Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Lyžaře čeká testovací víkend

3 2006
Praha - Švýcarský Davos, německý Willingen, Ofterschwang a Erfurt, francouzské Chamonix nebo Špindlerův Mlýn - to jsou jména středisek, ve kterých jsou o víkendu "rozeseti" čeští olympionici. Za sedm dnů se situace začne měnit - přesně za týden budou totiž v Turíně zahájeny zimní olympijské hry v Turíně.

Pojítko, společné pro všech 83 sportovců české výpravy neexistuje - pouze místo, kam se příští týden začnou přesouvat: Turín a přilehlé oblasti Piermontu.

Průvodce horskými oblastmi by mohla dělat lyžařka Kateřina Neumannová.

V Itálii je už druhým týdnem, první dny věnovala adaptaci na vysokohorské prostředí v Sestriére, poslední týden už trénuje pod vedením Stanislava Frühaufa přímo v dějišti běžeckých soutěží v Pragelatu. "Místní tratě jsou zrádné," upozorňuje mistryně světa na dálku své kolegy.

Mužský reprezentační tým sice také trávil uplynulé dni na Apeninském poloostrovu, ale po soustředění ve středisku Saiser Alm ve výšce cca 1900 m nad mořem si naplánoval poslední testování formy na závod Světového poháru ve švýcarském Davosu.

Na trať nedělního závodu na 15 km klasickou technikou se vydají Lukáš Bauer, Jiří Magál a Milan Šperl. Martin Koukal a Dušan Kožíšek absolvují sobotní sprint a jeden z nich nastoupí pravděpodobně i na trať distančního závodu.

Ženské zastoupení v luxusním švýcarském středisku bude chudé - klasickou desítku absolvuje pouze Kamila Rajdlová.

Osamocen figuruje ve startovních listinách sjezdu a superkombinace ve francouzském Chamonix Ondřej Bank. Jeho kolegyně z desetičlenného českého olympijského týmu sjezdařů Šárka Záhrobská a Eva Kurfürstová mají před sebou v německém Ofterschwangu kombinaci obřího slalomu a slalomu.

U německých sousedů se připravuje také rychlobruslařská naděje české výpravy Martina Sáblíková. Osmnáctiletá závodnice po čtvrtém místě na evropském šampionátu ve víceboji závody ze svého programu vypustila a techniku piluje s trenérem Petrem Novákem v hale v Erfurtu.

A do třetice německá půda přivítá olympijskou generálku skokanů na lyžích. Čtveřici Jakub Janda, Jan Matura, Borek Sedlák a Ondřej Vaculík čeká na můstku HS145 v sobotu individuální závod a v neděli klání družstev. Jan Mazoch s týmem ve Willingenu nebude, na misi do Turína se připravuje na můstku v Klingenthalu.

Víkend bez závodění česká sdruženáře a snowboardisty. Biatlonisté místo ostrého závodění ladí formu v rakouském Obertiliachu, jejich kolegyně trénují v italské Anterselvě.

Francouzské La Plagne zvolili za místo poslední přípravy čeští sáňkaři, bobisté mají poslední důležité tréninky naplánovány na začátek příštího týdne do Nymburka. Hokejisté zatím start na zimních olympijských hrách neřeší - do začátku turnaje je čeká porce zápasů v NHL, Milana Hniličku ve dresu Liberce.

Poslední víkend před začátkem her mají ideální akrobatičtí lyžaři - poslední závod Světového poháru absolvují olympijský šampion Aleš valenta a vicemistryně světa v jízdě na boulích Nikola Sudová na domácí půdě. Směr Turín naberou ze Špindlerova Mlýna.

Autoři:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze