Olympijští vítězové i mistři světa. Plážoví volejbalisté mají těžký los

Kristýna Kolocová (vlevo) a | foto: www.kolocova-slukova.cz

19 2012
Pět titulů mistrů světa a čtyři zlaté olympijské medaile vlastní soupeři, se kterými budou čeští plážoví volejbalisté bojovat v základních skupinách na OH v Londýně. Vedle atraktivních protivníků ze světové špičky však narazí i na soupeře, se kterými mají šanci bojovat o postup do play-off.

Hned dva české páry narazí na vítěze z Pekingu: Kristýnu Kolocovou s Markétou Slukovou čekají Američanky Kerri Walshová s Misty Mayovou-Treanorovou a Petr Beneš s Přemyslem Kubalou se utkají s Toddem Rogersem a Philem Dalhausserem rovněž z USA.

Los v rakouském Klagenfurtu rozhodl, že Kolocová a Sluková se vedle favorizované americké dvojice, vítězek z Atén 2004 i Pekingu 2008 a trojnásobných mistryň světa, střetnou o dvě přímá postupová místa do osmifinále se sestrami Doris a Stefanií Schwaigerovými z Rakouska a Australankami Tamsin Hinchleyovou se zkušenou Natalií Cookovou, která triumfovala na hrách v Sydney.

S těmito soupeřkami mají čerstvou zkušenost. A vítěznou. Minulý pátek v Berlíně porazily 2:1 Rakušanky, v den losování si stejný poměrem poradily i s australskou dvojicí.

Přesto jim los radost neudělal. "Vyfasovaly jsme jednu z nejtěžších skupin s olympijskými vítězkami, budeme muset bojovat a zadarmo nic nedostaneme," vzkázaly Kolocová se Slukovou. "Trenér to ale vidí optimisticky. Walshová s Mayovou jsou olympijské legendy, ale i legendy musí být jednou poraženy. A proč ne v Londýně?" dodaly.

Američtí soupeři Kubaly s Benešem kromě OH v Pekingu vyhráli i mistrovství světa v roce 2007. Dalšími soupeři české dvojice jsou Pablo Herrera a Adrian Gavira ze Španělska s japonský pár Kentaro Asahi, Kacuhiro Širatori.

Také Kubalu s Benešem může hřát letošní úspěšná bilance. Nad španělskou dvojicí, v níž zkušenější Herrera má olympijské stříbro z Atén, vyhráli v květnu na grandslamu v Pekingu.

Lenka Háječková s Hanou Klapalovou narazí na úřadující mistryně světa Larissu Francaovou a Julianu da Silvaovou z Brazílie, Němky Katrin Holtwickovou s Ilkou Semmlerovou a Natachu Rigobertovou s Elodie Li Yuk Loovou z Mauricia.

V obou kategoriích z každé ze šesti skupin postoupí dva týmy přímo do osmifinále plus dva nejlepší ze třetích míst. Další páry ze třetích příček si to mezi sebou rozdají o zbývající dvě místa v osmifinále. Pak už se bude hrát play-off.

Los skupin olympijského turnaje v Londýně

- skupiny s českým zastoupením

Muži
Skupina B:
Kubala, Beneš (ČR), Dalhausser, Rogers (USA), Herrera, Gavira (Šp.), Asahi, Širatori (Jap.).

Ženy
Skupina A: Háječková, Klapalová (ČR), Juliana, Larissa (Braz.), Holtwicková, Semmlerová (Něm.), Rigobertová, Loová (Mauricius).

Skupina C: Kolocová, Sluková (ČR), Walshová, Mayová-Treanorová (USA), D. Schwaigerová, S. Schwaigerová (Rak), Cooková, Hinchleyová (Austr.)

Autoři: ,

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Olympijská aukce vynesla 576 tisíc, nejvíc lákal dres Kulhavého

Aukce věcí od českých medailistů z Londýna

VIDEO Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých...

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

Příběhy dražby: Babiš chtěl holínky, veslařský nadšenec dresy hrdinů

HELE CO MÁM! Skifař Ondřej Synek ukazuje fotografům stříbrnou medaili. Vysněnou

VIDEO Bylo to jako olympijský závod, s dramatickým vývojem a několika osobními příběhy. Jen v něm...

Najdete na iDNES.cz