Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Málek se znovu pokouší o limit

2 2004
Zlín - Druhý pokus na zaplavání limitu pro účast na olympijských hrách v Aténách dostane ve středu a ve čtvrtek zlínský plavec Daniel Málek. Spolu se svými oddílovými kolegy Ivo Bendou a Marcelou Kubalčíkovou se představí na oblíbeném mítinku Mare Nostrum v Monte Carlu.

Prsař Málek chtěl dosáhnout na požadovaný čas na mistrovství Evropy v Madridu, ale vinou virózy se mu nedařilo.

Ovšem v kvalitní konkurenci, která monacké závody obsazuje, se mu pravidelně daří. "Dan má na to, aby limit zaplaval. Snad to vyjde," věří trenér SK Zlín Petr Přikryl. "To, že limit opakovaně nesplnil, ho snad nenahlodá," doufá.

Pokud Málkovi útok na olympiádu nevyjde, dostane ještě jeden opravný pokus. Bude jím mistrovství republiky v Pardubicích, které se uskuteční začátkem prázdnin.

Benda s Kubalčíkovou tak vysoké ambice jako jejich oddílový kolegy nemají. V jejich disciplínách jsou limity příliš tvrdé. V Monte Carlu se chtějí porovnat v kvalitní konkurenci.

"Je to pro ně dobrá příprava na mistrovství republiky, aby obhájili naše zlaté pozice," naznačil Přikryl, který tentokrát zůstal doma.

Autoři:


Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz