Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Lyžařka Sudová odpovídala čtenářům

30 2006
Praha - Týden před startem na ZOH v Turíně se chce vicemistryně světa v jízdě na boulích předvést v plné kráse na domácí půdě - o víkendu totiž Nikolu Sudovou čeká závod Světového poháru ve Špindlerově Mlýně. Jak se na něj připravuje, prozradila v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.

V loňské sezoně se Nikola Sudová probojovala mezi elitu v jízdě na boulích.

Odpovědi boulařky Nikoly Sudové ZDE

Zářila v závodech Světového poháru - v kanadském Tremblantu poprvé v kariéře triumfovala, pětici umístění na stupních pro nejlepší doplnila jedním druhým místem a třemi "bronzovými" příčkami. Jako třešničku na dortu přidala v závěru sezony stříbrnou medaili ze světového šampionátu ve finské Ruce.

Léto si s trenérem Radkem Herotem zpestřili pilováním nového skoku - a od podzimu kromě tradiční "helikoptéry s roznožkou a zánožkou" předvádí česká boulařka také salto s vrutem mimo osu.

Už dvakrát díky kombinaci náročných skoků skončila v letošní sezoně v závodech Světového poháru třetí.

Poslední klání v italské Madonně  di Campiglio se jí nepovedlo, ve výsledkové listině figurovala až na třiatřicátém místě. O to větší výzvou je pro ní blížící se víkendové klání Světového poháru ve Špindlerově Mlýně.

Na domácí půdě tak Nikola Sudová absolvuje generálku na zimní olympijské hry. V Turíně bude patřit mezi české medailové naděje, k závodu boulařek nastoupí hned v úvodní sobotu her (11. února).

Motivaci bude mít mimořádnou - a nejenom proto, že poprvé bude startovat pod pěti kruhy společně s mladší sestrou Šárkou.

Zejména proto, že touží vidět závod mužů-boulařů. Český olympijský výbor přitom nabídl medailistům z únorových olympijských her v Turíně mimořádnou odměnu: v dějišti her můžou zůstat tak dlouho, jak chtějí. "Takže bych medaili potřebovala, chci vidět závod mužů," říká Nikola Sudová.

Souboj boulařek, ve kterém se představí, totiž od mužského závodu dělí tři dny...

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze