Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyfotil si novináře, pak Fuksa s novým účesem odletěl pro medaili

9 2016
Ještě než se stihli novináři zeptat na první otázku, položil ji sám. „Můžu si vás vyfotit?“ překvapil rychlostní kanoista Martin Fuksa. I na letišti ve Kbelích, chvíli před odletem na olympijské hry do Ria, myslel na své fanoušky, které na sociálních sítích pravidelně zásobuje fotkami ze zákulisí.

„Tááák... Krásný. Ještě to tam postnu, počkejte. Dobrý, už jsem ready,“ hlásil s úsměvem, když fotku na mobil pořídil.

Pak několik minut odpovídal na vše, co novináře před odletem do Ria z potemnělého kbelského letiště zajímalo. Třeba i na to, jaké má ohlasy na nový účes - část hlavy ostříhaná nakrátko, část pokrývá rozčepýřený peroxidový přeliv. O tom, jestli se má před Hrami ostříhat, se dokonce právě na sociálních sítích radil s fanoušky.

„Zatím to nikdo z nich neviděl. Těžko říct, jaké budou reakce,“ usmíval se. „Někdo mi třeba řekne, že vypadám jako debil, někomu se to bude líbit. Uvidíme.“

Nová image byla jen krátkou odbočkou, jinak se řeč točila kolem jeho olympijských ambicí a očekávání. „Jsem rád, že už odlétám. Těším se, ale vlastně teď na závod ještě ani nemyslím. Koukám na fotky, které dávají na sociální sítě ostatní a už tam chci být. Taky něco vyfotit,“ usmíval se.

Nervozitu byste na něm nepoznali. Klídek, pohoda, úsměv na tváři, dobrá nálada. „Nervózní fakt nejsem, zatím je to úplně v pohodě. Převládá to, že se těším na svou první olympiádu. Chci si ji užít.“

Až se přiblíží 15. srpen, kdy ho čeká první závod, zřejmě nervy přece jen přijdou. Sám několikrát přiznal, že před závody špatně spí. „A zatím jsem se toho nezbavil. Přemýšlel jsem nad tím a došel jsem k tomu, že to ke mně asi už bude patřit. Prostě se nevyspím úplně skvěle, neřeším to,“ tvrdí.

Jediné, co mu zatím dělá starosti, jsou podmínky v laguně Rodrigo de Freitas, kde bude o medaili bojovat. Své si tam už užili skifaři, kterým hodně znepříjemnily život vlny.

„To je úplně šílené. Doufám, že to tak na mé závody nebude, proto na fotky z laguny radši ani moc nekoukám,“ přiznává. „Kdykoli jsem jel závod ve vlnách nedařilo se mi. Asi to nejsou podmínky pro mě. Modlím se, aby počasí bylo lepší.“

Pokud se mu přání vyplní, bude patřit na tratích 1000 i 200 metrů k favoritům. „Budu rád, když Česko získá co nejvíc medailí. A snad se k tomu taky přidám,“ přeje si.

Autoři: ,


Další z rubriky

Odstoupil francouzský šéf vyšetřovací komise MOV, která řeší ruský doping

Guy Canivet

Francouz Guy Canivet, šéf vyšetřovací komise Mezinárodního olympijského výboru (MOV) zabývající se...

KOMENTÁŘ: Říše lži lamentuje: Svět lže. A vnější nepřítel se jí hodí

Richard McLaren hovoří o ruském dopingu.

Neopodstatněná urážka. Do očí bijící hulvátství. Nepodložená obvinění z McLarenovy zprávy by...

Olympiáda v Riu výrazně překročila rozpočet. Stála 308 miliard korun

Etiopský vytrvalec Feyisa Lilesa běží pro stříbrnou medaili v olympijském...

Cena za loňské olympijské hry v Riu de Janeiro? 43,3 miliardy realů (asi 308,3 miliardy korun)....Najdete na iDNES.cz