Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Mám chuť praštit s hokejem, říká před olympiádou Slovák Višňovský

Lubomír Višňovský | foto: Josef Cafourek

19 2010
Nejen Kanada, USA nebo Rusko. V zákulisí hal NHL se stále častěji mluví i o souboji Česka se Slovenskem, kterým hokejová reprezentace zahájí olympiádu ve Vancouveru. Slováci se na bitvu se sousedy těší. "Češi mají silný tým, ale to my také. Myslím, že uspějeme," prohlásil obránce Lubomír Višňovský z Edmontonu po debaklu v Coloradu.

Tipněte si, jak zápas s Českem dopadne.
Já nerad předvídám výsledky, to se nevyplácí.

Kde má podle vás český tým slabinu a v čem bude silný?
Osobně si myslím, že Češi mají velkou smůlu v tom, že za ně nebude hrát Milan Hejduk. Je jedním z nejzkušenějších hráčů celé NHL. Pro nás je to dobře. Myslím si, že v českém týmu není lepší hráč než on.

Jaké má na olympiádě šance Slovensko?
To je velmi těžké hodnotit. Uvidíme, jaká bude naše aktuální forma.

V nominaci vaší reprezentace chybí útočník Colorada Marek Svatoš, proti němuž jste právě hrál. Nemyslíte si, že je to chyba?
Výběr dělá trenér, do toho já mu nemůžu mluvit. Ale mrzí mě to, protože Marek je můj velký kamarád a hlavně výborný hokejista.

Myslíte už často na olympiádu? Jak se na ni připravujete?
Já už jsem připravený. Ale podívejte, jak to teď vypadá s Edmontonem. Když jsme hráli s Alešem Hemským, dařilo se nám. Ale od té doby, co se zranil, jsme prohráli snad šestnáctý zápas z osmnácti. Z toho je člověk duševně úplně na dně. Jezdím jako blázen z jednoho konce hřiště na druhý, nikdo mi nepřihraje a pak mě trenér nechá sedět. Jako kdybych za tu mizérii mohl já. Nejraději bych praštil s hokejem.

Opravdu?
Jedinou radost mi dělá rodina. Nebýt manželky a děcka, skutečně bych už asi skončil.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze