Fauser
89 Wolf
Wolf

Rozhodčí: Lemelin (USA), Rantala (FIN) – Dahmen (SWE), Suominen (FIN)

Němci byli tak blízko, tak strašně blízko od zlaté medaile. Vedení 3:2, dvě minuty do konce a přesilovka. To všechno ale Němcům nestačilo, což Rusové potrestali a berou ten nejcennější olympijský kov! Velkou zásluhu na dnešním vítězství Rusů mají Kaprizov s Gusevem, oba zaznamenali čtyři kanadské body.

Konec zápasu.

69:40
Gól

Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
Olympijští sportovci z Ruska mají zlatou medaili! KIRILL KAPRIZOV dostal nabito na pravý kruh a dělovou ranou vymetl šibenici německé branky! Asistence: Nikita Gusev, Vjačeslav Vojnov.

69:20
Šance

Pavel Dacjuk dostal přihrávku na hranici brankoviště, ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti orazítkoval pouze brankovou konstrukci!

69:11

Obrovská šance pro Olympijské sportovce z Ruska, podaří se jim využít přesilovky?

69:11
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Patrick Reimer – 2 min., vysoká hůl).

69:02

Je za námi téměř deset minut prodloužení a k vidění byly pouze dvě střely na branku. Skutečně jde o defenzivní bitvu, která stále čeká na vítěze.

68:19

Patrick Hager hledal skulinku mezi betony brankáře Košečkina, ten je ale rychle sklapl k sobě a střelu zachytil.

68:11

Vojnov překvapivě vypálil z otočky, jeho střela ale nemířila mezi tři tyče. Do rychlého kontru míří Hager.

66:35
Šance

Tak jsem to nejspíše zakřikl, neboť měl Kovalčuk na hokejce zlatý gól! Ruská jednasedmdesátka se fantasticky uvolnila, jela sama na brankáře, kterého si povedenou kličkou položila, poté ale nedokázala přehodit beton ležícího Aus den Birkena!

66:05

Rusko si nahodilo kotouč do útočného pásma, nikdo pro něj ale nepokračoval, a tak mohou útočit Němci. Pro nezaujaté diváky je prodloužení mírně nezáživné.

65:14

Danny Aus den Birken raději podržel kotouč před dotírajícím Kovalčukem. Buly po levici německého brankáře.

64:33

A je tu další zakázané uvolnění hokejistů v rudých dresech. Ti navíc stihli vystřídat, i když to povolené není.

64:11

Sportovcům z Ruska byl nyní odpískán přísný icing. Vhazovat se bude před brankou Vasilije Košečkina.

63:47

Tohle je hodně opatrná hra od obou celků. Kotouč je znovu za brankou a střídá se.

62:40

Barabanov dlouho držel kotouč v útočném pásmu, nakonec našel střeleckou pozici pro Vojnova, ten ale netrefil branku.

61:33

Kovalčuk si nabruslil do útočné třetiny, střílel z pravé strany, ale branku vůbec netrefil. Ruský výběr se nadále drží na kotouči.

60:50

Kotouč za brankou ruského výběru, obě čtyřky nyní střídají.

60:27

Rusko kombinuje v útočné třetině, zatím ale bez střelby.

60:01

Začalo prodloužení.

O vítězi nám rozhodne buď dvacetiminutové prodloužení, nebo nájezdy. Přibližně v 7:43 se znovu spojíme, zůstaňte s námi!

Střely na branku: 28:24

Zdálo se, že Němci mají medaile skoro na krku, když dvě minuty před koncem vedli 3:2 a hráli téměř do konce třetí třetiny přesilovku. Sportovci z Ruska ale odvážně odvolali brankáře a dokázali vyrovnat! O třetí gól Rusů se postaral zřejmě nejplatnější hráč celého turnaje Nikita Gusev.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:54

Yasin Ehliz se s kotoučem dostal do předbrankového prostoru, ale nedokázal přetlačit Košečkina, který přitiskl beton k pravé tyčce.

59:49

Rusko v plném počtu.

59:34

Němci chybují v útočném pásmu a sami se z něj vyhánějí. Tohle už vypadá pro Rusko nadějně.

59:04

Oddechový čas pro Německo.

59:04
Gól

To je finále jako hrom, Rusové v oslabení vyrovnávají na 3:3! NIKITA GUSEV si našel odražený kotouč před brankou Německa a jen tak do něj plácl, avšak to bohatě stačilo na Aus den Birkena! Německu zbývá ještě pětačtyřicet vteřin početní výhody. Asistence: Arťom Zub, Kirill Kaprizov.

58:29
Šance

Košečkin je na střídačce, Rusko hraje v pěti!

58:27

Tělegin si nabruslil do útočného pásma, tam byl ale zastaven čistě Schützem.

58:03

Německo kombinuje s kotoučem v útočném pásmu, rozhodně se ale ke střelbě nežene, spíše se snaží držet čas.

57:49
Trest

Vyloučení v týmu Olympijští sportovci z Ruska (Sergej Kalinin – 2 min., podražení).

57:43

Macek byl podražený, Německo má výhodu. Tohle je obrovská komplikace pro Rusy!

56:44
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Tak pozor, Německo se ujímá vedení 3:2! JONAS MÜLLER se hezkou kličkou zbavil clonícího obránce a následně prostřelil přízemní ranou brankáře Košečkina! Zázrak je na světě, Němci potřebují vydržet něco málo přes tři minuty! Asistence: Yasin Ehliz, Frank Hördler.

56:10

Němci si nahodili puk do útočné třetiny, nikdo z nich se ale za ním nevydal, všichni ve žlutočerných dresech míří střídat.

Komerční pauza.

54:25
Šance

Tak to by byla rána pro Rusy! Němci ujeli do přečíslení dva na jednoho, Brooks Macek to vzal na sebe a mohl se stát hrdinou, ale brankář Košečkin jej vychytal!

53:31
Gól

Německo okamžitě srovnává skóre, Rusové vedli pouze deset vteřin! Mauer vybojoval puk za brankou soupeře, ihned jej předložil volnému DOMINIKU KAHUNOVI, který z mezikruží propálil brankáře Košečkina. Asistence: Frank Mauer, Yasin Ehliz.

53:21
Gól

Rusko se dostává do vedení a tohle nevypadá s Německem dobře! Nutno dodat, že tenhle gól možná mírně půjde na vrub jinak fantasticky chytajícího Aus den Birkena. NIKITA GUSEV měl kotouč na levé straně, nikdo z Němců jej nebránil, a tak toho pětadvacetiletý útočník využil na výbornou. Přesnou střelou o masku brankáře Německa posílá Rusko do vedení! Asistence. Kirill Kaprizov.

52:45

Tak tohle nevypadá dobře pro Kalinina. Hager se dostal za obranu soupeře, ale šestadvacetiletý forvard Petrohradu se skvěle vrátil a znemožnil soupeři dobře zakončit. Při tom se ale nešťastně udeřil o branku.

52:24

Střelu od levého mantinelu brankář Aus den Birken s jistotou kryje, Němci míří do rychlého kontru.

52:06

Kovalčuk se prosmýkl mezi dvěma obránci, poté hledal přihrávkou naslepo někoho ze spoluhráčů, ale marně.

51:05

Rusko nahodilo kotouč do útočného pásma a míří střídat. Střídají i hráči ve žlutočerných dresech.

50:35

Lítý boj o kotouč ve středním pásmu. Právě v něm se nyní hraje nejčastěji, týmy si skutečně svoji modrou čáru brání velmi dobře.

50:00

Do konce třetí třetiny zbývá deset minut, skóre je stále nerozhodné! Podaří se některému z týmů přejít do vedení?

