Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Medailové stupně jsou na dohled

16 2000
S y d n e y - Na brokařské střelnici v Sydney má český reprezentant David Kostelecký skvěle rozjetou soutěž v trapu. Po prvním dnu figuruje na čtvrtém místě a na kontě má stejný počet sestřelených holubů jako druhý v pořadí, exmistr světa Pellielo z Itálie. Sám střelec zřejmě vůbec netuší, jak dobře na tom je. Z 75 holubů jich dnes Kostelecký pět minul, což by za normálních podmínek nebyl nijak oslnivý výsledek. Ale v Sydney to mají brokaři mimořádně těžké.

Vítr dnes sice skoro nefoukal, ale objevil se jiný problém. Na kratičké trávě vytvářejí sestřelené terče velké oranžové plochy a na takovém pozadí trvá déle, než střelec zaregistruje nový cíl. Čím víc oranžových holubů padne, tím je to horší. "Někde to vyřeší vyšší tráva, jinde speciální čisticí zařízení, ale tady zřejmě nemají nic," konstatoval předseda Českého střeleckého svazu Jaroslav Pekař.

Sám Kostelecký se uzavřel v samotě a do nedělního závodu nehodlá promluvit s nikým jiným než se svým trenérem Janem Dvořákem. "Střelec by se neměl zajímat o výsledky soupeřů a neměl by ani vědět, jak na tom je. Jinak to čekání na druhý den těžko
unese," vysvětlil Pekař.

Australan Michael Daimond, obhájce olympijského zlata z Atlanty a vedoucí muž po prvním dnu soutěže, tuhle zásadu zřejmě nevyznává. První místo ho viditelně přivedlo do euforie, na střelnici se radostně objímal se snoubenkou a nadšeně rozdával interview televizním štábům, jako by už měl zlato v kapse.

"Však jsme ho také odepsali," komentoval jeho počínání Pekař. Názory na to, jestli by se měl závodník v polovině soutěže uzavřít do sebe, se i mezi střelci různí. "David by měl normálně jít mezi lidi. Nemá cenu ho před něčím ukrývat, takhle to pro něj bude spíš horší. Je dost chytrý na to, aby se nenechal vyvést z míry," soudí Václav Bečvář, nejzkušenější z reprezentantů v Sydney.

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...Najdete na iDNES.cz