Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

OBRAZEM: Londýnské památky ozdobila olympiáda, Big Ben odolal

27 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Londýn se oblékl do olympijského hávu. Ze všech hlavních památek v britské metropoli odolaly horečce ve jménu her jen hrdý Big Ben a Buckinghamský palác, sídlo královny. Slavná náměstí i mosty naopak zdobí medaile, olympijské kruhy a další symboly největšího sportovního svátku.

Londýn je tak velké město, že dokáže pohltit i monstrózní akci typu olympijských her. Zrovna tak však olympiáda pohltila Londýn.

Ulice se oblékly do růžové barvy, kterou pořadatelé natřeli všechny směrovky a olympijské prapory. Části Hyde Parku a St. James Parku se proměnily ve sportoviště, honosné domy v centru města si zabraly výpravy jednotlivých zemí jako třeba Slováci, kteří svůj olympijský dům vybudovali jen kousek od sídla britské královny.

Olympiáda zasáhla téměř všechna památná místa téhle kouzelné metropole. Jen Westminsterské opatství a Buckinghamský palác odolaly náporu pěti kruhů. Symboly slavného impéria dál majestátně hledí na město, v němž za pár hodin všechno vypukne, jako kdyby chtěly říci: Británie je věčná. Olympiáda neolympiáda.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze