Lyžařka Pauláthová přežila pád i nemoc a dál se chystá na olympiádu

Sjezdařka Kateřina Pauláthová | foto: Zoom Agence

23 2014
Lyžařce Kateřině Pauláthové i celému jejímu týmu se ulevilo. "Výsledky jsou v pořádku," dozvěděl se otec a trenér nadějné slalomářky Radovan Pauláth ve středu od lékařů. Dvacetiletá havířovská lyžařka, která se chystá na svou první olympiádu, se dává zdravotně do pořádku.

"Nejprve jsem měla na Evropském poháru ve Švýcarsku ošklivý pád," popsala své trable. Rozbila se při rozježdění před závodem. "Ruka se mi zahákla za bránu a asi třikrát jsem se kolem ní otočila. Myslela jsem, že mám pravou nohu úplně zničenou, cítila jsme tlak v kotníku i koleně." Přesto závodila dál. Naštěstí nešlo o nic vážného.

"Tři dny jsem se ale nemohla hnout, měla jsem modřiny, natažená ramena, všechno," podotkla. A když se z pádu otřepala, dostala zánět nosohltanu. Pauláthovi tak přerušili sezonu a předčasně se vrátili domů. Vynechali dva závody. "Není to špatné dát si v sezoně čtyři dny oraz, takový neplánovaný odpočinek," usmála se Kateřina Pauláthová.

Leč ani tak doma nezahálela. Kromě lékařských vyšetření stačila zajít do školy a stihla i tři kondiční tréninky. "Nejsem oslabená, teplotu nemám, takže to šlo." Dnes už Pauláthovi znovu naplno rozjíždějí lyžařský kolotoč. Nejprve vyrazili do Prahy, kde si Kateřina převezme olympijské vybavení a pak rovnou pokračují na další závody, které je ještě čekají před odletem do Soči. "Budou to nejvýše čtyři starty," upozornil Radovan Pauláth.

Ve středu ještě nevěděl, jestli za další přípravou zamíří do rakouského Hinterreitu, nebo rovnou do italského Sestriére, kde se v pondělí jede závod Evropského poháru. Mladá lyžařka, jejíž nejoblíbenější disciplínou je obří slalom, pak má 1. a 2. února v plánu Světový pohár ve slovinském Mariboru.

"Jenže je tam všude zeleno, tak nevím, jestli se vůbec pojede," pokrčila rameny. V záloze má Evropský pohár v italské Monte Poře 6. a 7. února, případně nějaké závody FIS. A 11. února nabere směr Soči.

Autor:


Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Sáblíková: Medaile ze Soči už je poškrábaná. Ale to jí na kráse neubírá

Martina Sáblíková při exhibičním curlingovém turnaji.

Uplynul už přesně týden od chvíle, kdy v Soči přebrala svoji zlatou medaili, přesto se Martina...

Premiéra derniérou? Slopestyle byl v Soči nejnebezpečnějším sportem

Akrobatický lyžař Antti Ollila z Finska předvádí svůj trik v kvalifikační jízdě...

Olympijská premiéra slopestylu lyžařů a snowboardistů by mohla být i jeho derniérou. V Soči...

Zářící, slzící, pařící. Jak si vedly hvězdy NHL na olympiádě v Soči

DRÁSAVÝ SMUTEK. Ruský hokejista Jevgenij Malkin se těžko sbírá ze čtvrtfinálové

Soči (Od našeho zpravodaje) Vypíchl puk švédskému bekovi a pádil s ním vpřed jako vypálený z praku. Kanadský idol Sidney Crosby...Najdete na iDNES.cz