Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Martin Dr. píše o vodě, svatbě i o sexu

4 2000
P r a h a - Z Jihoafrické republiky dorazil do redakce iDNES mail s odpověďmi od dvojnásobného zlatého olympionika Martina Doktora, který zrovna finišuje v přípravě na Sydney 2000. Rychleji než sám předpokládal, se vypořádal se všemi čtenářskými dotazy. Nevynechal ani jediný, přiznal se, že brzy plánuje svatbu, zmínil se i o sexu a o odevzdávání vzorků pro dopingové zkoušky. Hrdě hájil rychlostní kanoistiku, kterou by nikdy neměnil za lukrativnější sport, a skromně přijímal povzbudivé vzkazy od fanoušků, kteří mu přejí další dvě zlaté medaile. "Rád bych vám udělal tu radost," odpovídal.Odpovědi Martina Doktora najdete ZDE

Jak přišla jeho rodina ke jménu Doktor sice Martin neví, ale ochotně se svěřil, že už brzy se počet nositelů tohoto příjmení rozroste. "Ženit se pravděpodobně budu, ale potomka zatím nečekáme," napsal kanoista, který o víkendu Martin Doktor cestoval ze závěrečné přípravy v Jižní Africe do dějiště olympijských her. Vaše otázky si chtěl původně nechat až do Sydney, ale e-mail s podpisem "Martin Dr." a všemi odpověďmi v příloze nás překvapil už v pátek večer.

Držitel titulů Sportovec roku 1996 a Sportovní hvězda roku 1997 se přiznal, že kromě tréninkových dávek stačil v Africe zajít i na safari. V Austrálii však už počítá jen a jen s tréninkem. "Olympiáda je vrchol mé čtyřleté přípravy, a tak se na ni musím absolutně soustředit, a to se vším, co k tomu patří," uvědomuje si velký favorit soutěží rychlostních kanoistů. "Mrzí mě, že díky tomu, že naše závody jsou až na konci her, nebudu moci sledovat ostatní soutěže. Uvidím asi jenom veslování, které bude probíhat v místě, kde budu trénovat. Na ostatní asi nebude čas ani možnost."

Bez odpovědi nezůstala ani otázka sexu ("Příjemná věc, nikoli však trénink.") či usínání před důležitými závody: "Spím většinou docela dobře, když nemůžu usnout, tak prostě jen ležím a říkám si jak krásně odpočívám a najednou usnu."

Několik otázek na 26letého olympionika mířilo na rozdíly v ohodnocení a společenské prestiži  jednotlivých sportovních odvětví. "Jsem kanoista a dobře si uvědomuji rozdíl mezi našim sportem a sporty, jako fotbal, hokej, či tenis, ale líto mi to není," napsal při narážce na menší popularitu kanoistiky. Později dodal: "Jinde bych třeba nebyl tam kde jsem nyní," a za větu dopsal otazník. Vše psal na svém notebooku, kde nechybí ani česká písmena s diakritikou, a tak jsme všechny odpovědi mohli převzít doslovně, bez jakýchkoli úprav.

Celý rozhovor Martina Doktora se čtenáři iDNES najdete ZDE

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz