Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sáblíková: Nemohla jsem otočit hlavou. Ale při jízdě to nevadí

7 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Po domku českého týmu si to vykračovala s velkou modrou šálou kolem krku. "Módní dekorace," prohodila Martina Sáblíková. "A aspoň si tak chrání krk," povídal kouč Petr Novák.

Jste zdravá?
Jo, já jsem v pohodě.

Včera jste měla na ledě zablokovaný krk. Už je odblokovaný?
To je otázka spíš na Tomáše... (Fyzioterapeut Tomáš Rak: Jo, je to výrazně lepší než před dvěma dny. A ještě ten krk doladíme.)

Při bruslení vás nelimituje?
Nejdřív jsem nemohla pořádně otočit hlavou, ani na jednu stranu. Ale na ledě mi to nevadilo. Tam si hodím ruce za záda, koukám před sebe a jedu.

Jedete jak? S tréninkovými časy jste spokojena?
Připadá mi, že celý týden tu jezdím stejně dobře. Mám dobrý pocit. Udělala jsem všechno, co jsem mohla. Teď nezbývá než čekat, jestli někdo bude rychlejší než já.

Nizozemská favoritka Ireen Wüstová hovořila o třech favoritkách nedělní trojky: o sobě, o vás a Claudii Pechsteinové.
O třech? Je nás asi víc. (Kouč Petr Novák: Nejmíň osm na pódium.) Ale tyhle tři by tam nejspíš být měly. Však po sobě také pokukujeme, jak to které jezdí.

Co vidíte, když pokukujete po Wüstové?
Že jezdí furt dokola. (Kouč Novák: Pořád se mě Martina ptá: Měřil jsi to? Kolik jela Ireen? Ale já jí říkám: O to se nestarej, koncentruj se na sebe.)

Jaký čas bude v neděli potřeba na medaili?
To neodhadnu. Až podle ledu. Loni při mistrovství světa tu stačilo 4:02 a 4:04 na zlato a stříbro. Myslím, že to bude podobné.

Půjde o jediný závod, na který se v Soči zajde osobně podívat i prezident Miloš Zeman. Co tomu říkáte?
Je to příjemné i zavazující. Ale bude na mě koukat mnohem víc lidí než on, ne? Plná hala i spousta u obrazovek. Já se chci především soustředit na sebe.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze