Lukostřelknyně bude závodit v šestém měsíci

9 2004
Praha - Německá lukostřelkyně Cornelie Pfohlová se rozhodla startovat v Aténách, i když bude v době konání soutěže již v šest měsíci těhotenství. Čtvrtý start na olympijských hrách představuje pro třiatřicetiletou matku, která za tři měsíce očekává narození druhého dítěte, tak velké lákadlo, že kvůli němu odložila i svatbu. "Cítím se dobře, nemám vůbec žádné problémy," ujistila.

Sprintér Williams kouřil marihuanu
Pět dní před začátkem olympiády se v americké atletice objevil další dopingový případ.  Sprinter Bernard Williams, člen vítězné štafety na 4x100 metrů ze Sydney, měl při červnovém mítinku v Seville pozitivní test na metabolit cannabisu nebo tetrahydrocannabinolu (THC), tedy látky, která je obsažena v marihuaně.
Podle pravidel mezinárodní federace IAAF byl Williams za takzvaný lehký doping potrestán jen veřejným napomenutím, neboť šlo o jeho první prohřešek.

Srbové se možná dočkají nové hymny
Úspěšní sportovci Srbska a Černé Hory se možná v Aténách dočkají na stupních vítězů nové hymny. Zákonodárci země, která od rozpadu Jugoslávie stále používala bývalou federální hymnu "Hej Sloveni", nyní pracují na přijetí jiné. Představitelé politických stran se sejdou ve středu v Bělehradě, aby se pokusili připravit podmínky pro schválení nové hymny ještě před olympijskými hrami. Tou by měla být směs staré srbské písně a historických černohorských lidových melodií.

Kajakář Gonzalez se na hry nepodívá
Španělský kajakář Jovino Gonzalez měl pozitivní test na zakázaný podpůrný prostředek EPO a byl vyloučen z olympijské výpravy. Bronzového medailist  z květnového mistrovství Evropy na kilometrové trati, který neprošel krátce před hrami v Aténách namátkovou kontrolou, ve španělském týmu rychlostních kanoistů nikdo nenahradí.

Rumunka Susanuová unikla podezření z dopingu
Rumunská veslařka Viorica Susanuová podezřelá z užití dopingu smí startovat na olympijských hrách v Aténách. Opakovaný dopingový test vzorku odebraného minulý týden měl negativní výsledek a zbavil ji obvinění z užívání zakázaných podpůrných prostředků. První test z července, který analyzovala rumunská laboratoř bez akreditace u Světové antidopingové agentury WADA, ukázal přítomnost steroidu metandienonu.

Švýcarský cyklista Camenzind užíval EPO
Švýcarský cyklista Oscar Camenzind se na olympijských hrách nepředstaví. Mistr světa na silnici z roku 1998 měl pozitivní dopingový test na zakázanou látku EPO, která zlepšuje okysličování krve, a byl okamžitě vyřazen z olympijského týmu.  Až doteď nebyl zkušený dvaatřicetiletý Švýcar, jenž nyní hájí barvy stáje Phonak, nikdy pozitivně testován na zakázanou látku.

Dajka definitině nejede do Atén
Australský cyklista Jobie Dajka definitivně přišel o naději, že bude startovat na olympijských hrách. Mistr světa v keirinu byl z nominace vyřazen za to, že lhal během vyšetřování dopingového případu jiného dráhaře Marka Frenche a jeho odvolání proti tomuto rozhodnutí dnes nezávislá sportovní arbitráž v Sydney zamítla.  "Jsem nejspíš první sportovec v historii, který byl vyloučen z olympiády, protože si vzal vitamíny. Přijde mi to celé jako vtip," řekl novinářům zklamaný Dajka.

Autoři: ,


Nejčtenější

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Jobs Contact
Obráběč kovů (22.000 - 32.000 Kč)

Jobs Contact
Olomoucký kraj, Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 32 000 KčNajdete na iDNES.cz