Minulou olympiádu Stehlík napodobil jen hodem mimo výseč

Petr Stehlík | foto: Ivana Roháčková

15 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Byl prvním českým atletem v olympijské soutěži a po necelé hodině se stal také prvním poraženým. Však se koulař Petr Stehlík na sebe pořádně zlobil. "Je to mizérie," vyčítal si. A ještě více si nadával sprinter Lukáš Milo, který ztroskotal o chvíli později.

Do šaten pod Národním stadionem odcházeli neúspěšní atleti společně. Stehlík hodil tři čtvrtě metru pod své možnosti, Milo zaostal za svým letošním maximem 26 setin. "Je to děs a hrůza, čas hovoří sám za sebe," zlobil se sprinter.

Atletika se teprve rozjíždí, ale oni už skončili. "Je to k vzteku, zůstáváme tu ještě týden, ale na atletiku se budeme už jen dívat," mrzelo Stehlíka. "Budu fandit ostatním českým sportovcům a trénovat, protože sezona ještě nekončí," dodal Milo.

Proč selhali? Na to se jim těžko hledalo vysvětlení. "To kdybych věděl," krčil rameny sprinter, zatímco koulař zmiňoval technické chyby. "Špatně jsem koordinoval pohyby a v kruhu jsem nevěděl, kde jsem," přiznával 31letý koulař.

S atletikou do Pekingu dorazilo také žhavé slunečné počasí. "V tom problém nevidím, horko mi nevadí. Spíš bylo nepříjemné, že v tunelu mezi rozcvičovací plochou a stadionem byla děsná zima. Ale vymlouvat se na to nebudu. Dneska mi to prostě neběželo, jak by mělo," říkal Milo.

Do cíle stovkařského rozběhu dorazil v čase 10,52, pátý za americkou hvězdou Tysonem Gayem. "Moc jsem si přál běžet s někým ze silné trojky, aspoň to se mi splnilo," poznamenal vítkovický sprinter. Kromě špatného výsledku mu však zážitek kazilo i postavení ve startovních blocích. Milo s Gayem běželi v krajních drahách, daleko od sebe.

Stehlík má své nejhezčí olympijské vzpomínky už čtyři roky pečlivě uložené v paměti a letošním vystoupením je nepřepíše. Na pekingském supermoderním stadionu nedokázal zopakovat výsledek z antické Olympie, kde se konaly koulařské soutěže aténské olympiády. Před čtyřmi lety se kvalifikoval do finále, letos zůstal hluboko v poli poražených.

Prvním pokusem přešlápl, druhým zapsal průměrných 19,41 metru a třetí poslal mimo výseč. To bylo také jediné, čím se přiblížil minulé olympiádě. "Výseč jsem naposledy minul právě v Olympii," přiznal Stehlík.Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...Další z rubriky

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.Najdete na iDNES.cz