Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

McIvorová ovládla olympijskou premiéru ženského skikrosu

Kanadská skikrosařka Ashleigh McIvorová míří za zlatou medailí. | foto: AP

24 2010
Premiérovou olympijskou vítězkou ve skikrosu se stala Kanaďanka Ashleigh McIvorová. Stříbro v hustém sněžení v Cypress Mountain získala Norka Hedda Berntsenová, bronz Marion Josserandová z Francie.

Pětadvacetiletá mistryně světa McIvorová potvrzovala v celém průběhu prvního skikrosového závodu pod pěti kruhy pozici jedné z favoritek, už z kvalifikace postoupila jako druhá.

Ve čtvrtfinále jí navíc ubyla největší soupeřka Ophélie Davidová z Francie. Vedoucí žena Světového poháru ztratila rovnováhu při skoku a po pádu jízdu nedokončila.

Ve čtyřčlenném finále se rozhodlo o medailistkách prakticky hned po několika metrech. Rakušanka Karin Huttaryová nezvládla úvodní vlny, vlastně se zastavila a neměla šanci ostatní dostihnout.

McIvorová, jež vyrostla v nedalekém Whistleru, si vytvořila bezpečný náskok a dojela neohrožována pro šesté kanadské zlato na hrách. "Je to nejúžasnější moment mého života. Vyhrát olympijský závod ve svém rodném městě, co víc si člověk může přát," radovala se v cíli McIvorová.

Předčila tak svého přítele Christophera Delbosca, jenž skončil mezi skikrosaři na čtvrtém místě. Zároveň sklidila ovoce za svou snahu, když patřila k hlavním lobbistům za zařazení skikrosu do programu olympijských her.

skikros žen - konečné výsledky

1. McIvorová (Kan.), 2. Berntsenová (Nor.), 3. Josserandová (Fr.), 4. Huttaryová (Rak.), 5. Serwaová (Kan.), 6. Holmlundová (Švéd.), 7. Smithová (Švýc.), 8. Brendengenová-Jensenová (Nor.), 9. Davidová (Fr.), 10. Iljansová (Švéd.).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze