Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lyžař Šperl se připravuje na padesátku

18 2002
Soldier Hollow - Už jen závod na padesát kilometrů klasickou technikou absolvuje na olympijských tratích karlovarský lyžař Milan Šperl. Stane se tak v sobotu, v předposlední den her, a pro Šperla to bude třetí vystoupení na olympiádě. "Jsem rád, že mám před padesátkou čas na zmobilizování sil. Pro mě je to dlouhý závod, ale myslím, že i tady by se dal zajet slušný výsledek," uvedl český reprezentant Milan Šperl den po kombinovaném závodě na deset kilometrů klasickou a deset kilometrů volnou technikou.

 "Přálo mi štěstí, protože jsem se do bruslařské části nominoval jako šedesátý, tedy poslední, který může startovat. Klasiku jsem sice rozběhl dobře, jenže na čtvrtém kilometru mě postihla menší krize a v cíli jsem pak očekával, jestli se do šedesátky vejdu," přiblížil úvodní část kombinace Šperl.

Ve druhé polovině profitoval ze spolupráce s jedním ze španělských závodníků. "Už několikrát bodoval ve Světovém poháru, věděl jsem, že bych z toho mohl těžit a alespoň o pár míst se posunout. Španěl mi ve dvou kopcích o něco poodjel, ale ve sjezdech jsem ho znovu dostihl. Nakonec z toho bylo pětapadesté místo," popsal svůj druhý olympijský závod kariéry Milan Šperl.

Byl s ním spokojený, už před odletem na hry uvedl, že pro něho jako pro nováčka nebude měřítkem spokojenosti konkrétní umístění, ale čisté svědomí. "Výsledek mého druhého účinkování je sice horší než v první klasické patnáctce, přesto si výkonu z kombinace cením více," porovnal Milan Šperl svá dosavadní vystoupení.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze