Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

K Riu směřuju vše, tvrdí judistická olympijská naděje Krpálek

Lukáš Krpálek | foto: ČTK

5 2015
Už před třemi roky v Londýně pomýšlel judista Lukáš Krpálek na olympijskou medaili, nakonec ho v opravách zastavil Nizozemec Henk Grol. Stejný muž, který ho porazil v nedávném finále Evropských her v Baku. A také ten, jenž českého obra zdolal i před dvěma roky na mistrovství světa - pořádaném právě v Riu.

Lukáši, je vaší velkou motivací mu to vrátit?
Určitě. Už jsem s ním prohrál hodněkrát. Příště už bych snad neměl. Motivace porazit ho je obrovská, i když je to nepříjemný soupeř. Doufám, že to vyjde.

Myslíte už na hry v Riu?
Pomalinku cítím, že se to blíží, že už zbývá jen rok. Ale ten rok ještě bude hodně dlouhý, budeme muset zvládnout ještě dost přípravy. Za tři týdny máme mistrovství světa, což bude taky hodně důležité. Celý další rok bude příprava, zakončíme to na mistrovství Evropy. Doufám, že se mi všechno povede nějak zvládnout. Teď už budu rozhodně všechno směrovat k olympiádě, protože je to určitě nejdůležitější akce.

Jste rád, že už jste v Riu byl?
Určitě se budu cítit líp, když pojedu někam, kde už jsem soutěžil. Je dobře, že jsme vše viděli, jak to tam chodí a vypadá. Nepojedeme úplně do cizího.

Jak se vám Rio líbí?
Hrozně moc. Bylo to něco jiného, než kam jsem zvyklý jezdit. Většinou jezdím po Evropě, do Asie. Do Ameriky tolik ne. V Riu jsem měl naštěstí čas ho procestovat a bylo to nádherné.

Co konkrétně se vám líbilo?
Celkově hory, byli jsme se podívat na sochu Ježíše. Viděli jsme celou pláž Copacabana. A že tam je kriminalita? Už to pomalinku zvládají. Když jsme tam byli my, nebylo to tak hrozné. Směrem k olympiádě se snaží, aby byla menší a menší. Věřím, že v době olympiády už tam žádný problém nebude.

Koncem srpna vás čeká mistrovství světa v kazašské Astaně. Jak si na něj věříte?
Soustředění v Japonsku proběhlo dobře. Cítil jsem, že i na šampionát bych mohl být docela dobře připravený. Ale bude to velmi těžké, mám obhajovat zlato z loňska. Doufejme, že se třeba povede medaile.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze