Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Měla jsem Norku bacit víc, vtipkovala Šmídová

23 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Odpočatá po celodenním relaxování po stříbrné olympijské regatě dorazila na on-line rozhovor se čtenáři iDNES Lenka Šmídová. "Měla jsem Norku bacit víc," vtipkovala jachtařka, když přišel na přetřes její souboj s vítěznou Norkou Sundbyovou, kterou údajně zasáhla ráhnem.
Odpovědi Šmídové
najdete ZDE

Šmídová bojovala v Aténách o medaili až do poslední jedenácté rozjížďky. Mezi favoritkami z jachtařských velmocí se nakonec prosadila coby "suchozemec".

"Myslím, že jako vnitrozemský stát nemáme žádný handicap. Například Rakousko získala na OH v Sydney v jachtingu tři zlaté medaile," připomněla čtenářům Šmídová, která odpovídala z Českého olympijského domu v Aténách.

V olympijské vesnici nebydlela. Jachtařská regata se totiž jezdila na druhém konci Atén. A tak aby nemusela cestovat, nastěhovala se tam do nedalekého domku.

S gratulací přispěchal mezi prvními její americký přítel Mark Mendelblatt, sám aktivní účastník her ve  třídě Laser. "Svatbu zatím neplánujeme," prozradila během online rozhovoru.

Šmídová při olympijské regatě sváděla ostrý boj hlavně s vítěznou Norkou SUndbyovou. Ta jediná ji nakonec překonala.

"Spočítáno jsem to měla dokonale. Mark mi vyrobil tabulku, kde byly detailně vypočítány všechny možnosti jak jet na jednotlivé soupeřky," řekla Šmídová.

Po svém závodě se převtělila do role fanynky. Láká jí hlavně atletika. "Máme tu zajištěné bydlení do konce měsíce, takže v Aténách určitě ještě neco stihnu," podotkla jachtařka, která přemýšlí, že se v Česku letos zúčastní mistrovství republiky kajutových plachetnic.Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...Najdete na iDNES.cz