Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Markov nechce v Sydney chybět

1 2000
Jen o vlásek unikl vážnému zranění s trvalými následky mistr světa v chůzi na 20 kilometrů Ilja Markov z Ruska. Minulý týden na Novém Zélandu, kde se Markov připravuje na olympijské hry v Sydney, do auta s přívěsem, v němž seděl spolu s řidičem Slawekem Roslonem, narazil zezadu další vůz a ulomená oj přívěsu projela skrz a zasáhla atleta do zad. Markov utrpěl několik vnitřních zranění, ale v nemocnici zůstal jen pár dní.
Atlet po nehodě upadl na několik minut do bezvědomí. "Nemohl dýchat a ztratil hodně krve," řekl Roslon. "Oj ho trefila jen kousek od páteře. Stačilo několik milimetrů a skončil na invalidním vozíku," dodal Markovův novozélandský průvodce. Markov se rychle zotavil a dokonce začal trénovat, ale nad jeho startem v Sydney visí otazník. "Uvidíme, ještě mám několik dnů na zotavenou," pravil chodec, který se vedle klasické léčby navíc podrobuje akupunktuře. "Doufám, že budu fit, ale to uvidím až tak za deset dní," dodal osmadvacetiletý Markov. Závod na 20 kilometrů je na programu 22. září.
Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz