Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Martin Doktor mění program

14 2004
Praha - Přesouvání závodů Světového poháru nadělalo v olympijské sezoně starosti českému rychlostnímu kanoistovi Martinu Doktorovi. Dvojnásobný vítěz z her v Atlantě se vrátil z tradičního soustředění v jihoafrické Pretorii a musel svůj program do aténské olympiády přeorganizovat.

Přípravu ve stabilně teplém počasí mu navíc narušila týdenní nemoc. První podnik SP, který se měl uskutečnit od 7. do 9. května v Aténách, byl kvůli potížím na olympijském kanálu ve Schinias odložen a uskuteční se až od 4. do 6. června. V tomto termínu byl původně naplánován závod v Szegedu, který se tak bude konat až 25.-27. června a navíc v německém Duisburgu, týden po třetím dílu SP v Račicích.

"Takže pojedu mistrovství republiky na dlouhých tratích," připomněl Doktor závod na konci dubna, "i domácí kvalifikaci o týden později, i když jsem původně moc nechtěl," řekl.

V polovině května je totiž v Poznani mistrovství Evropy a sezemický kanoista potřebuje závodit. "Pak pojedu tři Světové poháry v průběhu čtyř týdnů, snad to vydržím," doufal.

První týden afrického pobytu proležel s antibiotiky, přepadlo ho nachlazení a teplota. Navíc počasí nebylo tentokrát tak dobré jako v předchozích letech.

"Hodně pršelo, nebylo ani takové teplo," uvedl dvojnásobný medailista z loňského MS v Gainesvillu. "Ale jinak jsme odtrénovali všechno, byla to tradiční dřina, ale dobrý," uvedl po sedmitýdenní přípravě.

Tu si zpestřil kontrolními testy proti slovenským kanoistům, kteří v Pretorii rovněž trénovali. "Při závodech se člověk víc vyhecuje, navíc oni mají ME jako kvalifikaci na OH, takže jsou v tréninku dál. Bylo to vyrovnaný, ale byl jsem lepší," usmíval se bývalý mistr světa i Evropy. Porazil Petera Páleše i Mariána Ostrčila.

"Soustředění tam měli i Maďaři a Rusové," uvedl Doktor. Moc času na zábavu Doktor v Africe neměl. "A když byl volný den, tak pršelo od rána do večera," vykládal kanoista.

"Bylo hodně tréninku, bolelo to, byl jsem rád, že jsem vůbec dýchal," oklepal se při vzpomínce. Proto jen dvakrát navštívil tradiční zábavu na golfovém hřišti. "Ale ani jsem nehrál, jen odpaloval," přiblížil.

Autor:


Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze