Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mexičany pobouřilo vyloučení Segury

25 2000
S y d n e y - Zástupci národního olympijského výboru Mexika hodlají vznést protest proti diskvalifikaci chodce Bernarda Segury po skončení olympijského závodu v chůzi na 20 kilometrů z pozice jeho vítěze. Mexičan se cítil být v cíli majitelem zlaté medaile, avšak rozhodčí mu posléze ukázali značku, znamenající diskvalifikaci pro porušení povolené techniky chůze.

Předseda vrcholné mexické sportovní organizace Mario Vazquez Rana, rovněž člen Mezinárodního olympijského výboru, se odvolal na to, že rozhodčí porušili regule mezinárodní atletické federace (IAAF). Podle nich musí být závodník o svémn vyloučení informován do jedenácti minut, což se podle Mexičanů nestalo.

"Šance, že by  dostal zpětně zlatou medaili, je velmi malá. Jde mi však o to, aby uznali chybu," prohlásil Rana k záležitosti. Olympijským vítězem byl vyhlášen druhý chodec v cíli, polský reprezentant Robert Korzeniowski.

Autor:


Další z rubriky

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz