Lukostřelkyně Horáčková předvedla osobní rekord, přesto vypadla

Barbora Horáčková v kvalifikaci lukostřelby. | foto: Reuters

12 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Česká lukostřelkyně Barbora Horáčková prohrála v soutěži jednotlivkyň v prvním kole s Ukrajinkou Kovalovou a se soutěží se rozloučila. Náplastí na smutek jí může být nastřílený osobní rekord.

4 × 3 střely a je hotovo. Tak probíhá ode dneška na dvou velkých stadionech vyřazovací soutěž lukostřelkyň. Česká reprezentantka Barbora Horáčková v prvním kole podlehla Ukrajince Kovalové po boji 107:109 a skončila.

"Poprvé v životě jsem stála v takové aréně," vyprávěla ještě rozechvělá po závodě Barbora Horáčková. Zklamání z vyřazení se v ní mísilo s malým zadostiučiněním. "Alespoň jsem si nastřílela osobní rekord na dvanáct šípů. Sto sedm se mi ještě nikdy nepodařilo dát," prozradila s tím, že si není jistá, zda nejde rovněž o rekord český.

Soutěž se pro Horáčkovou zlomila už při třetí střele, která znamenala jen sedm bodů. "Při těchhle závodech je na střelu limit třicet vteřin, to je pro mě málo," vysvětlovala plzeňská střelkyně. "Já jsem zvyklá se na střelu dlouhou dobu soustředit. Cítila jsem, že to není ono, ale raději jsem vystřelila, abych neprošvihla limit a nebyla to nula. Takhle byly alespoň nějaké body."

Horáčková v dalších sériích stáhla manko na Ukrajinku a před její poslední střelou nebyla v beznadějné pozici. Při osmičce Kovalové by následoval rozstřel. Nestalo se, šíp skončil přesně ve středu.

. Horáčková - Kovalová

1. série
9, 8, 7 - 9, 8, 9

2. série
9, 10, 10 - 10, 10, 9

3. série
10, 7, 9 - 10, 9, 8

4. série
10, 8, 10 - 9, 8, 10

CELKEM
107 - 109

"Přesto hodnotím účast tady jako úspěšnou," ohlédla se za svým vystoupením na olympiádě Horáčková. "Prohra s Ukrajinkou mrzí, ale to je realita. To, co ona nastřílela v eliminaci, jsem já nikdy nedosáhla," přiznala.

Účast dvou českých lukostřelců po letech na olympiádě bere Horáčková jako skvělý úspěch sportu, který se v Česku dělá v amatérských podmínkách. "Asi jsem jediná z účastnic tady na olympiádě, která chodí normálně do práce, stará se o rodinu, vede mladé lukostřelce i kroužek postižených dětí ve Zbůchu a do toho také někdy trénuje," směje se olympionička, která se nyní hlavně těší na zaslouženou dovolenou.

"Naštěstí mi v práci dali na olympiádu neplacené volno. Takže budu moci odjet s rodinou na posledních čtrnáct dní prázdnin na dovolenou na Třeboňsko," těší se.

Autor:

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Najdete na iDNES.cz