48:59

Ofsajd i na druhé straně, opět se tak bude vhazovat ve středním pásmu.-

48:52

Oba týmy nyní hrají velmi opatrně. Ani jeden z nich nechce udělat zbytečnou chybu, která by je mohla stát zlatou medaili.

48:01

Kovalčukova střela z kruhu byla nepříjemně tečovaná jedním z Němců, Aus den Birken ji ale dokázal vyrazit betonem.

47:27

Marcel Goc se snažil udržet nohu před modrou čarou, nakonec je tu ale skutečně ofsajd a vhazování ve středním pásmu.

47:21

Zubarev dostal nabito na modrou čáru, ale branku Aus den Birkena zcela minul.

46:55

Rusko si sice dovezlo kotouč do útočného pásma, tam ale úřadoval Ehrhoff, který jej ihned vymetl do středního pásma.

45:13

Ehrhoff od červené čáry prověřil pozornost brankáře Košečkina, ten ale jeho tvrdou ránu s poklidem zlikvidoval.

44:47

Další zakázané uvolnění německého výběru, Aus den Birken musí být znovu v permanenci.

44:27

Reimerovu střelu srazil Kiselevič do rohu hřiště, obě pětky nyní střídají.

43:41

Felix Schütz byl až příliš rychlý, ofsajd Německa.

43:18

Němci vyhazují puk na zakázané uvolnění, hra se přesune před branku Aus den Birkena.

42:51

Rusové se dostali do přečíslení dva na jednoho, Tělegin to vzal na sebe a vystřelil, brankář Aus den Birken ale vytasil jistý zákrok vyrážečkou a drží nerozhodný stav.

42:13

Nyní se ke střele po vhazování dostal Boyle, ale branku netrefil. Kotouč si jako první dobruslil Ehrhoff, ale Košečkin si s jeho střelou poradil.

42:09

Matthias Plachta ihned po vhazování vyslal střelu z první, ale Košečkin ji s jistotou kryje.

41:36

Ani další střela Kahuna nedoputovala až k brankáři Košečkinovi. Nyní už je na kotouči Rusko a míří vpřed.

41:24

Dominik Kahun střílel zpoza obránce, ale jeho pokus skončil pouze na chráničích bránícího ruského hráče.

40:51

Goc nahodil kotouč na Košečkina, který jej raději podržel před dotírajícími forvardy soupeře.

40:01

Střely ba branku: 21:14

Druhá třetina je za námi a viděli jsme i v ní pouze jednu branku. O tu se postaral po chybě brankáře Košečkina Felix Schütz. Německo tak dokázalo vyrovnat a stále drží s velkým favoritem krok. Uvidíme, zdali nám třetí třetina pomůže najít olympijského vítěze. Zůstaňte s námi!

40:00

Druhá třetina skončila.

39:51

Kotouč ve středním pásmu, více se toho zřejmě v této periodě nestane.

39:16

Ivan Tělegin si nabruslil před branku, šikovně tam tečoval střílenou přihrávku jednoho ze spoluhráčů, ale branku těsně minul.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:14

Dominik Kahun nyní ukázal své šikovné ruce, když se vykličkoval až do velmi dobré střelecké pozice, ale jeho pokus na poslední chvíli zblokoval jeden z bránících Rusů.

38:01

Němci nestihli dobruslit nahozený kotouč, je z toho zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Aus den Birkena.

37:33

Pavel Dacjuk si nabruslil do mezikruží, vystřelil bekhendem, ale Danny Aus den Birken kotouč sebral jako malinu, skóre se měnit nebude.

37:05

Rusko nyní kombinuje s kotoučem v útočném pásmu, zatím se ale ke střele nemůže dostat, Němci brání pozičně velmi dobře.

35:54

Boyle pálil od modré, kotouči ještě změnil směr Patrick Hager, ale Košečkin dokázal zakročit. Němci jsou nyní lepším týmem.

35:04

Rusové ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale německý obránce si mezi ně lehl a dokázal tělem zastavit finální přihrávku!

34:13

Plachta ihned po vhazování vyslal velmi dobrou ránu, Košečkin ale dokázal reflexivním zákrokem puk zneškodnit.

34:12

Košečkin raději podržel kotouč před napadajícími hráči Německa, hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho pravici.

33:40

Ehliz nahazoval kotouč na Košečkina, ten ale s jistotou kryje. Německo nadále pokračuje s kotoučem na hokejkách.

Šance

Tak pozor! Režie pustila záznam na kostce a sudí přesilovou hru Německa odvolává! Tohle je velká chyba.

33:00

Vyloučení v týmu Olympijští sportovci z Ruska (Ilja Kablukov – 2 + 2 min., vysoká hůl).

32:24

Seidenberg se dostal k zakončení z ostrého úhlu, Košečkin si tentokrát tyčku pohlídal dobře.

32:18

Němci se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale David Wolf vůbec neměl rychlost, a tak se stihl vrátit Gavrikov, jenž zblokoval finální přihrávku.

31:51

Kaprizov dostal nabídku před branku, ihned pálil z první, ale Aus den Birken zareagoval na jedničku.

31:49

Německo v plném počtu.

31:43

Německo znovu vyhazuje, tahle přesilovka se ruskému výběru příliš nedaří.

30:38

Německo vyhazuje kotouč přes všechny čáry a míří střídat.

30:13

Ilja Kovalčuk dostal nabito na levý kruh, ale nedokázal si přijít na Dannyho Aus den Birkena, ten jeho ránu dokázal zlikvidovat.

29:49
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Patrick Reimer – 2 min., hákování).

29:33

Reimer se ihned po vhazování provinil hákováním, Rusové mají výhodu.

29:32
Gól

Německo vyrovnává! Z pravé strany se k zakončení z ostrého úhlu dostal FELIX SCHÜTZ a brankář Košečkin trestuhodně kotouč pustil za svá záda! Gól potvrdilo i video, je srovnáno a začínáme znovu od začátku! Asistence: Brooks Macek, Patrick Hager.

29:19

Nestěrov se dostal ke střele z poměrně dobré pozice, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

28:00

Rusko se snažilo utavit soupeře. Dlouho si přihrávalo v útočném pásmu, ke střele se vůbec nehnalo a průběžně střídalo, Němci se ale šťastně dostali ke kotouči a vyhodili jej.

27:18

Kovalčuk se nyní pěknou kličkou zbavil Boyla, následně se ale sám vyhnal ze střelecké pozice.

26:15

Frank Mauer se dostal ihned po vhazování ke střele, ta ale byla sražena obranou, a tak neměl Košečkin téměř žádnou práci.

26:10

A další zakázané uvolnění Ruska. Německá pětice střídá.

26:04

Rusové se nyní příliš nepohodli, Zug posílá kotouč na zakázané uvolnění.

25:53

Jeden z Němců byl až příliš rychlý, je z toho ofsajd a vhazování ve středním pásmu.

25:24

Zakázané uvolnění Německa, hra se opět přesune před branku Aus den Birkena.

25:11

Vladislav Gavrikov vyslal tvrdou ránu na branku Aus den Birkena, úspěchu se ale nedočkal, německá zeď si s tímto pokusem poradila.

24:23

Plachta nahazoval kotouč na branku od pravého mantinelu, ale Košečkin byl připravený a puk si pohlídal.

23:25

Sergej Andronov se před brankou Němců pokoušel zadovkou najít někoho ze spoluhráčů, ale Danny Aus den Birken kotouč přikryl lapačkou, hra je přerušena.

23:10

A další rána Ehrhoffa, i tentokrát ale kotouč končí úplně mimo. Rusko si touš přebralo a míří kupředu.

22:57

Christian Ehrhoff si nabruslil do útočného pásma, zkoušel zakončit přes obránce, ale branku zcela minul.

21:52

Nahozený kotouč se nepříjemně odrazil do brankoviště Košečkina, což ruský brankář vůbec nečekal. Následně se ke střele dostal Frank Mauer, ale z bezprostřední blízkosti vyrovnat nedokázal.

21:32

Gusev poměrně dlouho hledal střeleckou pozici, nakonec jeho pokus skončil sražený v rohu hřiště.

20:42

Kiselevičova střela končí po teči vysoko nad brankou v ochranné síti, vhazovat se bude před Aus den Birkenem.

20:01

Druhá třetina za malou chvíli začne, pojďme na to!

Střely na branku: 12:6

První třetina je za námi. Dlouho to vypadalo, že skončí bez branek, nakonec se ale necelou vteřinu před koncem první periody prosadil po dělové ráně Vjačeslav Vojnov. Ruští sportovci jsou aktivnějším týmem, ale je třeba dodat, že Německo hraje velmi sympaticky.

20:00

První třetina skončila.

19:59
Gól

Tohle je naprosto zbytečný gól pro Německo! Na hodinách svítí 0,5 vteřin do konce, ale skóre se mění. Hráči ve žlutočerných dresech měli kotouč na hokejkách, ale nedokázali jej trestuhodně vyhodit z vlastního pásma. Toho dokázali Rusové využít na jedničku, VJAČESLAV VOJNOV dostal kotouč na osu hřiště a dělovou ranou propálil Dannyho Aus den Birkena. Asistence: Nikita Gusev, Kirill Kaprizov.

19:31

Po zbytečné chybě Německa v rozehrávce následovala střela od modré, Kaprizov se ještě snažil puk tečovat, ale marně.

19:14

Ofsajd zastavil rozjetou útočnou akci ruského výběru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:24

Frank Hördler se nyní vrhl do střely Tělegina a dokázal ji zblokovat. Zasažen byl dosti nepříjemně a ihned ve vhodné chvíli mířil střídat.

17:29

Na druhé straně se dostal k zakončení Nikita Gusev, ale beton brankáře Německa byl připravený a kotouč zastavil.

17:02

Marcel Goc střílel od levého mantinelu, Košečkin toho příliš neviděl, ale pokus přesto dokázal zastavit.

16:45

Německo už delší dobu drží kotouč za brankou, oba celky zatím stihly vystřídat.

15:21

Brooks Macek střílel z pravé strany, ale šlo spíše o statistickou střelu.

14:45

Němci vyhodili puk do útočného pásma a mohou střídat, o zakázané uvolnění se tentokrát nejedná, puk na brankovou čáru nedojel.

13:52

13:15
Šance

Fantastický Danny Aus den Birken! Kaprizov dostal přihrávku před branku, ale na brankáře Německa si nepřišel. Následně ještě dorážel Pavel Dacjuk, ale ani on nedokázal po skvělém přesunu třiatřicetiletého gólmana k levé tyčce otevřít střelecký účet.

12:38

Dělová rána Mozjakina byla sražena pozornou obranou Německa, Rusové utahují zámek v útočném pásmu.

12:23

Kaprizov dostal přihrávku k pravé tyčce Aus den Birkenovy branky, ale zakončení se mu vůbec nepovedlo.

12:10

Německo okamžitě vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

11:52
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Christian Ehrhoff – 2 min., hákování).

11:24

Dominik Kahun vyslal další střelecký pokus, ale ani on nezamířil mezi tři tyče Košečkinovy branky.

11:15

Plachta se prosmýkl kolem svého strážce a dost nečekaně se nakonec dostal k zakončení. Z pravé strany ale branku netrefil.

10:14

Němci vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Na chvíli si tak mohou oddechnout od narůstajícího tlaku soupeře.

10:02

Německo se sice dostalo několikrát ke kotouči, ale ani jednou rozehrát nedokázalo. Pressing Rusů je nyní enormní.

09:40

Střela Jegora Jakovleva od modré čáry nebyla vůbec přesná a končí v rohu útočného pásma. Hráči v červených dresech ale pokračují v útočné akci.

