Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Málek slavil a uplavali mu delfíni

4 2000
P r a h a - Nezapomenutelné zážitky ze životního závodu i z oslav dvou pátých míst na prsařských tratích si přivezl z olympijských her plavec Daniel Málek. Svěřenec trenéra Petr Přikryla, který v Sydney překonal během šesti startů pětkrát český rekord, považuje olympijské vystoupení za dosavadní vrchol kariéry. Velký dojem na Málka udělali především diváci a atmosféra plaveckých soutěží. "Uvědomuji si, že už nikdy nic podobného nemusím prožít," řekl sedmadvacetiletý plavecký instruktor ze Zlína.

"Byl to životní zážitek, jak výkony, tak prostředí a atmosféra. Mám natočeno hodně záběrů, takže budu doma odpočívat, všechno si znova prohlédnu, vychutnám a budu si uvědomovat, co jsem vlastně dokázal," nastínil plán nejbližších dní, na které si dal volno. "Musím taky navštívit kamarády, kterým jsem přivezl nějaké dárky," pravil.\

Protože tvrdá příprava na olympiádu pro něj znamenala hodně odříkání, nešetřil se Málek ani při oslavách. "Slavil jsem s kamarády vlastně pořád, někdy až do rána. Spal jsem rozhodně méně, než kolik se na sportovce sluší, ale řekl jsem si, že si to zasloužím. Měl jsem na to chuť," přiznal se Málek.

"Nejprve to byly oficiality v českém domě, ale pak mě kamarádi vzali na různé výlety. I k delfínům, ale když už jsem byl blízko, asi tak na čtyřicet metrů, tak vzali roha. I když jsem plaval kraulem, co to šlo," vyprávěl.

Málek si pochvaloval zejména jídlo v olympijské vesnici, trochu si musel zvykat na bydlení. "Po závodech jsem si dopřál do sytosti pizzu, kterou mám moc rád. Jediným mínusem snad bylo
bydlení, v té naší maringotce bylo přes den vedro a v noci zase zima. Navíc tam bylo všechno slyšet," přiblížil podmínky. "Ale musím říct, že pozitiva jasně převyšovala," dodal.

Smršť světových rekordů v plavání přičítá český reprezentant rivalitě mezi Australany a Američany, ale také atmosféře a kvalitám závodníků. "Určitě byl ten bazén o něco lepší, než jsou bazény jinde. Ale svěťáky padaly hlavně proto, že se všichni v té fantastické atmosféře vyhecovali," domnívá se Málek. "Schválně jsem se díval na dráhy a vlny se tam stejně tvořily," řekl.

Ideálním kontaktem s domovem byly pro Málka textové zprávy na mobilním telefonu. "Po závodech jsem je posílal až do čtyř do rána, dokud se nevybil telefon. Dostal jsem moc zpráv a moc mě potěšily," děkoval olympionik, který plaval bez jediného vlasu na hlavě. "Už jsem si je ale nechal narůst," přejel si rukou přes třímilimetrový porost.

Kvůli výletům k moři a oslavám ani neviděl oblíbenou cyklistiku. "Nějak nebyl čas. Kdo vlastně vyhrál časovku?" zeptal se.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze