Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Organizátoři olympijských her v Riu zveřejnili podobu maskotů

Maskoti olympijských her 2016 v Riu de Janeiro | foto: Reuters

24 2014
Zatím nemají jméno, jejich podobu, která je inspirována brazilskou faunou a flórou, už však organizátoři zveřejnili. Maskoty olympijských a paralympijských her v Riu de Janeiro 2016 jsou žluté zvíře připomínající kočku a modro-zelený tvor s listy místo vlasů.

„Maskoti reprezentují rozmanitost naší kultury, našeho lidu, reprezentují naši radost, náš způsob života,“ uvedla za organizační výbor OH Beth Lulaová. „Jsou to magické bytosti se superschopnostmi, které by měly oslovit mladé publikum.“

Olympijský maskot má zastupovat různá brazilská zvířata. Kombinuje hbitost kočky, houpání opic ve větvích stromů a eleganci ptáků. Dokáže natáhnout končetiny kolik chce a umí napodobit hlasy všech zvířat. Paralympijský maskot je mixem rostlin, které lze najít v brazilských lesích, a získává energii z fotosyntézy.

Maskoty pojmenuje veřejnost na při hlasování na internetu. Na výběr je ze tří možností - Oba a Eba, Tiba Tuque a Esquindim, Vinicius a Tom.

Měli by být součástí zhruba 12 000 reklamních produktů. Organizátoři si od nich slibují, že kromě toho, že osloví veřejnost, budou také nezanedbatelným zdrojem příjmů. Pořadatelé by rádi získali z prodeje licencovaných suvenýrů miliardu realů (8,9 miliardy korun). Rok před začátkem her by se navíc měl v brazilské televizi rozběhnout seriál, v němž by byli maskoti hlavními hrdiny.

Autoři: ,


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze