Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Manuál pro manželky: Odhalili jsme tajemství hokejové výstroje

18 2014
Lední hokej už dávno není výsadou mužů. Na bitvu českých hokejistů se Slovenskem o čtvrtfinále olympijského turnaje v Soči se jistě těší i mnoho žen. Aby byl jejich zážitek ještě intenzivnější, připravil server iDNES.cz video, kde se reprezentant Jiří Novotný ze Lva Praha svlékl z výstroje.

Možná si občas hokejové fanynky i občasné divačky televizních přenosů říkají, co asi tak skrývají ti mohutní chlapi pod dresem. Útočník Jiří Novotný, kapitán pražského Lva a člen olympijského tým, tajemství výstroje odhalil.

Víte, co je nejdůležitější součást hokejové výbavy? Ne, hokejka to není. "Šuspík," vypálí bez váhání Novotný. "Nejen pro hokejistu, ale i pro život po tom," vysvětluje, proč je suspensor, tedy chránič choulostivých míst, tak potřebný.

Novotný používá stejný suspensor už od 19 let. "Je to můj talismánek," směje se. Ani brusle nemění mistr světa z roku 2010 rád. "Ale do Soči už chci nové," tvrdí.

Pak ukazuje hokejový bojovník další části výzbroje - vestu, chrániče loktů, kolen i kalhoty, které jsou vepředu i po stranách vycpané. "Ale na zadečku nejsou a když dostanete pukem, tak to pěkně štípe," říká Novotný.

Celá hokejový výstroj váží odhadem asi 10 kilogramů, po zápase je o něco těžší. V šatně má sice každá část výbavy přesně určené místo, ale ne všichni hráči udržují pořádek. Uklízet pak musejí kustodi. "Já jsem zrovna jeden z bordelářů," přiznává Novotný.

Na závěr videa zapózuje bez trička, snad aby mu to fanynky odpustily...

Autor:


Další z rubriky

Sáblíková: Medaile ze Soči už je poškrábaná. Ale to jí na kráse neubírá

Martina Sáblíková při exhibičním curlingovém turnaji.

Uplynul už přesně týden od chvíle, kdy v Soči přebrala svoji zlatou medaili, přesto se Martina...

Švédové se zlobí na MOV kvůli dopingu: Bylo to politické rozhodnutí

STŘÍBRO. Smutní švédští hokejisté po prohraném olympijském finálovém utkání s...

V Kanadě se po finále olympijského turnaje v Soči hráči a miliony fanoušků radují: "Hokej je naše...

Německý bobista, jenž půjčil nože Rusům, se proti ročnímu trestu odvolal

Německý bobista Manuel Machata si rok nezazávodí...

Německý bobista Manuel Machata vyfasoval roční zákaz startu za to, že na olympijské hry v Soči...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz