Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mladá sjezdařka myslí na medaili z kombinace

12 2002
Wolfs Creek - V alpském lyžování platí jednoduchá rovnice: kdo patří do rakouské sjezdařské reprezentace, je v soutěžích favoritem. Osmnáctiletá Christine Sponringová, byť její jméno ještě nemá zvuk, patří v olympijské kombinaci k adeptkám na jednu z medailí. Jistá si před ní není ani její krajanka a největší favoritka olympijské soutěže Renate Götschlová, která kraluje kombinaci ve Světovém poháru. Sponrignová, vícemistryně světa v kombinaci, to už dokázala v prvním tréninku na sjezd - skončila čtvrtá a porazila i Götschlovou.

Co jí teď moc nejde, je paradoxně slalom, v němž vybojovala titul juniorské mistryně světa. Ve Světovém poháru už šestkrát vypadla. "Dost často jezdím na hranici rizika," vysvětlila.

"Sedne mi to tu," komentovala sjezdovku Wildflower ve Snowbasinu. "Je to technicky dost náročná trať, příkrá a hodně se skáče," pochvalovala si. Trénink ji přímo nadchl. "Sjezd mám čím dál tím radši. Člověk to rozpálí a jede," svěřila se.

Právě proto počítá s tím, že uspěje spíš v kombinaci, než v klasickém slalomu. "Když zajedu po sjezdu dobře i ve slalomu, pak by z toho mohlo něco být," odhadla své medailové naděje.

Zlato ale podle ní nejspíš získá Götschlová. "Je zdaleka nejlepší. I kdybych zajela dobře ve sjezdu, pak si nemohu být ničím jistá. Ona dokáže zaútočit i ve slalomu," chválila soupeřku Sponringová. "Navíc jsou tu ještě Ertlová, Kosteličová, Gergová nebo Američanka Laliveová."

Olympijská kombinace se pojede ve čtvrtek. V 18:00 je na programu sjezd a ve 21:00 a ve 23:00 SEČ slalom. V Naganu získala zlatou medaili Němka Katja Seizingerová, která už ukončila kariéru.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze