Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!

Střely na branku: 34 – 16

Je konec! Olympijští sportovci z Ruska poráží Slovinsko vysoko 8:2 a připisují si první tři body za výhru. Rusové byli po celou dobu aktivnější. O svém triumfu rozhodli hlavně ve druhé třetině, kdy svého soupeře prakticky po celých dvacet minut tlačili a svou převahu dokázali přetavit v branky! Hrdinou ruského výběru je dnes Kirill Kaprizov, který vsítil hattrick! Zdatně mu sekundoval Ilja Kovalčuk, který se po vlně kritiky po utkání se Slovenskem blýskl povedeným výkonem a vsítil dvě branky. Před závěrečnými zápasy skupiny B mají všechna čtyři mužstva šanci na atak první příčky.

Slovinsko právě vstřelilo branku!
Slovinci v závěru utkání přidávají ještě jednu branku! ŽIGA PANCE se v mezikruží dostal k odraženému kotouči a parádní dělovkou příklepem prostřelil Sorokina! Bez asistence.

59:10

Andrej Zubarev neustál souboj u mantinelu v útočném pásmu. Ruský hokejista se rychle zvedl zpátky na nohy a pokračuje v tlaku v útočném pásmu.

58:25

Slovinci snad poprvé v utkání sevřeli soupeře v jeho obranném pásmu. Rusové ale bleskově vybojovali kotouč a Vojnov jej obloučkem vyhodil do středního pásma.

58:08

Také Vojnov už je zpátky na ledové ploše a Rusové hrají v plném počtu.

57:13

Slovinsko hraje v plném počtu.

57:03

Sorokin musel dávat pozor na prudké nahození na zadní tyč. Ruský brankář se ke své tyči dokázal přesunout a vykopl kotouč špičkou betonu.

56:08
Trest

Vjačeslav Vojnov doplní Guseva na tresné lavici. Ruský hokejista vyfasoval dvě minuty za zdržování hry.

56:03

Rusové uklidňují hru ve vlastní třetině. Slovinci jejich rozehrávku nikterak neatakují. Slovinci by se už nejraději viděli v šatně.

55:17
Trest

Jenže přesilovka moc dlouho netrvala! Nikita Gusev se totiž provinil vysokou holí.

55:13
Trest

Bude se vylučovat! Rusové si vyzkoušejí ještě jednu přesilovou hru! Hebar dostává dvě minuty za zdržování hry.

55:09

Sergej Andronov chtěl zpoza soupeřovy branky vybídnout ke skórování rozjetého Pavla Dacjuka, jenže ruský kapitán se kotouče nedočkal.

54:20

Slovinský brankář vyjel ven z branky a před dotírajícím Andronovem stačil prodloužit puk na své spoluhráče. Zápas už se pouze dohrává.

53:36

Matic Podlipnik vypálil od modré čáry. Jeho střela sice měla dobrou razanci, ale pro změnu jí scházela potřebná přesnost. Sorokin nemusel zasahovat.

53:08

Žiga Pavlin chtěl přihrát po pravé straně, nicméně Ivan Tělegin mu zamezil cestu do středního pásma. Urostlý ruský útočník nevypustí jediný souboj.

52:04

Žiga Jeglič nahazoval kotouč do útočného pásma, jenže jeho pobídka se od mantinelu odrazila mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:04
Šance

Verlič si nabruslil na krásnou přihrávku do útočného pásma a jeho parádní střela zápěstím zazvonila o horní tyčku ruské branky!

51:28

Další přechod Slovinců do útočného pásma zastavuje postavení mimo hru! Aleš Mušič nebyl dostatečně trpělivý a přejel modrou čáru ještě před kotoučem.

51:15

Sabahudin Kovačevič dojel vyhození ruského výběru do středního pásma, předal kotouč volnému spoluhráči a odjel na střídačku.

50:42

Žiga Pavlin dojel nahození do útočného pásma, svedl souboj s Kalininem, jenže z rohu útočného pásma neoslovil nikoho v bílém dresu.

50:10

Sergej Širokov spěchal za přihrávkou na modrou čáru, ale puk mu přeskočil přes hokejku. Také Rusové musí opustit útočné pásmo a začít znovu.

49:42

Žiga Pance střílel z ostrého úhlu, ale do střely se mu postavil Ivan Tělegin. Urostlý ruský útočník slabou střelu zablokoval bruslí.

49:12

Robert Sabolič držel puk za ruskou brankou. Ihned k němu přistoupili dva zadáci ruského výběru, kteří jej obrali o puk. Slovinsko musí vyklidit útočné pásmo.

48:45

Rusové zcela kontrolují dění na ledě. Slovinci bojovali o puk v útočném pásmu, nicméně Muršak v souboji se Zubem neměl sebemenší šanci na úspěch.

48:15

Slovinci se po delší době dostali do útočného pásma. Jeglič poslal přihrávku mezi kruhy, kde hlídkoval obránce Zubarev.

47:40

Slovinci se nyní ubránili jen za cenu vyhození kotouč přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Gračnarovou brankou.

47:12
Gól

Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
Exhibice pokračuje! Nikita Gusev kličkoval s pukem v útočném pásmu, předal kotouč Zubovi, který nahrál na pravé křídlo a KIRILL KAPRIZOV dělovkou do odkryté branky dovršuje hattrick! Asistence: Arťom Zub, Nikita Gusev.

46:20

Ivan Tělegin svedl souboj o puk u mantinelu. Ruský útočník kotouč udržel, jenže prudkou přihrávkou zahnal Grigorenka za modrou čáru.

45:48

Rusové uklidňují hru za Sorokinovou brankou a čekají na vystřídání. Čerstvé síly naskakují na led také na slovinské straně.

45:03

Sergej Širokov střílel bez váhání z ostrého úhlu. Širokov hledal mezírku mezi betonem a brankovou konstrukcí, ale trefil jen soupeřova brankáře.

44:27

Olympijští sportovci z Ruska si spolu nyní nerozuměli při přechodu do útočného pásma. Nikdo v červeném nedosáhl na prudkou přihrávku. Zakázané uvolnění.

44:10

Sabolič si za vlastní brankou pohrál s Grigorenkem. Ruský hokejista jej skvěle napadal, nicméně kotouč pro ruský výběr nevybojoval.

43:46

Rusové hrají v plném počtu.

43:15

Gavrikov vybojoval kotouč za vlastní brankou, kolem mantinelu vybruslil do volného prostoru a vyhodil kotouč přes všechny čáry. Slovinsko musí začít od své branky.

42:45

Slovinsko se usadilo v útočném pásmu, jenže Jan Muršak místo zakončení zvolil přihrávku na Urbase. Rusové se stačili srovnat.

42:20

Jan Muršak dojel nahození do útočného pásma, jenže jeho pobídku před branku zastavil Jegor Jakovlev, který puk vyhodil do bezpečí.

41:46
Trest

Sergej Širokov vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl. Slovinsko může ohrozit soupeřovu branku.

41:15
Gól

Rusové začínají tam, kde ve druhé části skončili! KIRILL KAPRIZOV operoval za slovinskou brankou, skvěle se zorientoval a po zásahu slovinského brankáře uklidil puk do sítě! Asistence: Bogdan Kiselevič, Nikita Gusev.

40:10

Rusové vstoupili do třetí třetiny vyhraným vhazováním. Hokejisté v červeném se vydali do útoku, ale Sergej Andronov si z úhlu netroufl na střelu.

40:01

Košečkin má pro dnešek odpracování. Šanci dostává mladý brankář Ilja Sorokin.

40:01

Střely na branku: 26 – 8

Druhá třetina je minulostí! Prostřední část hry jasně ovládl výběr ruských hokejistů! Slovinci sice úvodní minuty třetiny hráli nesmírně obětavě, ale poté ztratili kontrolu nad děním v obranném pásmu. Třetí ruskou branku přidal Alexandr Barabanov!Po něm vybojoval Kablukov trestné střílení, jenže trefil pouze tyč. Ruský výběr to však nemuselo mrzet. O několik minut později se prosadil Ilja Kablukov a krátce po něm skóroval po pěkné přihrávce Kirill Kaprizov! Slovinci se také dočkali branky. Ve 34. minutě rozjásal příznivce Slovinska Jan Muršak! Poslední slovo si však vzali Rusové a po krásné akci přidal branku Ilja Kovalčuk! Po čtyřiceti minutách je stav 6:1.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:26

Grigorenko zavezl puk za slovinskou branku, přihrál na modrou čáru, jenže Arťom Zub místo zakončení zvolil nahození kotouče do útočného pásma.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

38:20

Matic Podlipnik bekhendem vyhodil puk ven z obranného pásma, nicméně Rusové bleskově získali kotouč na své hokejky a zavezli jej do útočného pásma.

38:02

No a Slovincům odskakují kotouče od hokejek. Jeden ze slovinských obránců si chtěl puk zpracovat před brankou, ale málem ohrozil vlastního brankáře.

37:40
Šance

Nikita Gusev si sice nedokázal zpracovat kotouč, ale Rusové se přesto dostali do obovské šance! Gusev totiž vystihl nepřesnou rozehrávku, nabil Dacjukovi, ale Gračnar se předvedl!

37:16
Gól

Rusové přidávají další branku! Tohle byla opravdu parádní akce! Rusové si v útočném pásmu vyměnili několik rychlých přihrávek. ILJA KOVALČUK si nabruslil na přihrávku mezi kruhy a propálil bezmocného brankáře! Asistence: Sergej Kalinin, Sergej Andronov.

36:40
Šance

Ivan Tělegin se z ničeho nic zjevil před slovinskou brankou, ale sám byl z obrovské šance natolik překvapený, že bekhendem trefil jen rameno gólmana Gračnara!

36:10

Boštjan Goličič se hnal za vlastním nahozením za ruskou branku. Slovinský hokejista vymyslel přihrávku na modrou čáru, kterou zastavili Rusové.

35:35

Anže Kuralt si najel na prudkou přihrávku do útočného pásma, vyslal svižnou přihrávku před branku, ale nikdo v bílém se nedostal do zakončení.

35:06

Sabolič si v obranném pásmu troufl na riskantní rozehrávku, projel s pukem do středního pásma, jenže slabým nahozením odevzdal kotouč soupeři.

34:35

Slovinci se po vstřelení své úvodní branky nadále tlačí do útoku. Robert Sabolič se napřahoval ke střele po vyhraném vhazování, ale Dacjuk mu přizvedl hůl.

33:31
Gól

Slovinsko se přeci jen dočkalo branky! Miha Verlič vybojoval puk za ruskou brankou, vybruslil s ním k pravé tyči a poslal přihrávku na brankoviště. JAN MURŠAK v souboji ukázal svůj důraz a překonal ruského brankáře! Asistence: Miha Verlič, Anže Kuralt.

33:16

Olympijští sportovci z Ruska hrají v plném počtu.

32:50
Šance

Rusové se v oslabení dostali do obrovské šance! Prochorkin jel sám na brankáře, ale v obrovské šanci selhal! Slovincům se zkrátka nedaří.

32:10

Rusové napadají Slovinskou rozehrávku v přesilovce. Slovinci se nemohou udržet v útočném pásmu. Rusové podávají parádní výkon.

31:16
Trest

Vyloučení v týmu Olympijští sportovci z Ruska (Sergej Kalinin – 2 min., vysoká hůl).

31:05

Gregorc se prodral do útočného pásma a vystřelil od modré čáry. Jeho ránu schoval Vasilij Košečkin do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.

30:29

Slovinský brankář musel dávat pozor na odraz kotouče od zadního mantinelu. Dotírající Andronov si brousil zuby na zakončení, ale Gračnar puk vypíchl.

30:02
Gól

Slovinci jsou na dně! Olympijští sportovci z Ruska si na ledě dělají, co chtějí! Nikita Gusev vymyslel krásnou kříznou přihrávku a KIRILL KAPRIZOV z ostrého úhlu uklidil puk do sítě! Asistence: Nikita Gusev, Bogdan Kiselevič.

29:15

Robert Sabolič ustál souboj v rohu obranného pásma. Slovinský obránce chtěl zariskovat při rozehrávce, jenže pro přihrávku zkrátka nedostal prostor.

28:48
Gól

A další branka ruského výběru! Ilja Kovalčuk ukázal přehled o hře. Hokejista Petrohradu objel s pukem slovinskou branku, všiml si postavení spoluhráčů, přihrál před branku a ILJA KABLUKOV zakončil do horní poloviny branky! Asistence: Ilja Kovalčuk, Arťom Zub.

28:20

Kovalčuk v pádu posunul kotouč do středního pásma, kde byl Sergej Andronov, jenže svou střelu zápěstím nenasměroval mezi tři tyče slovinské branky.

27:52

Zub našel Mozjakina u levého mantinelu. Autor úvodní branky dnešního duelu se netroufl na střelu, ale raději rozehrál do kombinace.

27:10

Rusové i po neproměněném nájezdu pokračují ve velké tlaku. Barabanov je nabuzený vstřelenou brankou a snaží se prosmýknout do střelecké pozice.

26:26
Šance

Ilja Kablukov se rozjel proti slovinskému brankáři, zkusil štěstí nečekanou střelou, ale jeho pokus zastavila branková konstrukce!

26:26
Šance

A bude to trestné střílení! Ruský hokejista byl podražen při zakončení a pro Slovince se ze zápasu stává noční můra!

26:00
Gól

Rusové využívají i druhou přesilovku v dnešním utkání! Po jednoduchém nahození do útočného pásma našel Kalinin ALEXANDRA BARABANOVA, který si puk zpracoval a pohotově prostřelil slovinského brankáře! Asistence: Sergej Kalinin, Michail Grigorenko.

25:30
Trest

Rusové si zahrají druhou přesilovku! Jeglič vyfasoval dvouminutový trest za podražení.

25:21
Šance

Sabolič selhal v obrovské šanci! Slovinský hokejista zkoušel štěstí bekhendem, jenže Košečkin se zatím rozchytal k parádnímu výkonu!

25:06

Jan Muršak se od mantinelu prosmýkl do mezikruží, odkud vypálil zápěstím. Vasilij Košečkin jeho zakončení viděl a puk vykopl levým betonem.

24:20

Hraje se dlouhou dobu bez přerušení. Gregorc projel s pukem do útočného pásma a Slovinci si mohou dopřát chvíli oddechu.

23:40

Andronov ustál souboj za slovinskou brankou, přenechal kotouč Kovalčukovi, který ihned vystřelil, ale jeho rána neměla potřebné parametry.

23:17

Ivan Tělegin operoval s pukem na modré čáře. Urostlý útočník nahodil puk na levý kruh, kde byl Grigorenko, jenže v kritický moment minul kotouč.

22:45

Grigorenko projel s pukem do rohu útočného pásma, poté jej nahodil na brankoviště, jenže nikdo v červeném dresu na jeho pobídku nedosáhl.

22:06
Šance

Barabanov dostal po rychlém protiútoku přihrávku na pravý kruh a pohotově vypálil. Slovinský brankář se skvěle dokázal přemístit a připsal si důležitý zákrok!

21:42

Arťom Zub nahodil puk před slovinskou branku. Pavel Dacjuk stál ve správném prostoru, jenže se nestačil zorientovat. Slovinská obrana zasáhla.

21:10

Nikita Gusev si klepal o přihrávku mezi kruhy, nicméně nikdo z jeho spoluhráčů si jeho skvělého postavení nevšiml a Gusev se přihrávky nedočkal.

20:36

Sergej Kalinin projel s pukem do útočného pásma, předal kotouč Dacjukovi a odjel na střídačku. Rusové mohou poprvé po přestávce ohrozit soupeřovu branku.

20:10

Rusové uspěli na úvodním vhazování druhé periody. Slovinsko bude v prostřední části nadále pokračovat v zarputilém výkonu.

