Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Knapková se vrhla do víru oslav. Nabídka k sňatku zatím nepřišla, říká

4 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Sotva dojela jeden závod, už jí odstartoval nový, mnohem delší. Zlatá skifařka Miroslava Knapková vjela do proudu povinností spojených s náhlým výbuchem slávy. Dopingová kontrola, žádosti o rozhovory, focení s fanoušky, sponzorské závazky... Tyhle věci jakoby neměly skončit. "Jen nabídku k sňatku jsem ještě nedostala," usmála se.

Do toho všeho humbuku ještě Knapkové neustále pípá telefon s gratulacemi. "Snažím se odepisovat, ale omlouvám se všem, co se na ně ještě nedostalo. Pořád mi chodí zprávy, jsem za ně ráda, ale nestíhám odpovídat," říkala večer veslařka v Českém domě, kam zavítala na oslavu s fanoušky i se členy a hosty olympijského výboru.

Domů letí v pondělí

Olympijská vítězka Miroslava Knapková navštívila Český dům v Londýně. (4. srpna
Olympijská vítězka Miroslava Knapková navštívila Český dům v Londýně,

Zlatá olympijská medaile na krku Miroslavy Knapkové by měla do Česka přiletět v pondělí. "Teď tu ještě budu dvě noci a pak zpátky domů," plánuje skifařka. "Uvidíme. Chtěla bych to trošku oslavit, ale je pravda, že přes veškerou euforii a nadšení na mě padá únava."

Do té doby si nestihla dát ani pivo. "Ale to ještě přijde," zůstala v klidu a zatím jedla jeden banán za druhým.

První dvanáctku jí přinesli až novináři a na úspěch si neváhala připít ani přesto, že bere prášky proti bolesti mezižeberních svalů.

"Jestli mi doktor povolí pivo, jsem se neptala. Zatím bolest necítím, to asi přijde později. Večer to bude v pohodě. Dám pár kousků a bude dobře."

Na pódiu v Českém domě si pak vysloužila obrovský aplaus. Pogratulovat jí přišel i velvyslanec v Londýně Michael Žantovský a stříbrný skifař Ondřej Synek. Ten měl na krku medaili z pátečního závodu mužů, kterou ještě nesundal. Ostatně stejně jako Knapková - ta se s "plackou" na krku i sprchovala.

"Ondra říkal, že je těžká, že se pronese. Zatím ji mám asi čtyři hodiny. Pak poprosím fyzioterapeuta, ať mi napraví krk."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze