Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlatá Sáblíková: Usnula jsem až v pět ráno, ale spadlo to ze mě

20 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Martina Sáblíková toho po zlatu z pětikilometrové trati moc nenaspala. Spolu se svou rodinou strávila část noci oslavou v Českém domě. "Usnula jsem až v pět ráno a po pár hodinách z postele ven. Ale to teď neřeším. Mám splněno," hlásí ze Soči dvojnásobná medailistka. Úspěch oslavila dvěma pivy a dvěma "panáky".

Velkou část čtvrtečního dne už strávila Martina Sáblíková se svou maminkou. Z obou spadl všechen stres, užívaly si společné okamžiky. "Teď už je to v pohodě. Nervy zmizely," vypráví Eva Sáblíková. "Konečně. Byl to neuvěřitelný tlak. Ale teď už si sebe navzájem můžeme v Soči naplno užívat."

Martina ale maminku rychle opravuje: "S tím nesouhlasím, mami. Mě ještě čeká předání zlaté medaile. Dobře si pamatuji, jak jsem byla nervózní, když jsem si šla pro stříbro, a nevěřím tomu, že to bude u zlata jiné."

Maminka Eva se ale hned vrací k závodu na pět kilometrů. "Já to chci říct ještě jednou a všem. Když jsem ji v hale hned po závodě objala, poděkovala jsem jí za nás za všechny za to, co dokázala." A venku jsou další slzy štěstí a dojetí. "To se nedá skrývat, ale já se za ně nestydím."

Martina Sáblíková se pak rozpovídala o další motivaci k závodění. "Motivací nejsou jen úspěchy a medaile. Pokud se chcete udržet ještě nějakou dobu mezi nejlepšími, máte pro trénink stále hodně motivace." 

"Motivaci jsem ani po dvou olympijských medailích neztratila. A navíc bych chtěla startovat i na olympiádě za čtyři roky. No a záleží i na tom, kdy se ve mně projeví mateřské sklony," odbočila překvapivě zlatá medailistka.

"Já to nemyslela tak doslova," směje se vzápětí Martina. "Ale znáte to. Rok s rokem se sejde a bum bác, všechno je jinak. Ale nebojte, zatím nic takového není na pořadu dne."Další z rubriky

Sáblíková: Medaile ze Soči už je poškrábaná. Ale to jí na kráse neubírá

Martina Sáblíková při exhibičním curlingovém turnaji.

Uplynul už přesně týden od chvíle, kdy v Soči přebrala svoji zlatou medaili, přesto se Martina...

Dvakrát zaplacený flám. Rakouští hokejisté dostali za oslavy pokutu

Rakouský útočník Thomas Vanek se snaží i na zemi bojovat před brankou Finska na

Rakouští hokejisté zaplatí za flám během únorového olympijského turnaje na hrách v Soči pokutu....

Zkusila jsem lyže olympijské vítězky, chlubí se Křížová

SPOKOJENÁ. Česká lyžařka Klára Křížová v cíli superobřího slalomu v areálu Rosa...

Poprvé v sezoně dokázala bodovat ve třech závodech Světového poháru. A vzestup výkonnosti potvrdila...Najdete na iDNES.cz