Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Minulou olympiádu Stehlík napodobil jen hodem mimo výseč

Petr Stehlík | foto: Ivana Roháčková

15 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Byl prvním českým atletem v olympijské soutěži a po necelé hodině se stal také prvním poraženým. Však se koulař Petr Stehlík na sebe pořádně zlobil. "Je to mizérie," vyčítal si. A ještě více si nadával sprinter Lukáš Milo, který ztroskotal o chvíli později.

Do šaten pod Národním stadionem odcházeli neúspěšní atleti společně. Stehlík hodil tři čtvrtě metru pod své možnosti, Milo zaostal za svým letošním maximem 26 setin. "Je to děs a hrůza, čas hovoří sám za sebe," zlobil se sprinter.

Atletika se teprve rozjíždí, ale oni už skončili. "Je to k vzteku, zůstáváme tu ještě týden, ale na atletiku se budeme už jen dívat," mrzelo Stehlíka. "Budu fandit ostatním českým sportovcům a trénovat, protože sezona ještě nekončí," dodal Milo.

Proč selhali? Na to se jim těžko hledalo vysvětlení. "To kdybych věděl," krčil rameny sprinter, zatímco koulař zmiňoval technické chyby. "Špatně jsem koordinoval pohyby a v kruhu jsem nevěděl, kde jsem," přiznával 31letý koulař.

S atletikou do Pekingu dorazilo také žhavé slunečné počasí. "V tom problém nevidím, horko mi nevadí. Spíš bylo nepříjemné, že v tunelu mezi rozcvičovací plochou a stadionem byla děsná zima. Ale vymlouvat se na to nebudu. Dneska mi to prostě neběželo, jak by mělo," říkal Milo.

Do cíle stovkařského rozběhu dorazil v čase 10,52, pátý za americkou hvězdou Tysonem Gayem. "Moc jsem si přál běžet s někým ze silné trojky, aspoň to se mi splnilo," poznamenal vítkovický sprinter. Kromě špatného výsledku mu však zážitek kazilo i postavení ve startovních blocích. Milo s Gayem běželi v krajních drahách, daleko od sebe.

Stehlík má své nejhezčí olympijské vzpomínky už čtyři roky pečlivě uložené v paměti a letošním vystoupením je nepřepíše. Na pekingském supermoderním stadionu nedokázal zopakovat výsledek z antické Olympie, kde se konaly koulařské soutěže aténské olympiády. Před čtyřmi lety se kvalifikoval do finále, letos zůstal hluboko v poli poražených.

Prvním pokusem přešlápl, druhým zapsal průměrných 19,41 metru a třetí poslal mimo výseč. To bylo také jediné, čím se přiblížil minulé olympiádě. "Výseč jsem naposledy minul právě v Olympii," přiznal Stehlík.Najdete na iDNES.czmobilní verze