Čtvrtfinále (všechny zápasy se budou hrát 21. 2.)

04:10 Česko – USA
08:40 OAR – Norsko
13:10 Kanada – Finsko
13:10 Švédsko – Německo

Olympiáda zná všechny čtvrtfinálové dvojice! Němci se stávají posledním týmem, který se právě mezi nejlepší osmičku dostal. Rozhodující gól vstřelil Yannic Seidenberg po šestadvaceti vteřinách od začátku prodloužení. Nutno však dodat, že Německo bylo ve třetí třetině jasně aktivnějším týmem a postup si zaslouží.

Kahun

Rozhodčí: Hribik (CZE), Ohlund (SWE) – McIntyre (USA), Sormunen (FIN)

Konec zápasu.

60:26
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Tak na vítěze jsme dlouho čekat nemuseli! Kahunovu střelu sice dokázal Hiller vyrazit před sebe, tam však čekal jeden z nejzkušenějších Němců YANNIC SEIDENBERG, který kotouč zametl za záda brankáře Hillera. Asistence: Dominik Kahun, Frank Mauer.

60:01

Začalo prodloužení.

Na obou stranách ve čtyřech, více prostoru by mohlo přinést více gólových šancí. Který z týmů se podívá do čtvrtfinále, kde čeká Švédsko?

Třetí třetina nám vítěze nenalezla, a tak bude rozhodovat prodloužení! Pokud v něm nepadne gól, na řadu přijdou nájezdy.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:27

Oba týmy se nyní snaží držet kotouč daleko od své branky. Každá chyba může rozhodnout o tom, že pojedete domů.

Druhé utkání, které začínalo rovněž ve 13:10, právě skončilo, Finsko poráží Jižní Koreu 5:2 a postupuje do čtvrtfinále.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:16

Gaëtan Haas se tlačil k dorážce po střele od modré, ale obránci mu hokejku dobře zablokovali, a tak Aus den Birken znovu zasahovat nemusel.

56:27

Kotouč za brankou Německa, oba celky střídají.

56:14

Plachta se sice dostal k zakončení, ale jeho střela nebyla vůbec přesná.

55:09

Fabrice Herzog se tlačil do zakončení ze křídla, ale jeho bekhendová střela mezi třemi tyčemi neskončila.

54:50

Brooks Macek vyslal velmi zajímavou střelu, kterou ale Hiller dokázal zneškodnit.

54:27

Felix Schütz střílel z levé strany, ale kotouč se zřejmě od boční sítě odrazil nahoru nad branku.

Komerční přestávka.

54:03

Danny Aus den Birken kryje střelu z pravé strany a přerušuje hru. Sám ví, že jeho tým potřebuje nutně vystřídat.

53:58

Německo v plném počtu.

53:35

Nepřesná střela jednoho ze Švýcarů vynesla kotouč mimo útočné pásmo, Němci tak mohou zformovat své řady.

53:05

Němci ihned vyhazují kotouč přes všechny čáry, z jejich oslabení už nezbývá příliš.

52:54

Ofsajdové pravidlo nyní zastavilo rozjetou akci Švýcarska, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:40

Ehliz se dostal do útočné třetiny, vyslal také střelu, ta ale nemířila mezi tři tyče.

52:11

Německo ve 4.

52:08

Hollenstein sice dostal puk na zadní tyčku, ale snažil se ještě akci vyšperkovat další přihrávkou, což se mu vymstilo.

51:58

Tak pozor, Švýcaři mají k dispozici přesilovku 5 na 3, která bude trvat čtrnáct vteřin. Poté se vrátí Yasin Ehliz.

51:58
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Daryl Boyle – 2 min., podražení).

51:31

Německo se dostalo ke kotouči a ihned jej vyhodilo za branku Hillera, hráči ve žlutočerných dresech míří střídat.

51:11

Raphael Diaz střílel od modré, jeden ze Švýcarů se ještě pokoušel puk tečovat mezi tři tyče, ale marně.

50:55

Gaëtan Haas střílel od modré čáry, ale branku vůbec netrefil. Švýcarsko si ale útočné pásmo udrželo.

50:20

Němci vyhodili kotouč ihned po vhazování, ten se nyní nachází za brankou Jonase Hillera.

Švýcarsko tuhle přesilovku nesmírně potřebovalo, neboť nápor soupeře byl čím dál větší. Uvidíme, zdali z ní dokáže něco vytěžit.

50:11
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Yasin Ehliz – 2 min., vysoká hůl).

49:39

Švýcarsko nehraje oslabení, ale obraz hry trošku početní nevýhodu připomíná. Hráči v červeném se nyní opět pouze osvobodili vyhozením a míří rychle střídat.

48:40

Švýcarsko pouze odevzdalo kotouč a znovu se zatahuje na vlastní modrou. Němci jsou v této třetině jasně lepším týmem, na střely na branku vedou už 7:1.

47:29

A další zákrok Hillera! Tentokrát musel být ve střehu proti střele z brankoviště. Puk ale za svá záda nepustil, a tak zůstává skóre neměnné.

47:10

Noebels střílel ze stejné pozice jako jeho spoluhráč, ale ani on nevyzrál na brankáře Švýcarska.

46:50

Dominik Kahun se hnal po pravé straně na branku soupeře, ale nedokázal prostřelit dobře připraveného Hillera.

46:23

Švýcarsko v plném počtu.

46:11
Šance

Nyní tomu však bylo jinak! Před brankou zůstal úplně osamocený Felix Schütz, který dostal přihrávku, měl dostatek času na zakončení, ale Hiller včas přitiskl betony k sobě a pokus zastavil!

45:50

Švýcaři opět vyhazují puk přes všechny čáry, početní převaha Němců skutečně není znát.

45:27

A další vyhození přes všechny čáry, Německo skutečně nehraje tuto přesilovou hru dobře.

45:04

Švýcaři vyhráli vhazování a ihned posílají puk za branku Aus den Birkena.

45:01

Ofsajd Německa, Švýcaři nyní brání modrou čáru na jedničku.

44:50

Aktivní pressing Švýcarů odložil rozehrávku Německa, kus oslabení tak hráči v červených dresech znovu uřízli.

44:34

Švýcaři vyhazují kotouč přes všechny čáry a mohou střídat.

44:23
Trest

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Enzo Corvi – 2 min., podražení).

43:14

Střela Seidenberga od modré čáry byla zblokovaná, a tak zůstal Hiller bez práce. Následně Švýcaři vyhodili puk z vlastní třetiny.

42:54

Německo si nahodilo kotouč do útočné třetiny, tam jej přebral Marcus Kink, ale jeho zakončení z otočky nemohlo ohrozit branku Hillera.

41:16

Ihned po vhazování se jeden z německých hráčů dostal ke střele, ta ale neskončila za záda brankáře Hillera.

41:12

Třetí třetina začíná tam, kde skončila ta druhá. Další ztráta vyústila v zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Hillerem.

40:01

Doufejme, že ve třetí třetině budeme svědky lepší podívané, zůstaňte s námi, přibližně ve 14:54 se znovu připojíme.

Druhá třetina nám nabídla také pouze jednu branku. Tu vstřelil ve čtyřiadvacáté minutě Simon Moser z bezprostřední blízkosti branky. Opět se jednalo o velmi vyrovnanou třetinu, avšak je třeba dodat, že se v ní spíše pouze bránilo.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:58

Tohle bylo těsné! Brankář Hiller předvedl dobrý zákrok proti střele od modré čáry, k dorážce se ještě tlačil Macek, ale Furrer mu skočil pod nohy a zamezil mu možnost zakončit.

39:53

Švýcaři vyhodili puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění. Německo bude mít sedm vteřin na zakončení.

39:45

Další ofsajd Německa, opět se bude vhazovat ve středním pásmu.

39:34

Kotouč se pohybuje výhradně ve středním pásmu, týmy hrají vskutku opatrně.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:32

Jeden ze Švýcarů nyní pálil od modré čáry, brankář Aus den Birken ještě vyrazil puk před sebe, tam ale nebyl nikdo ze Švýcarů, kdo by dokázal puk zamést do branky.

38:07

Ofsajd Německa. Stále marně čekáme na větší šanci jednoho z týmů.

37:09

Zakázané uvolnění Švýcarů, hra se přesune před Hillera.

37:01

Za sedmnáct minut jsme ve druhé třetině viděli pouze jedenáct střel, které mířily na branku. To vskutku není moc.

36:20

Pro nezaujatého diváka se nyní skutečně nejedná o hezkou podívanou. Další ztráta Německa po nahození puku do útočné třetiny.

35:50

Německo si nahodilo kotouč do útočné třetiny, avšak nedokázalo si kotouč získat na své hole. To stejné se poté stalo i na druhé straně Švýcarsku.

34:35

Ofsajd Německa, hra je nyní hodně rozkouskovaná.

33:54

Zakázané uvolnění Švýcarska, hra se stěhuje před brankáře Jonase Hillera.

33:35

Ehrhoff se pomalu zapojuje do hry, ice-time má necelých pět minut. Loket Almonda z kraje zápasu byl skutečně velmi tvrdý a Němec může být rád, že nemá otřes mozku.

33:20

Diaz pálil po vhazování od modré čáry, ale Danny Aus den Birken jeho pokus kryje.

33:10

Začíná se pořádně přitvrzovat, nyní tvrdost mantinelu vyzkoušel Seidenberg. Sudí zatím nechává ty malé sekání a pošťuchování být.

32:35

Ambühl si nyní se Seidenbergem vyměnili pár úderů, sudí ale nechává hru pokračovat a vylučovat nebude.

32:03

Ambühl nyní zkoušel zakončit přes bránícího Seidenberga, jeho rána ale nemířila mezi tři tyče.

31:14

Schäppi nyní zvedl diváky ze sedadel, když nádherným čistým hitem poslal k zemi Kruppa.

30:47

Macek střílel z levé strany, ale ani zde nešlo o příliš povedenou střelu, skóre se měnit nebude, kotouč se třepotá v lapačce Hillera.

30:14

Eric Blum se dostal ke střele od modré, ale Aus den Birken celou dobu kotouč viděl a v poklidu jej vyrazil.

30:00

Tempo Švýcarska mírně upadá, oba týmy nyní hrají nesmírně zodpovědně v obraně.

28:59

Hördler zavezl puk do útočné třetiny, tam ale neměl nikoho ze spoluhráčů a přišel o něj.

27:41

David Wolf si vybruslil zpoza branky na brankoviště, pokusil se protlačit puk za záda brankáře, Hiller ale včas přitiskl beton k tyčce a touš zastavil.

27:11

Gaëtan Haas se dostal do střelecké pozice po tandemu Mosera, ale jeho rána skončila pouze na boční síti.

27:05

Nepřesnosti na straně Německa, Švýcaři míří do rychlého kontru.

26:45

Švýcarsko opět vyhazuje puk z vlastní třetiny, tahle přesilovka se Německu vůbec nedaří.

26:09

Thomas Rüfenacht se prohnal do útočné třetiny, tam ale nešťastně podklouzl, a tak z akce jeden na jednoho nebylo nic.

25:55

Švýcarsko vyhazuje kotouč z vlastní třetiny a může střídat.

25:33
Trest

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Simon Bodenmann – 2 min., nedovolené bránění).

25:19

Další dělový projektil musel Aus den Birken zneškodňovat, Německo by potřebovalo rostoucí tlak soupeře zastavit.

24:57

Švýcarsko je nyní aktivnějším týmem. Německá branka je znovu pod palbou soupeřových střel.

23:40
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Vyrovnáno! Ambühl předvedl dobrou práci za brankou, když se zbavil soupeře a procedil puk před brankoviště, kde byl Suter. Ten sice na brankáře Aus den Birkena nevyzrál, dorážející SIMON MOSER ale ano. Asistence: Pius Suter a Andres Ambühl.

22:42

Švýcaři se ve vlastní třetině zmocnili puku, hnali se do rychlé akce, ta ale byla zastavena pro ofsajd.

22:16

Střela z rohu hřiště nemohla ohrozit branku Hillera, Němci ale nadále drží kotouč v útočném pásmu.

Gerrit Fauser již je na ledové ploše s jizvou na rtu.

21:32

Kotouč se dostal mimo hrací plochu, vhazovat se bude na středovém kruhu.

20:01

Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně ve 14:07.

První třetina je za námi, viděli jsme v ní jediný gól, který vstřelil už ve druhé minutě Leonhard Pföderl v přesilové hře. Švýcarsko se musí obejít bez Codyho Almonda, který po devíti vteřinách zápasu předvedl ostrý úder loktem na hlavu Ehrhoffa a byl vyloučen do konce zápasu. Zápas je to poměrně vyrovnaný, ani jeden z týmů není znatelně lepší.

20:00

První třetina skončila.

19:57

Je tomu tak, Němci skutečně drží stále puk ve svém pásmu, kde třetina také skončí.

19:45

Němci drží puk z a vlastní brankou a už se zřejmě nikam nechystají.

19:09

Němci se nyní příliš nepohodli, kotouč směřoval pouze na zakázané uvolnění. Další buly před gólmanem ve žlutočerné kombinaci dresu.

19:03

Danny Aus den Birken kryje střelu ze strany a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:05

Enzo Corvi střílel z pravé strany, ale jeho rána skončila pouze na chráničích jednoho z obránců Německa.

17:28

Švýcarsko se nemůže usadit v útočném pásmu, minuta přesilové hry již utekla a Danny Aus den Birken stále nemusel zasahovat.

16:20

Německo ihned po vhazování vyhazuje puk z vlastního pásma.

16:18
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Frank Mauer – 2 min., podražení).

16:15

Hiller drží nahozený kotouč, vhazovat se bude před jeho svatyní.

16:05

Oba týmy střídají své hráče, Německo drží puk za vlastní brankou.

15:34

Fabrice Herzog střílel z levé strany, ale brankář Aus den Birken si připisuje další jistý zákrok.

15:09

15:07

Rozhodčí ihned přerušuje hru a lékaři již míří za zraněným Frauserem.

15:01

Německo vyhazuje puk z vlastního pásma a tohle oslabení už přežije.

14:58

Tohle je nepříjemné! Gerrit Fauser schytal tvrdou ránu od modré přímo na bradu, na ledě jsou stopy krve.

14:40

Švýcaři se museli vystěhovat z útočného pásma, neboť měl čárový rozhodčí zdviženou paži a šlo by o ofsajd.

14:26

Střela jednoho ze Švýcarů od modré čáry skončilo úplně mimo, Němci následně vyhazují kotouč.

13:55

Romain Loeffel se dostal do dobré střelecké pozice, ale nedokázal brankáře Aus den Birkena překonat. Ten na letošní Olympiádě předvádí velice sympatické výkony.

13:09
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Patrick Hager – 2 min., podražení).

12:21

Raphael Diaz neměl správně seštelovaná mířidla, jeho střela od modré skončila o dobrý metr vedle.

11:50

Patrick Geering střílel od modré čáry, ale brankář Danny Aus den Birken zatím drží čisté konto.

11:38

Střela Seidenberga se už počítat nebude, neboť následovala po odpískaném ofsajdu.

11:25

Daryl Boyle pálil, ale brankář Hiller s jeho pokusem neměl příliš mnoho starostí a s přehledem zasáhl betonem.

11:20

Švýcarsko toho opět v útočném pásmu nevymyslelo příliš, a tak se může do rychlé akce hnát Německo.

10:59

Kotouč ve středním pásmu, oba celky střídají všechny hráče na ledové ploše.

10:20

Německo vykázáno z útočné třetiny, Marcel Goc nahrál kotouč svému spoluhráči rukou.

10:07

Německý brankář raději podržel nahozený kotouč před dotírajícími útočníky soupeře.

09:44

Schlumpfova střela končí v lapačce Aus den Birkena, vhazovat se bude po levici německého brankáře.

09:10

08:40

Němci vyhazují kotouč z vlastního pásma, čímž ukrojí značnou část ze zbývajícího času v oslabení.

08:31

Pius Suter střílel od modré čáry, ale kotouč netrefil vůbec dobře, ten končí úplně mimo branku.

08:25

Švýcaři stále bez střelby, Německo už má více než minutu oslabení za sebou.

07:41

Kotouč se z Plachtovy hole dostal do ochranné sítě, ale dle sudího byl tečovaný, a tak se vylučovat nebude.

07:29

Švýcarsko sice kombinuje v útočné třetině, zatím se ale nemůže dostat do střelecké pozice.

07:10
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Marcel Noebels – 2 min., podražení).

06:48

Zakázané uvolnění Švýcarska, vhazovat se bude před Jonasem Hillerem.

06:29

David Wolf se prosmýkl po levém mantinelu do útočné třetiny, tam byl ale dobře stínovaný obráncem a k zakončení se vůbec nedostal.

06:05
Šance

Trestuhodná chyba v rozehrávce Německa zůstala nepotrestaná! Reto Schäppi dostal přihrávku před branku, byl tam zcela sám, ale na gólmana soupeře si nepřišel!

05:36

Jeden z německých hráčů si nyní vybruslil od pravého mantinelu na osu hřiště, zkoušel zaskočit brankáře skrytou střelou, ale Hiller se zaskočit nenechal.

05:09

04:59

04:20
Šance

Nechybělo moc a mohlo být vyrovnáno! Raphael Diaz si nabruslil po pravé straně do střelecké pozice, nepříjemně vypálil a brankář Danny Aus den Birken měl velké problémy. Kotouč mu z výstroje vypadl a pomalu směřoval do branky, ale na poslední chvíli se vrátil jeden z obránců Německa a zametl jej pod ležícího brankáře. Video potvrdilo, že kotouč skutečně brankovou čáru nestihl přejet.

04:10

Do rychlé akce na druhé straně se prohnal Noebels, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

03:55

Vincent Praplan sice nabruslil do útočného pásma, nedokázal zde však vymyslet nic, co by stálo za zmínku.

03:00

Němci se připravili o dlouhou přesilovku, Schütz se v útočném pásmu dopustil nedovoleného zákroku. Hrát se bude celé dvě minuty čtyři na čtyři.

02:59
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Felix Schütz – 2 min., krosček).

02:46

Nyní se podařilo Švýcarům vyhodit touš z vlastní třetiny, cenné vteřinky z oslabení utíkají velmi rychle.

02:27

Frank Mauer pálil od modré čáry, ale branku netrefil, Němci se ale nadále drží v útočné třetině.

01:19
Gól

Německo otevírá ve druhé minutě skóre! LEONHARD PFÖDERL dostal nabito na modrou čáru a přesnou ranou mezi betony rozjásal fanoušky Německa. Přesilová hra Němců nekončí, přidají další gól? Asistence: Frank Hördler a Patrick Hager.

01:07

Macek se z mezikruží odhodlal k zakončení, ale brankář Hiller jistým zákrokem kryje. Následná strkanice na brankovišti se obešla bez trestu.

00:20

Švýcarsko ihned vyhazuje kotouč z vlastní třetiny a může znovu sestavit defenzivní řadu na modrou.

00:09
Trest

Tak to není příjemný začátek pro Šýcarsko! Cody Almond tvrdě sestřelil loktem Ehrhoffa a míří po devíti vteřinách do kabin!

00:01

Švýcaři nastupují v červených dresech, Němci v klasických žlutočerných. Zápas o čtvrtfinále může začít!

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Hiller (Genoni) – Diaz (C), Furrer (A), E. Blum, Untersander, Geering, Schlumpf, Loeffel – Ambühl, Suter, S. Moser (A) – Praplan, Hollenstein, Haas – Bodenmann, Scherwey, Corvi – Rüfenacht, Schäppi, Herzog – Almond.

Německo: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Ehrhoff (A), M. Müller, Y. Seidenberg, J. Müller, Hördler, Krupp – Mauer, Ehliz, Fauser – Goc (C), Wolf, Noebels – Hager (A), Schütz, Pföderl – Macek, Kink, Plachta – Kahun.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Ohlund (SWE) – McIntyre (USA), Sormunen (FIN).

Zápasy Německa na ZOH 2018

Německo – Norsko 2:1 po nájezdech

Branky a nahrávky:
33. Hager (Kahun, Macek), rozh. náj. Hager – 46. Reichenberg (Holös, Bastiansen)

Švédsko – Německo 1:0

Branky a nahrávky: 2. Stålberg (Zackrisson, Fransson)

Finsko – Německo 5:2

Branky a nahrávky: 4. Lepistö (Kontiola, Tolvanen), 16. Pyörälä (J. Lajunen), 38. Tolvanen (Hartikainen, Kemppainen), 39. Kukkonen (Kontiola, Tolvanen), 53. Kemppainen (Tolvanen, Lepistö) – 9. Macek (Ehrhoff, Wolf), 42. Hördler

Týmy spolu před Olympiádou sehrály vzájemné přátelské utkání, které dospělo až do prodloužení. V tom zamířil přesně Kalun, a tak Německo zvítězilo 2:1. Dnes je dle sázkových kanceláří mírným favoritem tým Švýcarska. Uvidíme, kdo se bude radovat z postupu po zápase, přeji příjemný sportovní zážitek!

Zápasy Švýcarska na ZOH 2018

Česko – Švýcarsko 4:1

8. Řepík (M. Erat), 44. D. Kubalík (Jan Kovář, J. Kolář), 59. Červenka (J. Kolář), 60. Řepík (Birner, Nakládal) – 15. Rüfenacht (Ambühl, Suter)

Jižní Korea – Švýcarsko 0:8

Branky a nahrávky: 11. Hollenstein (Haas, Loeffel), 28. Du Bois, 36. Suter (Herzog), 44. Rüfenacht (Untersander, Almond), 46. Suter (Ambühl, S. Moser), 47. Schäppi (Almond, Geering), 52. Suter (Geering, Ambühl), 56. Corvi (Hofmann, Du Bois)

Švýcarsko – Kanada 1:5

Branky a nahrávky: 48. S. Moser (Rüfenacht, Ambühl) – 3. R. Bourque (Ch. Genoway, Raymond), 8. Noreau (Lee, Roy), 25. R. Bourque (Roy), 26. Wolski (Noreau), 55. Wolski (Kelly, Ebbett)

Dobré odpoledne! Vítám vás u online přenosu z Olympiády. Na dnešním programu je kvalifikace o čtvrtfinále hokejového turnaje. My se zaměříme na duel Švýcarska a Německa. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 13:10, vás provede Radim Sochor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.