09:00

Další zakázané uvolnění ruského výběru.

08:53

Schütz se sice dostal ke kotouči v útočném pásmu, ale přes clonícího obránce nedokázal zakončit. Následně Rusové vyhodili puk na zakázané uvolnění.

08:23

Sportovci z Ruska se usadili v útočném pásmu, ale ani tentokrát to k žádné střele nevedlo. Nyní už je u puku Německo a míří vpřed.

07:57

Němci si chvíli hráli s pukem v útočném pásmu, nakonec to od modré zkusil Ehrhoff, ale Košečkin jistým zákrokem kryje.

07:28

Těleginovu střelu Aus den Birken vyráží, Německo nyní střídá a snaží se o postupný útok.

06:05

Kaprizov jel z levé strany téměř sám na branku, snažil se ho ještě křižovat Ehrhoff, ale marně. Ránu dvacetiletého forvarda dokázal Aus den Birken vytáhnout ramenem, a tak zůstává skóre neměnné.

05:34

Kaprizov se nyní dostal s Dacjukem do takového nenápadného přečíslení, ale finální přihrávka prvního jmenovaného nakonec nedoputovala na hokejku kapitána OS z Ruska.

04:55

A další rána Kovalčuka hned po buly, ani tentokrát to ale nemířilo mezi tři tyče.

04:53

Ilja Kovalčuk to zkoušel ihned po vhazování, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

04:52

Ivan Tělegin si nabruslil do útočného pásma, vypálil, ale jeho rána za zády Aus den Birkena neskončila.

04:01

Danny Aus den Birken se poprvé pořádně zapotil. Od mantinelu se ke střele dostal Vjačeslav Vojnov, střelu hráče Petrohradu Aus den Birken vyrazil pouze na hokejku Mozjakina, jehož následnou střelu dokázal skrýt v náruči.

03:21

Rusko si nabruslilo do útočné třetiny, kde nyní kombinuje. Zatím se ale vše obchází bez střelby.

02:25

Jeden z ruských hokejistů to zkoušel od modré čáry, ale branku Dannyho Aus den Birkena netrefil.

01:55

Tohle byla první vážnější střela na branku Ruska. Od modré čáry to zkoušel Yannic Seidenberg, ale čtyřiatřicetiletý brankář byl připravený a pokus vyrazil.

01:19

Ruští sportovci potřetí za sebou vyhazují puk ze svého obranného pásma. Německá přesilovka se velmi rychle krátí.

00:55

Sportovci z Ruska se znovu osvobozují vyhození a mohou střídat. Tahle přesilovka se zatím Němcům příliš nedaří.

00:20

Rusko vyhrálo vhazování a vyhazuje kotouč až za branku Aus den Birkena.

00:15
Trest

Vyloučení v týmu Olympijští sportovci z Ruska (Sergej Andronov – 2 min., podražení).

00:05

Ilja Kovalčuk to zkoušel hned po vhazování, ale neměl správně seřízená mířidla a branku minul.

00:04

Němci se hned po čtyřech vteřinách dopustili nedovoleného zakázaného uvolnění.

00:01

Utkání právě začalo.

Šance

Jdeme na to, finále Olympiády v Pchjongčchangu začíná!

Oba týmy nastupují na ledovou plochu, sportovci z Ruska dnes oblékli červené dresy, Německo žlutočerné.

Úvodní sestavy:

Olympijští sportovci z Ruska: Košečkin (I. Sorokin) – Gavrikov, Vojnov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev – Andronov (A), Kalinin, Kovalčuk (A) – Dacjuk (C), Kaprizov, N. Gusev – Širokov, Prochorkin, Barabanov – Tělegin, Mozjakin, Grigorenko – Kablukov.

Německo: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Ehrhoff (A), J. Müller, Y. Seidenberg, Hördler, M. Müller, Krupp – Macek, Goc (C), Noebels – Reimer, Hager (A), Schütz – Kink, Mauer, Kahun – Plachta, Ehliz, Fauser – Wolf.

Rozhodčí: Lemelin (USA), Rantala (FIN) – Dahmen (SWE), Suominen (FIN).

Příjemné dobré ráno! Vítám vás u finálového zápasu mezi Olympijskými sportovci z Ruska a Německem. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 5:10, vás provede Radim Sochor. Přeji příjemný sportovní zážitek!

Zápasy OS z Ruska na ZOH 2018

SF: Česko – OS z Ruska 0:3

Branky a nahrávky: 28. N. Gusev (Dacjuk), 29. Gavrikov (Tělegin, Grigorenko), 60. Kovalčuk (Zub, Zubarev)

ČF: OS z Ruska – Norsko 6:1

Branky a nahrávky: 9. Grigorenko (Kablukov, Tělegin), 14. N. Gusev (Mozjakin, Dacjuk), 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 29. Kalinin (Kovalčuk, Vojnov), 34. Nestěrov (N. Gusev, Dacjuk), 54. Tělegin (Grigorenko, Kablukov) – 28. Bonsaksen (M. Olimb, K. A. Olimb)

OS z Ruska – USA 4:0

Branky a nahrávky:
8. Prochorkin (Mozjakin, Barabanov), 23. Prochorkin (Širokov, Mozjakin), 40. Kovalčuk (Andronov), 41. Kovalčuk (Vojnov, Andronov)

OS z Ruska – Slovinsko 8:2

Branky a nahrávky: 19. Mozjakin (Dacjuk, N. Gusev), 19. Kovalčuk, 26. Barabanov (Kalinin, Grigorenko), 29. Kablukov (Kovalčuk, Zub), 31. Kaprizov (N. Gusev, Kiselevič), 38. Kovalčuk (Kalinin, Andronov), 42. Kaprizov (Kiselevič, N. Gusev), 48. Kaprizov (Zub, N. Gusev) – 34. Muršak (Verlič, Kuralt), 60. Ž. Pance

Slovensko – OS z Ruska 3:2

Branky a nahrávky: 17. Ölvecký (Graňák), 18. Bakoš, 49. Čerešňák (Haščák, Bakoš) – 3. Gavrikov (Vojnov, Širokov), 5. Kaprizov (N. Gusev, Gavrikov)

Zápasy Německa na ZOH 2018

SF: Kanada – Německo 3:4

Branky a nahrávky: 29. Brulé (Lee, Noreau), 43. M. Robinson (Thomas, Lee), 50. Roy (Lee) – 15. Macek (Kahun), 24. Plachta (Hager), 27. Mauer (Goc, Wolf), 33. Hager (Plachta, Schütz)

ČF: Švédsko – Německo 3:4 po prodloužení

Branky a nahrávky: 47. Lander (Dahlin, Omark), 50. Hersley (Omark, Wikstrand), 52. Wikstrand (J. Lundqvist) – 14. Ehrhoff (Hager, Schütz), 15. Noebels (Kink), 49. Kahun (Mauer), 62. Reimer (Ehliz, Boyle)

Kvalifikace: Švýcarsko – Německo 1:2 po prodloužení

Branky a nahrávky: 24. S. Moser (Suter, Ambühl) – 2. Pföderl (Hördler, Hager), 61. Y. Seidenberg (Kahun, Mauer)

Německo – Norsko 2:1 po nájezdech

33. Hager (Kahun, Macek), rozh. náj. Hager – 46. Reichenberg (Holös, Bastiansen)

Švédsko – Německo 1:0

Branky a nahrávky: 2. Stålberg (Zackrisson, Fransson)

Finsko – Německo 5:2

Branky a nahrávky: 4. Lepistö (Kontiola, Tolvanen), 16. Pyörälä (J. Lajunen), 38. Tolvanen (Hartikainen, Kemppainen), 39. Kukkonen (Kontiola, Tolvanen), 53. Kemppainen (Tolvanen, Lepistö) – 9. Macek (Ehrhoff, Wolf), 42. Hördler

Naposledy se dnešní soupeři potkali v roce 2017 na Mistrovství světa. Skupinový zápas se podařil více Rusku, které dokázalo Německo porazit 6:3. Panarin zaznamenal v zápase čtyři asistence, Kučerov pak dva góly. Ani jeden z nich ale dnes do zápasu zasáhnout nemůže, neboť hrají v NHL. Naopak Německo má sestavu téměř totožnou.

