Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Medaili mám díky Katy, říká stříbrný střelec Emmons

Matthew Emmons a Kateřina Emmons | foto: ČTK

15 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Prožíval slávu jako olympijský vítěz, ač byl stříbrný. Fotografové si všímali jen Matthewa Emmonse a jeho ženy Kateřiny. Příběh americko-českého páru, jenž má v Pekingu už třetí medaili, byl daleko silnější než výhra Artura Ajvaziana z Ukrajiny. Zatímco stál tiše v rohu haly, oni pózovali a usmívali se.

Jak prožíváte zájem, který o vás a Kateřinu je?
Poslední dny jsou hektické jako jízda na horské dráze. Kolem Katy toho bylo hodně: závody, medaile, nadšení, rozhovory s novináři. Pro mě byl hlavní úkol, abych udržel koncentraci na svůj závod. A myslím, že jsem střílel nejlíp, jak jen umím. Jsem hodně nadšený.

Vadí vám ten ruch kolem vás?
My střelci jsem spíš tišší a pozornosti je dost. Ale už moje chyba na minulé olympiádě v Aténách, kdy jsem místo svého trefil cizí terč a přišel o zlato, dostala střelbu do povědomí lidí. Můj vztah s Katy je pro ně další krásná story. Pro střelbu jako pro sport je to jenom dobře. Víc ji sledují, mají o ni zájem.

A teď ještě zesílí. Manželský pár už má třetí medaili a v neděli může mít čtvrtou.
Tři medaile pro jednu rodinu během jedné olympiády, to je už fenomenální, ne?

Motivovaly vás její dvě medaile?
Samozřejmě. Dodávaly mi energii. Chtěl jsem to zvládnout stejně dobře jako ona. Fungujeme spolu jako tým, medaile vyhráváme společně. Když jste šťastný v osobním životě, pomáhá vám to i ve sportu. Katy bych za nic nevyměnil.Najdete na iDNES.czmobilní verze