Lyžařka Pauláthová přežila pád i nemoc a dál se chystá na olympiádu

Sjezdařka Kateřina Pauláthová | foto: Zoom Agence

23 2014
Lyžařce Kateřině Pauláthové i celému jejímu týmu se ulevilo. "Výsledky jsou v pořádku," dozvěděl se otec a trenér nadějné slalomářky Radovan Pauláth ve středu od lékařů. Dvacetiletá havířovská lyžařka, která se chystá na svou první olympiádu, se dává zdravotně do pořádku.

"Nejprve jsem měla na Evropském poháru ve Švýcarsku ošklivý pád," popsala své trable. Rozbila se při rozježdění před závodem. "Ruka se mi zahákla za bránu a asi třikrát jsem se kolem ní otočila. Myslela jsem, že mám pravou nohu úplně zničenou, cítila jsme tlak v kotníku i koleně." Přesto závodila dál. Naštěstí nešlo o nic vážného.

"Tři dny jsem se ale nemohla hnout, měla jsem modřiny, natažená ramena, všechno," podotkla. A když se z pádu otřepala, dostala zánět nosohltanu. Pauláthovi tak přerušili sezonu a předčasně se vrátili domů. Vynechali dva závody. "Není to špatné dát si v sezoně čtyři dny oraz, takový neplánovaný odpočinek," usmála se Kateřina Pauláthová.

Leč ani tak doma nezahálela. Kromě lékařských vyšetření stačila zajít do školy a stihla i tři kondiční tréninky. "Nejsem oslabená, teplotu nemám, takže to šlo." Dnes už Pauláthovi znovu naplno rozjíždějí lyžařský kolotoč. Nejprve vyrazili do Prahy, kde si Kateřina převezme olympijské vybavení a pak rovnou pokračují na další závody, které je ještě čekají před odletem do Soči. "Budou to nejvýše čtyři starty," upozornil Radovan Pauláth.

Ve středu ještě nevěděl, jestli za další přípravou zamíří do rakouského Hinterreitu, nebo rovnou do italského Sestriére, kde se v pondělí jede závod Evropského poháru. Mladá lyžařka, jejíž nejoblíbenější disciplínou je obří slalom, pak má 1. a 2. února v plánu Světový pohár ve slovinském Mariboru.

"Jenže je tam všude zeleno, tak nevím, jestli se vůbec pojede," pokrčila rameny. V záloze má Evropský pohár v italské Monte Poře 6. a 7. února, případně nějaké závody FIS. A 11. února nabere směr Soči.

Autor:

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Medaile je přeceňovaná. Jde přece o zážitky, říká zlatá Samková

Česká snowboardistka Eva Samková

VIDEO Před dvěma týdny ještě byla pro řadu lidí v Česku neznámá. Pak Eva Samková na olympijských hrách v...

Německý bobista, jenž půjčil nože Rusům, se proti ročnímu trestu odvolal

Německý bobista Manuel Machata si rok nezazávodí...

Německý bobista Manuel Machata vyfasoval roční zákaz startu za to, že na olympijské hry v Soči...

Lotyšským hokejistům hrozí kvůli dopingu diskvalifikace z turnaje v Soči

Lotyšští hokejisté brání svého gólmana Kristerse Gudlevskise. (19. února 2014)

Na olympijských hrách v Soči obsadili hokejisté Lotyšska historické osmé místo, nyní jim však kvůli...

Najdete na iDNES.cz