Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Správná medaile má mít šrámy, shodují se čeští olympijští šampioni

CO SE ZLATEM? Oštěpařka Barbora Špotáková ho dá do trezoru. | foto: Reuters

14 2012
Na krku se jim houpaly medaile... Bylo vidět, že jsou z dlouhých oslav unavení, ale také šťastní. Ale co olympijští šampioni z Londýna - oštěpařka Barbora Špotáková, biker Jaroslav Kulhavý, moderní pětibojař David Svoboda a skifařka Miroslava Knapková - se zlatými medailemi udělají?

"Přijdu si jak v jiném světě. Naštěstí mi nefunguje telefon, takže mě to nechává v klidu. Ani nevím, jestli chci, aby se mi zapnul," líčil po příletu Kulhavý. Právě on přidal pro Česko poslední medaili v nedělním závodě horských kol.

Ale co s ní plánuje? A co o zlatých medailích říkali ostatní?

Jaroslav Kulhavý:
"Správná medaile by měla mít nějaké šrámy, což ta moje už má. Po závodě jsem totiž neměl nic, čím bych si otevřel pivo. A tak jsem použil medaili. Nebral jsem to jako neúctu, ale prostě jsem se po závodě fakt těšil, až si to pivo dám. Navíc to byla jediná šance, jak se něčeho napít."

Barbora Špotáková:
"Hrozně ráda se fotím, takže na medaili lákám fotografy. Ale jinak ji s sebou moc nenosím, to se mi moc nelíbí. Bojím se, abych ji někde nezničila nebo neztratila. Později ji schovám do trezoru v bance."

David Svoboda:
"Po tom závodě jsem ji měl na krku dva dny a slavil jsem s ní dlouhé noci. Takže už má taky nějaké šrámy. Souhlasím, že to by správná medaile měla mít. Doma ji zandám do šuplíku, odkud ji vyndám třeba až v důchodu."

Miroslava Knapková:
"Po závodě jsem ji měla na krku, jen založenou pod tričkem. Cestovala jsem z veslařského kanálu do Českého domu. Cestou mě někdo zastavil, jestli jsem sportovkyně a jak jsem dopadla. Když jsem mu ukázala zlatou medaili, tak byl úplně v šoku."
(Knapková přiletěla dřív než její tři zlatí následovníci. Odpověď je z on-line rozhovoru, který v Londýně dělala pro iDNES.cz.)

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze