Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Lukostřelec Martin Bulíř byl dodatečně nominován do Pekingu

17 2008
Předsednictvo Českého lukostřeleckého svazu jmenovalo Martina Bulíře jako náhradníka pro start na olympiádě za diskvalifikovaného Milana Andrease. Rozhodlo tak na základě přidělené kvóty a po konzultaci s Mezinárodní lukostřeleckou federací.

Jak sdělil tiskový mluvčí ČOV Jan Martínek, Martin Bulíř byl předsedou Českého olympijského výboru Milanem Jiráskem dodatečně nominován do výpravy pro účast v Pekingu.

"Vše se podařilo vyřešit v průběhu dneška. Od Českého olympijského výboru jsme se dozvěděli, že tato šance existuje, a poté se vše dořešilo," řekl agentuře ČTK místopředseda Českého lukostřeleckého svazu (ČLS) Jaroslav Páník.

Hlavním důvodem, proč mohl Bulíř Andrease nahradit, je fakt, že Česko si v lukostřelbě vybojovalo dvě olympijská místa, která ale nebyla podobně jako v případě sportovních střelců konkrétně na jméno.

Podle šéfa české mise Františka Dvořáka dnešní aktivitu odstartoval dotaz představitelů FITA, zda chtějí kvótu vrátit. "My jsme proto oslovili náš svaz, zda nemají dalšího borce, který splnil nominační podmínky a jenž by mohl Andrease nahradit," řekl agentuře Dvořák.

. martin bulíř

lukostřelec

4. srpna 1969

Bulíř je dlouholetým členem reprezentačního týmu. V minulých letech byl českou jedničkou, ale nyní jej předstihl devatenáctiletý Andreas.

Aktuální pořadí českého žebříčku FITA 70 však podle místopředsedy ČLS Páníka vede právě Bulíř.

Lukostřelci proto dnes představitelům Českého olympijského výboru nahlásili Bulířovo jméno i přesto, že reprezentant momentálně není v České republice a oni s ním nejsou v kontaktu.

"Je na dovolené v Řecku a nebere telefon. Ve středu se ale s námi spojil, protože se dozvěděl, co se stalo, a ptal se, zda by nebyla šance, aby jel do Pekingu jako náhradník. Předpokládáme proto, že to půjde," uvedl Páník, podle kterého byl domácí svaz již smířený s tím, že o olympijské místo přišel.

Počet českých sportovců jedoucích na letní olympiádu do Pekingu po nominaci Bulíře vzrostl na 132.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze