Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.

Tak to byl zápas jako hrom. Slovinci ho výborně rozehráli, více jak polovinu zápasu dominovali a za svůj výkon by si postup určitě zasloužili. Vyprodukovli i více střeleckých pokusů, ovšem Norům skvěle zachytal Haugen a díky gólu Bonsaksena v prodloužení postupují do čtvrtfinále, kde se utkají s Ruskem. Slovinci po výborných výkonech v základní skupině na turnaji končí. Norsko přerušilo svou dlouhou sérii devíti utkání bez vítězství na ZOH, naposledy uspělo před čtyřiadvaceti lety v Lillehammeru.

Roest

Rozhodčí: Stricker (SUI), Wehrli (SUI) – Lederer (CZE), Lhotský (CZE)
Počet diváků: 6312

Utkání sledovalo 6312 diváků.

Šance

Rozhodčí ještě zkoumali rozhodující moment na videu a na jeho základě uznali gól Norska!

Konec zápasu.

63:06
Gól

Norsko právě vstřelilo branku!
Norové nakonec rozhodují v prodloužení a po dlouhých čtyřiadvaceti letech vyhrávají zápas na olympijských hrách! Po obrovském závaru před Krošeljem se kotouč nakonec dostal na hokejku ALEXANDERA BONSAKSENA a ten z mezikruží napnul síť, slovinský gólman neměl hůl. Asistence: Mats Rosseli Olsen, Patrick Thoresen.

62:47

Slovinci teď rozjíždějí akci od vlastní branky.

61:49

Norové přečkali snad nejtěžší chvíle v zápase a jsou kompletní.

61:12
Šance

Po střele Muršaka zvoní za Haugenem tyč!

60:31

Norům se podařilo vyhodit, hraje se 4 na 3 ve prospěch Slovinska.

60:01

Začalo prodloužení.

Střely na branku po 3. třetině: 33 – 24

Máme tu konec základní hrací doby a po nerozhodném výsledku 1:1 bude následovat desetiminutové prodloužení. Do toho půjdou Slovinci v početní výhodě, ze které zbývá ještě 109 sekund.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:49
Trest

Bonsaksena vůbec nezajímal kotouč a tím pádem fauloval Kuralta, odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.

59:31

Haugen vykryl těžkou střelu Saboliče.

59:20

Bastiansen srazil střelu do ochranné sítě a vhazovat se bude před Haugenem.

59:08

Další ránu vyprodukoval Rosseli Olsen a Krošelj znovu zasahuje.

58:56

Pance se snažil dostat do jasné pozice, ale bylo mu zapískáno těsné postavení mimo hru.

58:33

Norové jsou v plném počtu.

58:26

Haugen vyráží další ránu Kovačeviče.

58:18
Šance

Po střele Panceho vyráží Haugen pravým betonem!

57:31

Rána Gregorce se mezi tři tyče nevešla.

57:03
Šance

Tak tohle byla obrovská šance! Gregorc nejprve trefil horní tyčku, k dorážce se pak dostal Muršak a před nim zívala odkrytá branka! Nicméně Haugen se včas přesunul a fantasticky zasahuje! Teď výrazně udržel Nory nad vodou!

56:33
Trest

Slovinci dostávají šanci rozhodnout tento kvalifikační duel, dvě minuty za hákování odsedí Ken Andre Olimb.

56:02

Střela M. Olimba byla na poslední chvíli zablokována.

55:28

Sledujeme bojovné momenty z obou stran, rozhodčí jsou teď k nedovoleným zákrokům celkem benevolentní.

54:28

Urbas se dvakrát ocitl v nadějné pozici, ale ani jednou branku netrefil.

53:25

Slovinci přečkali početní výhodu soupeře a jsou kompletní.

52:55

K. A. Olimb se snažil najít mezírku mezi betony Krošelje, ten je však včas sklapl k sobě.

52:44

Slovinci jsou zatím naprosto v pohodě a vyhazují.

51:25
Trest

Norové teď budou mít šanci vstřelit druhý důležitý gól, na dvě minuty za podražení odchází na tretsnou lavici Pance.

51:09

Bonsaksen rozjíždí akci z vlastní třetiny.

50:41

Vyrovnaná bitva pokračuje v nervóznějším tempu, o vítězi zřejmě bude rozhodovat jediný gól.

50:06
Šance

V nadějné pozici se ocitl Marcel Rodman, jenž si po přihrávce od Davida Rodmana sjel před branku a Haugen dobře zasahuje.

49:39

Slovinci v defenzívě už nestíhají, Krošelj přerušuje zmatky a ukrývá kotouč pod lapačku.

49:08

Norové teď sevřeli soupeře ve vlastní šťávě, Bonsaksen v dobré pozici minul bránu.

48:40

Holös se pokusil vystřelit a trefil jen brusle stojícího protihráče před sebou, vzápětí Krošelj likviduje pokus Hoffa.

47:53

Po slovinském útoku se píská ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.

47:32

47:21

Na konci přesilové hry ještě pálil Sabolič, ale mířil nepřesně.

47:00

Z mírného úhlu vypálil Pance, Haugen dokázal kotouč vyrazit.

46:28

Slovinci byli na malý moment usazeni v útočném pásmu, jenomže následně o kotouč přišli.

45:32
Trest

Tlak Norska končí po faulu Reichenberga, který zahákoval Urbase.

45:23

Slovinci neví kudy kam. Norové zřejmě našli styl, se kterým se budou chtít prezentovat.

44:49

Forsberg se otáčel zády k brance, jeho střelecký pokus ke Krošeljovi neprošel.

43:36

Co může udělat jedna branka se hrou norského týmu. Oba bratři Olimbové najednou létají po ledě jako splašení a Krošelj po jejich aktivitě musel znovu zasahovat.

43:06
Gól

Norové jsou za svou aktivitu odměněni! Slovinci hráli příliš pasivně, po krásné přihrávce Röymarka se u zadní tyče ocitl TOMMY KRISTIANSEN, jen tak plácl hokejkou do puku a ten skončil za zády gólmana Krošelje. Asistence: Martin Röymark, Anders Bastiansen

42:52

Poprvé ve třetí třetině se prezentuje Haguen, který likviduje ránu Panceho.

42:36

Norové se znovu tlačili před slovinskou branku, jenže vzápětí o kotouč přišli.

41:57

Krošelj má na začátku třetí třetiny dost práce, teď schoval ve výstroji střelu Ödegaarda.

41:12

Krošelj vyráží střelu od modré.

40:59

Tempo není příliš vysoké, Norové jsou v úvodu třetí části aktivnější.

40:36

Obrázek hry se nemění, Norové se nedokážou dostat do útočné třetiny.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 25 – 13

Druhá třetina žádnou změnu nepřinesla. Slovinci sice lehce ubrali, ovšem Norsku schází větší kreativita při zakládání útočných akcí a ke gólu mají daleko. Třetí třetina začne přibližně v 10:11.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:55

Krošelj těsně před koncem druhé třetiny ukrývá kotouč pod lapačku.

39:29

39:23

Norové znovu vyhodili a přesilovka tak zůstane nevyužita.

38:57

Střela Urbase prosvištěla nad norskou brankou.

38:35

Norové vyhodili, následně se po přihrávce Saboliče na Kuralta píská postavení mimo hru.

38:23

Střela Saboliče přesná nebyla.

38:08

Slovinci roztáčí kolotoč kolem defenzívy soupeře.

37:29
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Patrick Thoresen – 2 min., podražení).

37:18

Slovinci si zahrají třetí přesilovku, dvě minuty za podražení dostane Steffen Thoresen. Je ponechána výhoda.

36:58

Na druhé straně zahrozil Bonsaksen, Krošelj si však poradil.

36:50

Tičar vyhodil na zakázané uvolnění.

36:16
Šance

Sabolič s Tičarem obstřelovali Haugena, ovšem norský gólman znovu odolal!

35:28

Po střele Verliče zasahuje připravený Haugen.

34:57

Norsko se znovu nemůže usadit v pásmu soupeře.

34:24

Není kudy. Norové velmi složitě přecházejí do útočné třetiny, po ráně ze středního pásma zasahuje Haugen.

33:52

Již delší dobu se hraje bez přerušení, Slovinci skvěle bruslí ve středním pásmu.

33:02

Do dobré možnosti se probojoval Bonsaksen, ale trefil jen brusili bránícího protihráče v předbrankovém prostoru.

32:51

Po nedorozumění ve slovinské defenzívě je kotouč u Krošelje.

31:42

Norové se teď snaží něco vymyslet ve valstním pásmu.

30:58

Slovinci jsou usazeni v útočném pásmu a znovu svého protivníka přehrávají.

29:59
Šance

Po přečíslení 3 na 2 se v obrovské možnosti ocitl Tičar, ale přihrávku Podlipnika nezužitkoval. Branku Haugena vůbec netrefil!

29:31

Po důrazu Urbase a následné přihrávce pálil Kovačevič, ale rána se mu vůbec nepovedla.

29:01

Po nahození Panceho a teči Mušiče ukrývá Haugen puk pod lapačku.

28:02

Kotouč skončil v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:52

Tičar se ocitl před Haugenem a v dobré pozici minul.

27:24

Haugen odjel na střídačku a vypadá to, že bude bez problémů pokračovat.

27:24

Brankář Slovinska zasahuje lapačkou po ráně Espelanda.

