Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Maratónci poběží trasou antického hrdiny

22 2004
Atény - Trasa olympijského maratonu bude po obrovských problémech a zpožděních hotová příští týden. Podle řeckého ministra ochrany životního prostředí a veřejných prací Jorgose Sufliase bude jeden z nejvíce kritizovaných projektů her, který má být jedním ze zlatých hřebů aténské olympiády, slavnostně otevřen v pondělí.

Důkladná renovace a rozšíření 42 kilometrů dlouhé cesty měly být hotové už loni, práce se ale stále protahovaly. Zástupci Mezinárodního olympijského výboru proto začátkem letošního roku důrazně požadovali, že vše musí být hotovo do konce července, aby bylo před startem dostatek času na potřebné testování.

Vytrvalci vyběhnou na legendární trať, kterou absolvoval jako první posel se zprávou ze slavné bitvy mezi Řeky a Peršany v roce 490 před naším letopočtem, z místa poblíž antického bojiště. Po startu z Marathonu budou atleti takřka neustále kopírovat trasu antického hrdiny, cíl bude na Panaténském stadionu. Stejná trať čekala na běžce i v roce 1896 při prvních novodobých olympijských hrách.

Projekt obnovy maratonské trati provázely problémy od počátku, další obrovské zpoždění nabral v letošním roce po krachu jednoho z dodavatelů. Nová silnice by ale nyní měla přispět ke zlepšení spojení mezi letištěm a některými předměstími Atén.

Autor:


Nejčtenější

Jobs Contact
Servisní technik (25.000 - 33.000 Kč)

Jobs Contact
Středočeský kraj, Ústecký kraj, Praha
nabízený plat: 25 000 - 33 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze