Medaile cinkne ve dvojicích, věří dráhař Milan Kadlec

Zleva: Alois Kankovský, Milan Kadlec a trenér Josef Kratina, cyklistika - Dráhoví cyklisté Zleva: Alois Kankovský, Milan Kadlec a trenér Josef Kratina před odletem na OH do Pekingu. | foto: Ivana Roháčková

17 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Deváté místo vybojoval v sobotním bodovacím závodě jednotlivců na olympiádě dráhový cyklista Milan Kadlec. Po závodě přiznal zklamání. "Myslel jsem na medaili," prozradil.

Milan Kadlec vyslovil spokojenost s první polovinou závodu. Ve druhé už mu soupeři nedali šanci.

"Přijel jsem do Pekingu vybojovat medaili, ale bohužel to dneska nevyšlo," začal své hodnocení. "Po taktické stránce si do poloviny závodu nemohu vyčítat nic. Zachytil jsem únik, ale potom to bylo čistě o výkonnosti a těch osm bylo prostě lepších," uznal kvalitu soupeřů.

Kadlec se neprosazoval ve spurtech, ze šestnácti bodovaných okruhů uspěl v jediném. Zachytil však jeden z nástupů a připsal si klíčových dvacet bodů za dojetí o kolo. "Ze začátku jsem soupeře pozoroval. Bylo to nervózní, nahoru dolů," řekl k úvodu závodu. Únik popsal takto:

"Viděl jsem, že se tam snaží ujet malá skupinka, dobře tam jel Němec Kluge. Naštěstí se mi jich podařilo chytit a ujet s nimi." Závěr závodu s přehledem režíroval pozdější vítěz a suverén závodu Španěl Llaneras.

"Tam byla jedině šance vystihnout okamžik, kdy se něco musí sjet nebo někdo dojede kolo. Zkusit, jak se říká předpažit, ujet s někým v háku zadarmo. Všichni jeli na doraz, ale on měl jednoznačnou převahu, takže moc toho dělat nešlo," pokrčil rameny Kadlec.

Dráhař pražské Dukly tak nenavázal na páté místo z Atén. Ještě jej ale čeká v Pekingu bodovací závod dvojic s Aloisem Kaňkovským. V něm si věří na zisk medaile.

"Naše šance vidím jako otevřené," je Kadlec optimistický. "Bodovací závod dvojic je maličko jiný. Tempo se dělí mezi dva lidi, jede se více plynule. V jednotlivcích se jelo rozházeně, stále se měnilo tempo, to ve dvojicích nebude."

Výhodou by mohla být sehranost cyklistů i spurterské schopnosti Kadlecova parťáka. "Záležet bude na tom, jak jsou ti dva sjetí. My jezdíme spolu poměrně často a myslím si, že šanci rozhodně máme. Alois je hodně rychlý, je to rozený sprinter a kdyby se rozhodovalo ve spurtech, měli bychom mít výhodu."

Po taktické stránce se už na závod dvojice připravovala. "Samozřejmě jsme se o tom bavili. Budeme sázet na spurty a v případě pokusu o ujetí tam musíme být také. To bude nejdůležitější. Nesmíme udělat chybu, být maximálně koncentrovaní a nenechat si ujet soupeře."

Autor:


Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.Najdete na iDNES.cz