27:14

Teď zasahoval maskou také Haugen a vypadá otřeseněji než jeho protějšek Krošelj.

26:31

Nörstebö vypálil hodně tvrdě a Krošelj vyráží maskou puk k mantinelu.

25:57

Norové se zlepšili, po změně rozestavení více doráží na soupeře. Teď ho donutili k dalšímu zakázanému uvolnění.

25:38

Podlipnik vyhazuje na zakázané uvolnění.

25:12

Puk se nachází za norskou brankou, druhá třetina se zatím odehrává v opatrnějším duchu.

24:07

Slovinsko je v plném počtu.

24:03

Na konci početní výhody pálil Sörvik, jenže byl zablokován.

23:22

Slovincům se podařilo vyhodit a mohou vystřídat.

22:36

Norsko se drží v útočném pásmu, Krošelj odolává.

22:11
Šance

Hned v úvodu početní výhody střílel K. A. Olimb a přesnou mušku neměl.

22:07
Trest

Norsko si zahraje svou první přesilovou hru, dvě minuty za podražení odsedí Luka Vidmar.

21:48

Střela Davida Rodmana se mezi tři tyče nevešla.

21:09

20:26

Slovinci se v úvodu druhé části nemohou dostat do útočného pásma a začínají dost váhavě.

20:01

Vše už je připraveno, druhá třetina za malý okamžik začne pokračující přesilovkou Slovinska.

Střely na branku po 1. třetině: 16 – 9

Máme za sebou první třetinu, ve které jsou mnohem lepší Slovinci a také oprávněně vedou. Zužitkovali hned svou první přesilovku zásluhou Jana Urbase a i v dalším průběhu měli několik šancí na zvýšení náskoku. Druhá třetina začne přibližně v 9:26.

20:00

První třetina skončila.

19:50
Šance

V obrovské možnosti se ocitl Sabolič a minul odkrytou branku, poté pálil nepřesně Urbas!

19:09
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Stefan Espeland – 2 min., nedovolené bránění).

19:09

Slovinci si zahrají druhou přesilovku po faulu na Tičara.

18:28

Slovinci jsou opravdu mnohem hokejovější, Norové jsou pod neustálým tlakem.

18:20

Haugen opět zasahuje, bude se vhazovat po jeho levici.

18:11

Od modré vystřelil Gregorc, branku soupeře však netrefil.

17:58

Holös zavezl kotouč do útočné třetiny, ale spoluhráči mu vůbec nepomohli.

17:01

Po špatné norské rozehrávce kombinují Slovinci za vlastní brankou.

16:28

Norové se udrželi v útočném pásmu, ohrozit Krošelje však nedokážou.

15:31

Haugen vyjel dva metry před brankoviště a po přihrávce Urbase zlikvidoval střelu Muršaka.

15:06

Reichenberg skvěle podržel kotouč a poté uvolnil najíždějícího Nörsteböa, nicméně tomu ke skórování chybělo přesnější zakončení.

14:24

Sllovinci jsou v ofenzivní části opravdu hodně nebezpeční, na tomto turnaji zatím překvapují svou šikovností. Po dalších dvou střelách nemusel Haugen zasahovat.

13:42
Šance

Mohlo to být o dvě branky! Muršak měl plnou rychlost a natlačil se před obránce, bekhendem ležícího Haugena nepřekonal. Ve zmatku pak norský brankář ztratil hokejku a famózně zlikvidoval dvě dorážky Urbase! Díky Haugenovi prohrávají Norové stále jen o gól!

13:27

Z pravé strany si najížděl K. A. Olimb a Krošelj musel zasahovat betonem.

12:37

Slovinci vystřídali a uklidňují hru za svou brankou.

11:47

Ke střele se probojoval Rosseli Olsen a pak ještě dorážel Ödegaard, nicméně ten už branku netrefil.

10:58

Norové se osmělují, teď bojují o puk za brankou Krošelje.

10:19

Po delší době se musel činit Krošelj, střela Nörsteböa ho trefila do masky.

09:08

Muršak prověřil Haugena, poté se do další šance dostal Kuralt a norský gólman má opravdu plné ruce práce.

08:23

Haugen je po tlakem a připisuje si dva zákroky.

07:48

Norové zatím nedokážou nic vymyslet a v utkání prozatím hrají druhé housle.

07:03

Slovinsko je hodně povzbuzeno vedoucím gólem a znovu se tlačí do zakončení.

06:38
Gól

Slovinsko právě vstřelilo branku!
A úvodní přesilovka je ihned využita! Po přihrávce na pravou stranu vypálil ihned JAN URBAS a kotouč procedil mezi tyčkou a Haugenovým betonem do sítě! Puk se chvíli hledal a nikdo nevěděl, jestli branka platí. Vše je vysvětleno, kotouč se schoval za kamerou. Asistence: Jan Muršak

06:10
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Ludvig Hoff – 2 min., hákování).

06:10

David Rodman předvedl v útočném pásmu famózní kličku a dostával se před Haugena. Byl jasně faulován, Slovinci si zahrají první přesilovku tohoto zápasu.

05:41

Po nabídce od Robara zkusil štěstí Tičar, ale jeho střela byla sražena vysoko do ochranné sítě.

05:03

Slovinci se nikam neženou a teď bez problémů kombinují ve vlastní třetině.

04:35

Patrick Thoresen to zkusil pěkně, z hodně ostrého úhlu vypálil bekhendem a kotouč po odrazu skončil v hledišti.

04:16

Pokus o střelu vyslal Mušič, ale Haugen neměl problém puk chytit.

03:24
Šance

V první velké možnosti se ocitl norský Rosseli Olsen a Krošelj proti němu vytáhl fantastický zákrok. To byla obrovská možnost pro Nory!

02:37

Norové se poprvé v zápase na delší dobu usadili v pásmu soupeře, nicméně žádnou nebezpečnou střelu nevyslali.

01:58

Holös se prosmýkl kolem obránců a vystřelil, první zákrok si připisuje Haugen.

01:32

Slovinci se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

00:41

Haugen měl znovu hodně práce, Slovinci vlétli do zápasu jako uragán.

00:23

Slovinci vstupují do zápasu velmi aktivně a Haugen si musel připsat první zákrok.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Slovinsko: Krošelj (Gračnar) – Gregorc, Robar (A), Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Kranjc, Repe – Urbas, Muršak (C), Verlič – Tičar (A), Sabolič, Kuralt – D. Rodman, M. Rodman, Goličič – Mušič, Ograjenšek, Ž. Pance – Hebar.

Norsko: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Bonsaksen, Sörvik, Espeland, Ödegaard, Johannesen – K. A. Olimb, P. Thoresen (A), M. Olimb (A) – Bastiansen, Rosseli Olsen, Reichenberg – S. Thoresen, K. Forsberg, Hoff – Trettenes, Kristiansen, Röymark – Roest.

Rozhodčí: Stricker (SUI), Wehrli (SUI) – Lederer (CZE), Lhotský (CZE).

Já Vás k jeho sledování srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Poslední vzájemný zápas

9.5.2017 Slovinsko – Norsko 1:5

Oba soupeři se spolu naposledy utkali na MS 2017 v základní skupině a tehdy jasně dominovali Norové, kteří hlavně díky skvělé první třetině zvítězili o čtyři branky. Vzhledem k situaci se dá nyní očekávat mnohem vyrovnanější klání.

NORSKO

Také Norové bojovali v kvalifikaci OH o jedno ze tří postupových míst. Ve čtyřčlenné skupině doma v Oslu nejprve podlehli Kazachstánu 3:4 v prodloužení, pak si ale poradili s Itálií (4:1) i s Francií (2:1) a sedm bodů jim ve vyrovnané konkurenci stačilo. Oproti Slovincům to na ZOH 2018 není žádná sláva. Ve třech duelech získali jediný bod, po jasných prohrách se Švédskem (0:4) i Finskem (1:5) nenašli recept ani na Německo a po neúspěšných nájezdech (1:2) obsadili ve skupině C poslední místo. V celkovém pořadí zakončili první část na jedenácté příčce.

Výsledky na ZOH 2018

18.2.2018 Německo – Norsko 2:1 po nájezdech
16.2.2018 Finsko – Norsko 5:1
15.2.2018 Norsko – Švédsko 0:4

SLOVINSKO

Slovinci se na olympijské hry probojovali až z dodatečné baráže, kterou sehráli začátkem loňského září v běloruském Minsku. Postupně snadno porazili Polsko (6:1) a Dánsko (3:0), na závěr si to o jediné postupové místo rozdali s domácím výběrem a zdolali ho po samostatných nájezdech (3:2). V Pchjongčchangu zatím předvedli dva solidní výkony. Na úvod přehráli Američany 3:2 v prodloužení, po debaklu s Ruskem (2:8) překvapili i Slováky a zvítězili po nájezdech (taktéž 3:2). Se čtyřmi body obsadili ve skupině B druhé místo a celkově skončili na šesté pozici.

17.2.2018 Slovinsko – Slovensko 3:2 po nájezdech
16.2.2018 Rusko – Slovinsko 8:2
14.2.2018 USA – Slovinsko 2:3 po prodloužení

Hokejový turnaj směřuje ke své závěrečné fázi, v úterý uvidíme první souboje systémem play-off. Ve druhém zápase kvalifikace o čtvrtfinále na sebe narazí Norsko se Slovinskem. Favorit se hledá velmi těžko, nicméně v mnohem lepší formě jsou Slovinci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:40.