20:01

Střely na branku: 14 – 5

První třetina končí! Olympijští sportovci z Ruska mohou být spokojení. Rusové sice dlouho hledali recept na pozornou obranu soupeře, ale přesto po dvaceti minutách vedou 2:0! Na gól si museli počkat až do 19. minuty, kdy se v přesilové hře prosadil Sergej Mozjakin! Hned z další akce navíc puk za Gračnarova záda procedil Ilja Kovalčuk a Rusové dostali na hokejky potřebný klid.

20:00

První třetina skončila.

19:28

Sabolič táhl slovinskou akci po levém křídle. Slovinský hokejista z ostrého úhlu prověřil pozornost soupeřova brankáře, ale Vasilij Košečkin byl připraven.

18:45
Gól

A ještě jedna branka! Olympijští sportovci z Ruska dostávají Slovince na kolena! ILJA KOVALČUK nahodil puk na slovinskou branku. Jeho pobídku nešťastně tečoval jeden ze slovinských obránců a Gračnar už na puk nedosáhl. Bez asistence.

18:23
Gól

Rusové využívají hned svou první přesilovou hru a ujímají se vedení! Gusev poslal přihrávku za branku, odkud přiletěla pobídka na kruh a SERGEJ MOZJAKIN dělovkou propálil slovinského brankáře! Asistence: Pavel Dacjuk, Nikita Gusev.

18:04

Nikita Nestěrov dostal nabito zpoza slovinské branky a pohotově zakončil. Jeho dělovku příklepem pozorný Gračnar schoval do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.

17:51
Trest

Bude se poprvé vylučovat! Jurij Repe dostává dvě minuty za vysokou hůl.

17:40

Sergej Kalinin si nabruslil na nahození do útočného pásma, zkoušel poslat kotouč před slovinskou branku, jenže jeho pobídka byla hodně nepřesná.

17:04

Vojnov se obtočil okolo slovinské branky, vybruslil si na pravý kruh a střílel na přední tyč. Gračnar však stačil utěsnit mezírku u tyče a schoval puk do lapačky.

16:31

Sergej Širokov se tlačil do útočného pásma, nicméně Gregorc k němu bleskově přistoupil a parádním hitem jej poslal na mantinel. Slovinsko znovu uklidňuje hru.

16:10

Jeglič vyhodil puk do ruského obranného pásma. Slovinci opět peláší na střídačku. V hale v první třetině panuje ponurá atmosféra.

15:35

Vladislav Gavrikov musel spěchat s rozehrávkou. Ruský obránce se dostal pod tlak a nakonec musel kotouč vyhodit odrazem o mantinel.

15:03

Vasilij Košečkin měl zcela zakrytý výhled a na poslední chvíli našel nahození od modré čáry. Ruský brankář nebezpečný pokus vykopl betonem.

14:35

Aleš Mušič dojel odražený puk v obranném pásmu, poslal přihrávku za branku a odjel na střídačku. Také Rusové posílají na led čerstvé síly.

14:09

Sergej Andronov spěchal za vlastním nahozením do útočného pásma. Ruský útočník kotouč sice dojel, ale Gregorc jej o něj dobrým hitem připravil.

13:35

Repe zavezl puk do rohu útočného pásma, odkud nadvakrát přihrával před ruskou klec, nicméně zadáci v červených dresech zatím hrají na jistotu.

13:04
Šance

Obrovská šance Rusů! Před slovinskou branku přiletěla zajímavá přihrávka z rohu kluziště, ale Gračnar se proti pohotové střele stačil fantasticky přesunout!

12:25

Sabolič ustál souboj v rohu útočného pásma, jenže bekhendem poslal slabou přihrávku na modrou čáru a jeden z ruských hokejistů vybojoval kotouč.

12:05

Jan Muršak si ve středním pásmu nabruslil na povedenou přihrávku zadovkou a vyslal svižnou střelu zápěstím. Vasilij Košečkin jeho pokus schoval do lapačky.

11:35

Ilja Kovalčuk poslal bekhendovou pobídku do rohu útočného pásma. K puku se tlačil Nikita Gusev, ale slovinská obrana v první třetině podává nesmírně bojovný výkon.

11:10

Marcel Rodman zastavil ruské vyhození do středního pásma, zavezl puk za vlastní branku a vyčkal na vystřídání svých spoluhráčů.

10:26

Michail Grigorenko dohrál soupeře v souboji v rohu útočného pásma. Hlavní rozhodčí měl souboj před sebou a Grigorenkův atak posoudil jako čistý hit.

10:03

Vladislav Gavrikov ve vzduchu zastavil vyhození Slovinců z obranného pásma, připravil si kotouč ke střele, nicméně zápěstím minul branku o pořádný kus.

09:15

Jan Muršak vymyslel skryté nahození ze středního pásma. Vasilij Košečkin byl pozorný a s prudkým nahozením neměl problémy.

08:35

Sergej Mozjakin vypomohl ruské obraně a prudkou přihrávku na modrou čáru vypíchl špičkou hokejky do středního pásma. Slovinci si na chvíli mohou odpočinout.

08:05
Šance

Pavel Dacjuk si nabruslil na přihrávku mezi kruhy a vyslal zajímavou bekhendovou střelou. Jeho pokus prosvištěl kousek nad slovinským břevnem!

07:24

Na druhé straně už Gračnar musel zasahovat. Andronov zavezl puk do útočného pásma, zadovkou jej přenechal Kovalčukovi, ale s jeho zadovkou si Gračnar poradil.

07:10

Rok Tičar projel s pukem na modrou čáru, odkud jej nahodil na ruskou branku. Slovinci se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale nikdo v bílém nezakončil.

06:40

Další jednoduchý oblouček ven z obranného pásma. Slovinsko zatím hraje v defenzívě nesmírně jednoduše a snaží se kouskovat rostoucí ruský tlak.

06:10

Slovinsko se nyní ubránilo jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry. Rozhodčí ale viděl teč a zakázané uvolnění se nepíská.

05:44

Po souboji ve středním pásmu se puk od jedné z bruslí odrazil na střídačku ruského výběru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:20

Nikolaj Prochorkin dojel nahození do středního pásma, odkud poslal prudkou přihrávku za branku. Rusové svého soupeře takřka nepouští ke kotouči.

04:42
Šance

Po střele Nikity Guseva dokonce zazvonila branková konstrukce! Rusové mají v úvodu utkání velký tlak, ale při Slovincích zatím stojí všichni svatí!

04:10

Andronov se snažil tečovat Dacjukovo nahození od modré čáry. Kotouč trefil jen patou čepele a puk se od jeho hokejky odrazil mimo tři tyče.

03:40

Matic Podlipnik měl problémy s rozehrávkou. Dotírající Pavel Dacjuk jej dostal pod tlak, jenže slovinský obránce si s velkým kusem štěstí dokázal poradit.

03:10

Aleš Mušič si nabruslil na přihrávku na modrou čáru, jenže obrana Ruska se stačila bleskově vrátit a Jakovlev kotouč vypíchl do středního pásma.

02:30

Rusové začali ve velkém tempu. Slovinská obrana má neustále plné ruce práce. Další akci táhl Ivan Tělegin, který si ale nepotykal s převzetím kotouče.

02:06

Rusové se usadili v útočném pásmu, ale Marcel Rodman se stačil vrátit do rohu obranného pásma a na malou chvíli může uklidnit slovinskou hru.

01:40

Gusev se před brankou Slovinska tlačil za odraženým kotoučem, jenže obětaví obránci Slovinska si lehli před brankoviště a Gračnarovi značně usnadnili situaci.

01:12

Nestěrov střílel od modré čáry. Slovinský brankář měl zcela zakrytý výhled, ale přesto stačil vytáhnout povedený zákrok lapačkou.

00:35

Slovinci vstupují do utkání velmi aktivně a zatím se snaží soupeři znepříjemnit hru. Slovinští hokejisté ruskou rozehrávku aktivně napadají.

00:10

Sergej Andronov uspěl na úvodním vhazování dnešního utkání a Rusové se ihned vydávají do útoku. Kovalčuk puk neudržel v rohu útočného pásma.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy už naskakují na ledovou plochu. Slovinci budou hrát v bílém, zatímco Olympijští sportovci z Ruska budou hrát v červených dresech.

Úvodní sestavy:

Olympijští sportovci z Ruska: Košečkin (I. Sorokin) – Vojnov, Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev (A) – Kovalčuk (A), Andronov, Kalinin – Kaprizov (C), Dacjuk, N. Gusev – Barabanov, Prochorkin, Širokov – Mozjakin, Grigorenko, Tělegin – Kablukov.

Slovinsko: Gračnar (Krošelj) – Robar, Gregorc, Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Repe, Pavlin – Verlič, Muršak (C), Urbas (A) – Jeglič, Tičar, Sabolič – Ž. Pance, M. Rodman (A), Goličič – Kuralt, Mušič, Ograjenšek – Hebar..

Olympijští sportovci z Ruska

Také hokejový výběr Ruska postihla dopingová aféra. Vzhledem k dopingovému skandálu musí startovat bez státních symbolů pod neutrální vlajkou. I přesto je ale Znarokova družina pasována na největšího favorita olympijského turnaje. Ruský výběr tvoří převážně hráči Petrohradu a CSKA Moskva. Doplňují je ještě Košečkin a Mozjakin z Magnitogorsku. V úvodním utkání sice Rusko brzy vedlo nad Slovenskem 2:0, ale poté ztratilo kontrolu nad zápasem a překvapivě prohrálo 3:2!

Brankáři: Vasilij Košečkin (Magnitogorsk), Ilja Sorokin (CSKA Moskva), Igor Šesťorkin (Petrohrad),

Obránci: Vladislav Gavrikov, Dinar Chafizullin, Vjačeslav Vojnov, Arťom Zub, Andrej Zubarev (všichni Petrohrad), Bogdan Kiselevič, Alexej Marčenko, Nikita Nestěrov (všichni CSKA Moskva),

Útočníci: Alexandr Barabanov, Nikita Gusev, Pavel Dacjuk, Ilja Kablukov, Sergej Kalinin, Ilja Kovalčuk, Nikolaj Prochorkin, Vadim Šipačov, Sergej Širokov (všichni Petrohrad), Sergej Andronov, Michail Grigorenko, Kirill Kaprizov, Ivan Tělegin (všichni CSKA Moskva), Sergej Mozjakin (Magnitogorsk).

Slovinsko

Slovinsko hned v úvodním utkání na turnaji překvapilo! Slovinci totiž v prodloužení dokázali zvítězit nad USA! Favorizované Spojené státy americké sice ještě minutu před koncem vedly, ale Muršak dokázal vyrovnat a stejný hráč v prodloužení vsítil vítěznou branku! Slovinci mají v kádru hráče, kteří jsou pro české fanoušky dobře známí. Za Slovinsko budou hrát karlovarští obránci Matic Podlipnik a Sabahudin Kovačevič, Žiga Pavlin z Českých Budějovic, kladenský Jurij Repe a Blaž Gregorc z extraligového Hradce Králové.

Brankáři:Krošelj (Rodovre), Grančar (Salzburg), Pintarič (Rouen).

Obránci:Podlipnik, Kovačevič (oba Karlovy Vary), Gregorc (Hradec Králové), Pavlin (České Budějovice), Vidmar (Fehervar), Kranjc (Eispiraten Crimmitschau), Robar (Klagenfurt), Repe (Kladno).

Útočníci:Jeglič (Nižněkamsk), D. Rodman, Goličič (oba Grenoble), Mušič (Fehervar), Ograjenšek (Graz), Pance (Dornbirner), M. Rodman (Tölzer), Tičar (Sibiř), Muršak (Frölunda), Urbas (Fischtown), Sabolič (Novgorod), Hebar (Olimpija), Verlič (Villacher), Kuralt (Amiens).

Dobré ráno všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z olympijského turnaje mužů! Společně se podíváme na duel mezi Olympijskými sportovci z Ruskaa Slovinskem! Utkání startuje v 8:40.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:40.