Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Lukostřelkyně Horáčková předvedla osobní rekord, přesto vypadla

Barbora Horáčková v kvalifikaci lukostřelby. | foto: Reuters

12 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Česká lukostřelkyně Barbora Horáčková prohrála v soutěži jednotlivkyň v prvním kole s Ukrajinkou Kovalovou a se soutěží se rozloučila. Náplastí na smutek jí může být nastřílený osobní rekord.

4 × 3 střely a je hotovo. Tak probíhá ode dneška na dvou velkých stadionech vyřazovací soutěž lukostřelkyň. Česká reprezentantka Barbora Horáčková v prvním kole podlehla Ukrajince Kovalové po boji 107:109 a skončila.

"Poprvé v životě jsem stála v takové aréně," vyprávěla ještě rozechvělá po závodě Barbora Horáčková. Zklamání z vyřazení se v ní mísilo s malým zadostiučiněním. "Alespoň jsem si nastřílela osobní rekord na dvanáct šípů. Sto sedm se mi ještě nikdy nepodařilo dát," prozradila s tím, že si není jistá, zda nejde rovněž o rekord český.

Soutěž se pro Horáčkovou zlomila už při třetí střele, která znamenala jen sedm bodů. "Při těchhle závodech je na střelu limit třicet vteřin, to je pro mě málo," vysvětlovala plzeňská střelkyně. "Já jsem zvyklá se na střelu dlouhou dobu soustředit. Cítila jsem, že to není ono, ale raději jsem vystřelila, abych neprošvihla limit a nebyla to nula. Takhle byly alespoň nějaké body."

Horáčková v dalších sériích stáhla manko na Ukrajinku a před její poslední střelou nebyla v beznadějné pozici. Při osmičce Kovalové by následoval rozstřel. Nestalo se, šíp skončil přesně ve středu.

. Horáčková - Kovalová

1. série
9, 8, 7 - 9, 8, 9

2. série
9, 10, 10 - 10, 10, 9

3. série
10, 7, 9 - 10, 9, 8

4. série
10, 8, 10 - 9, 8, 10

CELKEM
107 - 109

"Přesto hodnotím účast tady jako úspěšnou," ohlédla se za svým vystoupením na olympiádě Horáčková. "Prohra s Ukrajinkou mrzí, ale to je realita. To, co ona nastřílela v eliminaci, jsem já nikdy nedosáhla," přiznala.

Účast dvou českých lukostřelců po letech na olympiádě bere Horáčková jako skvělý úspěch sportu, který se v Česku dělá v amatérských podmínkách. "Asi jsem jediná z účastnic tady na olympiádě, která chodí normálně do práce, stará se o rodinu, vede mladé lukostřelce i kroužek postižených dětí ve Zbůchu a do toho také někdy trénuje," směje se olympionička, která se nyní hlavně těší na zaslouženou dovolenou.

"Naštěstí mi v práci dali na olympiádu neplacené volno. Takže budu moci odjet s rodinou na posledních čtrnáct dní prázdnin na dovolenou na Třeboňsko," těší se.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze