Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zastavte část prací pro olympiádu, nařídili v Riu. Kvůli bezpečnosti

U vesnice sportovců pro olympijské hry v Rio de Janeiru je ještě nezbytné dokončit potřebnou infrastrukturu. | foto: Český olympijský výbor

10 2016
Do zahájení olympijských her v Riu de Janeiro zbývají necelé tři měsíce a z Brazílie letí poplašné zprávy o stále nedokončeném zázemí sportovní monstrakce. Teď se navíc zastavily práce na částech Olympijského parku a vesnice pro sportovce. Rozhodlo o tom tamní ministerstvo práce kvůli obavám o bezpečnost dělníků.

Úředníci v pondělí neuvedli, jaké konkrétní nedostatky při dohledu nad pracemi shledali.

„Nemáme v úmyslu ohrozit olympiádu. Chceme jen zajistit bezpečnost pro obyvatelstvo, pracovníky a všechny ty, kteří navštíví Rio,“ řekl novinářům Robson Leite, vrchní inspektor ministerstva. Po jeho zásahu se zastavily práce na televizní věži a výkopové práce ve vesnici.

Olympijský park, kde se bude během her bojovat o medaile na devíti sportovištích v šestnácti sportech, byl oficiálně otevřen v dubnu. Ještě jsou nicméně potřeba konečné úpravy na tenisových kurtech a v prostorách pro sponzory.

K panice však prý není důvod, podle agentury Reuters by zastavení prací nemělo představovat vzhledem k začátku her větší problém - podobná opatření jsou v Brazílii obvyklá a obyčejně se rychle vyřeší.

První olympijské hry v Jižní Americe začnou 5. srpna, potvrdí se optimistické chlácholení z pořadatelské země?

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze