Lyžařka Sudová odpovídala čtenářům

30 2006
Praha - Týden před startem na ZOH v Turíně se chce vicemistryně světa v jízdě na boulích předvést v plné kráse na domácí půdě - o víkendu totiž Nikolu Sudovou čeká závod Světového poháru ve Špindlerově Mlýně. Jak se na něj připravuje, prozradila v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.

V loňské sezoně se Nikola Sudová probojovala mezi elitu v jízdě na boulích.

Odpovědi boulařky Nikoly Sudové ZDE

Zářila v závodech Světového poháru - v kanadském Tremblantu poprvé v kariéře triumfovala, pětici umístění na stupních pro nejlepší doplnila jedním druhým místem a třemi "bronzovými" příčkami. Jako třešničku na dortu přidala v závěru sezony stříbrnou medaili ze světového šampionátu ve finské Ruce.

Léto si s trenérem Radkem Herotem zpestřili pilováním nového skoku - a od podzimu kromě tradiční "helikoptéry s roznožkou a zánožkou" předvádí česká boulařka také salto s vrutem mimo osu.

Už dvakrát díky kombinaci náročných skoků skončila v letošní sezoně v závodech Světového poháru třetí.

Poslední klání v italské Madonně  di Campiglio se jí nepovedlo, ve výsledkové listině figurovala až na třiatřicátém místě. O to větší výzvou je pro ní blížící se víkendové klání Světového poháru ve Špindlerově Mlýně.

Na domácí půdě tak Nikola Sudová absolvuje generálku na zimní olympijské hry. V Turíně bude patřit mezi české medailové naděje, k závodu boulařek nastoupí hned v úvodní sobotu her (11. února).

Motivaci bude mít mimořádnou - a nejenom proto, že poprvé bude startovat pod pěti kruhy společně s mladší sestrou Šárkou.

Zejména proto, že touží vidět závod mužů-boulařů. Český olympijský výbor přitom nabídl medailistům z únorových olympijských her v Turíně mimořádnou odměnu: v dějišti her můžou zůstat tak dlouho, jak chtějí. "Takže bych medaili potřebovala, chci vidět závod mužů," říká Nikola Sudová.

Souboj boulařek, ve kterém se představí, totiž od mužského závodu dělí tři dny...

Autoři:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Čechy bral hokej, hry nezajímaly Američany


New York Americká televizní společnost NBC zaplatila za vysílání zimních olympijských her 16,5 miliardy...

Zákazníkem zlaté Kateřiny N.


Šumavským Zadovem se klikatí mrazem poničená cesta. Vede nahoru na Churáňov a vy cestou míjíte...

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...Najdete na iDNES.cz