Medaile cinkne ve dvojicích, věří dráhař Milan Kadlec

Zleva: Alois Kankovský, Milan Kadlec a trenér Josef Kratina, cyklistika - Dráhoví cyklisté Zleva: Alois Kankovský, Milan Kadlec a trenér Josef Kratina před odletem na OH do Pekingu. | foto: Ivana Roháčková

17 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Deváté místo vybojoval v sobotním bodovacím závodě jednotlivců na olympiádě dráhový cyklista Milan Kadlec. Po závodě přiznal zklamání. "Myslel jsem na medaili," prozradil.

Milan Kadlec vyslovil spokojenost s první polovinou závodu. Ve druhé už mu soupeři nedali šanci.

"Přijel jsem do Pekingu vybojovat medaili, ale bohužel to dneska nevyšlo," začal své hodnocení. "Po taktické stránce si do poloviny závodu nemohu vyčítat nic. Zachytil jsem únik, ale potom to bylo čistě o výkonnosti a těch osm bylo prostě lepších," uznal kvalitu soupeřů.

Kadlec se neprosazoval ve spurtech, ze šestnácti bodovaných okruhů uspěl v jediném. Zachytil však jeden z nástupů a připsal si klíčových dvacet bodů za dojetí o kolo. "Ze začátku jsem soupeře pozoroval. Bylo to nervózní, nahoru dolů," řekl k úvodu závodu. Únik popsal takto:

"Viděl jsem, že se tam snaží ujet malá skupinka, dobře tam jel Němec Kluge. Naštěstí se mi jich podařilo chytit a ujet s nimi." Závěr závodu s přehledem režíroval pozdější vítěz a suverén závodu Španěl Llaneras.

"Tam byla jedině šance vystihnout okamžik, kdy se něco musí sjet nebo někdo dojede kolo. Zkusit, jak se říká předpažit, ujet s někým v háku zadarmo. Všichni jeli na doraz, ale on měl jednoznačnou převahu, takže moc toho dělat nešlo," pokrčil rameny Kadlec.

Dráhař pražské Dukly tak nenavázal na páté místo z Atén. Ještě jej ale čeká v Pekingu bodovací závod dvojic s Aloisem Kaňkovským. V něm si věří na zisk medaile.

"Naše šance vidím jako otevřené," je Kadlec optimistický. "Bodovací závod dvojic je maličko jiný. Tempo se dělí mezi dva lidi, jede se více plynule. V jednotlivcích se jelo rozházeně, stále se měnilo tempo, to ve dvojicích nebude."

Výhodou by mohla být sehranost cyklistů i spurterské schopnosti Kadlecova parťáka. "Záležet bude na tom, jak jsou ti dva sjetí. My jezdíme spolu poměrně často a myslím si, že šanci rozhodně máme. Alois je hodně rychlý, je to rozený sprinter a kdyby se rozhodovalo ve spurtech, měli bychom mít výhodu."

Po taktické stránce se už na závod dvojice připravovala. "Samozřejmě jsme se o tom bavili. Budeme sázet na spurty a v případě pokusu o ujetí tam musíme být také. To bude nejdůležitější. Nesmíme udělat chybu, být maximálně koncentrovaní a nenechat si ujet soupeře."

Autor:

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Najdete na iDNES.cz