Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Michalík: Na olympiádě rozhodne forma

26 2004
Plzeň - Dobře načasovat formu, to bude pro výsledek na olympijských hrách podle moderního pětibojaře Michala Michalíka klíčové. "Víte, jak je forma důležitá u atleta, střelce nebo plavce. A teď si to ještě pětkrát vynásobte," odpovídal při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES zatím jediný český pětibojař, jenž získal účastnické místo.

Odpovědi Michala Michalíka čtěte ZDE

Michalík má za sebou nejlepší sezonu v kariéře, na mistrovství světa získal dvě a na evropském šampionátu jednu bronzovou medaili.

Má chřipku, proto on-line rozhovor nakonec dělal z Plzně. Za hodinu a půl odpověděl na všechny otázky. "Některé se opakovaly, ale jinak to byla pohoda," popsal pocity Michalík, který byl vyhlášen nejlepším českým moderním pětibojařem 2003.

Jako jediný z českých pětibojařů zajistil účastnické místo na olympijských hrách. Díky třetímu místu na mistrovství světa v italském Pesaru. "Když mi vyjdou všechny disciplíny, bude to na dobré umístění. Já bych byl spokojený do šestnáctého místa," konstatuje juniorský mistr světa.

Není to málo? "Bude to jiný závod než mistrovství světa. Nebudou před ním štafety, ani semifinále, ale rovnou jeden závod. Jak jsem říkal, rozhodne forma. Jen ti nejlepší pravidelně bodují na předních místech. Favoritů je hodně," dodal Michalík s tím, že věří, že s ním na srpnový vrchol sezony pojede i jeden z reprezentačních kolegů Capalini - Sedlecký.

Připravovat se bude doma

Scénář přípravy nebude v olympijském roce měnit, protože má osvědčený model. Čeká ho hodně cestování: Světové poháry v Rio de Janeiru, Pekingu a Budapešti. První opravdovou událostí roku je červnové mistrovství světa v Moskvě. "Jedu si zazávodit, vyzkoušet formu. Závěrečná příprava se uskuteční v domácích podmínkách v Plzni, v Tachově a v Praze," konstatuje Michalík.

Už se byl podívat i v Aténách, kde se konalo finále Světového poháru. Otestoval bazén, parkur a běžeckou trať. Haly pro střelbu a šer nebyly v té době ještě připravené. Kvůli chřipce se ale neprosadil.

"Jsem rád, že jsem se byl v Aténách podívat, víc, co mě čeká. Byl jsem zklamaný. Nic nestíhají, nevědí, co mají dělat a jsou trochu nervózní. Všude panoval organizační chaos." Třeba při cvičné bezpečnostní prohlídce čekal u rentgenu půl hodiny.

Autor:


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...Najdete na iDNES.cz