1980, Lake Placid (USA – Sovětský svaz 4:3)

Sovětský svaz v této době doslova dominoval lednímu hokeji. Z předchozích čtyř olympijských her vydoloval hned čtyři zlaté medaile a prohrál pouze jeden jediný zápas (s Československem v roce 1968).
Na ZOH v Lake Placid tomu nemělo být jinak, měla z toho být pátá zlatá v řadě. USA mělo v sestavě hráče převážně z univerzitních lig. Na druhé straně Sovětský svaz se mohl pyšnit velkými jmény. Mezi ty nejznámější patří Vjačeslav Fetisov, Sergej Makarov, Alexej Krutov či brankář Vladislav Treťjak.

Mladí Američané se ale postarali o zázrak. Přesněji o zázrak na ledě. Přesně tak je totiž nazván zápas, který se odehrál 22. února v roce 1980. Tehdy nikdo ani v nejmenším nepřemýšlel o tom, že by Amerika mohla Sověty porazit. A ono se tak skutečně stalo. Svěřenci tehdy téměř neznámého trenéra Herba Brookse zvítězili 4:3 a zapsali se navždy do historie.

1998, Nagano (Česko – Rusko 1:0)

Zlatá medaile z Nagana, tedy z turnaje století, je jednoznačně největším úspěchem české hokejové reprezentace. Tým Ivana Hlinky měl z elitní šestice nejméně hráčů z NHL, přesto však vytvořil tým, který měl obrovskou sílu. Navíc v brance stál legendární Dominátor. O jediný gól zápasu se postaral na začátku 49. minuty dělovou ranou od modré Petr Svoboda.

Česko: Dominik Hašek – Richard Šmehlík, Jiří Šlégr, Roman Hamrlík, Petr Svoboda, Jaroslav Špaček, František Kučera – Jaromír Jágr, Vladimír Růžička, Martin Straka – Martin Ručinský, Robert Reichel, Robert Lang – David Moravec, Jiří Dopita, Josef Beránek – Milan Hejduk, Pavel Patera, Martin Procházka

Nominace Německa:

Brankáři: Aus den Birken (Mnichov), Endras (Mannheim), Pielmeier (Infolstadt)

Obránci: Seidenberg, Boyle (Mnichov), Ehrhoff, M. Müller (Kolín nad Rýnem), Krupp (Wolfsburg), J. Müller, Hördler (Berlín), Akdag (Mannheim)

Útočníci: Macek, Kahun, Mauer, Hager (Mnichov), Kink, Plachta, Goc, Wolf (Mannheim), Reimer, Ehliz, Pföderl (Norimberk), Fauser (Wolfsburg), Schütz (Kolín nad Rýnem), Noebels (Berlín)

Nominace OS z Ruska:

Brankáři: Košečkin (Magnitogorsk), Sorokin (CSKA Moskva), Šesťorkin (Petrohrad),

Obránci: Gavrikov, Chafizullin, Vojnov, Zub, Zubarev (Petrohrad), Kiselevič, Marčenko, Nestěrov (CSKA Moskva),

Útočníci: Barabanov, Gusev, Dacjuk, Kablukov, Kalinin, Ilja Kovalčuk, Prochorkin, Šipačov, Širokov (Petrohrad), Andronov, Grigorenko, Kaprizov, Tělegin (CSKA Moskva), Mozjakin (Magnitogorsk).