Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Místo olympiády trest za doping

31 2002
Salt Lake City - Místo účasti na olympijských hrách si bude americký bobista Pavel Jovanovic odpykávat devítiměsíční trest za doping. Jovanovic měl být v Salt Lake City klíčovou postavou čtyřbobu USA i dvojbobu, v němž závodí s Toddem Haysem. Stop mu ale vystavil pozitivní dopingový test z 29. prosince na anabolický steroid norandrostenedion. Jovanovic se hájil tím, že zakázanou látku musela obsahovat výživa.

U disciplinární komise však s tímto vysvětlením neuspěl, takže až do září tohoto roku se nesmí žádných soutěží zúčastnit. Američané přitom věřili, že právě letos na domácí olympiádě by bobisté mohli získat první medaili od roku 1956.

Jovanovicovi právníci po vynesení rozsudku sdělili, že se odvolají k Mezinárodní sportovní arbitráži. Ta by se mohla případem zaobírat už příští týden ve středu, dva dny před začátkem her. Místo Jovanovice figuruje v olympijské nominaci Steve Mesler.

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...Najdete na iDNES.cz