól a tři asistence).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.