Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

VIDEO: Olympiáda obarvila Londýn do růžova. Britové jsou už nedočkaví

27 2012
"Že je růžová super?" usmívá se spokojeně osmnáctiletá dobrovolnice Anne na Trafalgarském náměstí v centru Londýna. Má na sobě růžové tričko a je šťastná, že se právě růžová stala oficiální barvou londýnské olympiády. A růžová je v britské metropoli k vidění opravdu na každém kroku.

"Mně se kombinace fialové s růžovou docela zamlouvá," doplňuje svou kamarádku další dobrovolnice Lucy. "Je to veselá barva. Cožpak byste chtěli, abychom byli během olympiády smutní?" A tak na veselé barvy narazíte opravdu všude.

Už když dosedne vaše letadlo na přistávací dráze v Heathrow, uvidíte obří billboardy, které svými růžovými písmeny hrdě oznamují, že olympiádu v roce 2012 hostí Londýn. Olympijská atmosféra ve městě nad Temží pohltila úplně všechny. Od malých dětí až po seniory.

"Máme s manželem vstupenky jen na tenis," prozrazuje sedmdesátiletá důchodkyně Margee. "To ale neznamená, že nebudeme sledovat ostatní sporty. Já se těším třeba na pozemní hokej. Kdysi jsem ho hrála a stále ho sleduji."

Margee jsem s jejím manželem zastihl také na Trafalgarském náměstí, kam organizátoři umístili digitální hodiny, které odpočítávají start letošní olympiády. "Už se nemůžeme dočkat, až to všechno začne," směje se vitální důchodkyně.

Olympijské hry ovlivnila omezená doprava. Londýňané se v následujících dnech chystají omezit cestování autem a dají přednost speciálním autobusům nebo vlakům. "Díky nim se můžete z jednoho sportoviště do druhého dostat během pár minut," doporučuje dobrovolnice Lucy s tím, že do olympijského parku mě přímo z centra, z nádraží King´s Cross, doveze do olympijského parku "Javelin train".

A rada mladé dobrovolnice se mi vyplatila. Tenhle "olympijský oštěp" mi urychlil cestování na hlavní olympijský stadion o několik desítek minut a byl dokonce rychlejší než metro. A jeho oficiální barva? Jak jinak než růžová.

Možná že někomu bude během olympiády růžová nejprve vadit. Když se jí ale při hledání správné cesty na olympijské stadiony budete držet, zaručeně se neztratíte.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze