Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lyžař si dával pozor, aby nepřepálil start

14 2002
Sal Lake City - "Hlava chtěla, ale nohy zkrátka nešly tak, jak měly. Výsledek je pro mě docela dobrý, ale jinak to byl spíš průměrný závod." Tak zhodnotil svou olympijskou premiéru lyžař Milan Šperl, který doběhl klasickou patnáctku na 45. místě. Šperl říká, že svědomí ho rozhodně trápit nebude. "Na trati jsem odvedl absolutní maximum, rychleji to prostě nešlo," tvrdí mladík, ale dodává: "Ono to samozřejmě vždycky může být lepší."

Díky stabilnímu počasí měl Šperl už den před závodem jasno, z kolika párů bude pro svou olympijskou premiéru vybírat. Volba nebyla složitá.

"Do finálního testu šly pouze dva páry, kterým už věřím. Na sníh, který jsme očekávali, máme totiž jasno. Volba se ukázala jako dobrá hned v prvním sjezdu, lyže letěly skvěle, servisní tým odvedl výbornou práci," pochvaloval si Šperl.

Ten popsal i hodiny, které předcházely startu. "Večer trenér Petrásek přinesl startovní listinu a udělil pár základních pokynů. Pak už následoval jen strečink a spánek. Ráno odstartovalo poslední předzávodní kontrolou, kterou prováděl náš lékař. Přišlo na normální snídani, což znamená chléb s máslem, medem, jogurt s vločkami a k tomu čaj, a pak už jsme odjeli na tratě. Na oběd už nedošlo, každý si před startem dal nějakou tyčinku, banán, nebo prostě to, co mu vyhovuje."

Nervozita se zvyšovala. "Jen jsem si řekl, že nesmím přepálit start, to se mi často stává. I přes tu nervozitu to všechno byl nádherný pocit, ale pak začala pípat časomíra a ze mě spadla nervozita. Startoval jsem s číslem patnáct, takže jsem se mohl řídit pocitem než hlášením o umístění. Přesto jsem registroval hlášku, že se pohybuji kolem osmého, později šestého místa do mého čísla."

Jeho kolega Lukáš Bauer mu díky skvělému vystoupení ve volné třicítce palce přímo na trati držet nemohl. "Měl v olympijské vesnici domluvené schůzky s novináři, takže mi popřál hodně štěstí a vyřídil pár pozdravů od kamarádů," vysvětlil Šperl. Dnes se však s Lukášem Bauerem, lyžařem z Božího Daru, rozhodně potká. Jak Šperl, tak Bauer totiž nebudou chybět na startu kombinovaného závodu na 10 kilometrů klasicky a 10 kilometrů volnou technikou.

Autoři:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!Najdete na iDNES.cz