Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Manuál pro manželky: Buly? Ofsajd? Podívejte se na základy hokeje

17 2014
České hokejisty ve vyřazovací části olympijského turnaje v Soči se určitě chystají podpořit i ženy. Lední hokej patří k jejich oblíbeným sportům. Ale milé dámy, znáte pravidla? Server iDNES.cz připravil instruktážní video, kde vám je přiblíží obránci Lva Praha.

"Kecá do toho a ani neví, co je to ofsajd!" Tak takovéhle uštěpačné hlášky můžu už čtenářky a hokejové fanynky nebudou muset poslouchat. Naopak jim mohou pohotově vysvětlit, co vlastně ofsajd - tedy postavení mimo hru - znamená.

Na instruktážním videu ukazují základní hokejová pravidla pomocí stolní hry reprezentanti a spoluhráči z pražského Lva Ondřej Němec a Martin Ševc. Němec má žlutý tým, Ševc ovládá červené hráče.

Hokejisté vysvětlují kromě ofsajdu ještě zakázané uvolnění, buly, hru bez brankáře, příliš mnoho hráčů na ledě a zdržování hry.

A co je při sledování hokeje vůbec nejdůležitější? "Rozpoznat, kdy vstřelí gól jeho tým," řekl s úsměvem Ševc. "Abyste na domácí zápase tleskali se správnými fanoušky," dodává pobaveně Němec.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze